בע"ה י"ט אב תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

קיזוז משכורות המחבלים מכספי הרשות אושר בכנסת

אמש אושר בכנסת החוק שיקזז את משכורות המחבלים מהכסף שמעבירה המדינה לרש"פ. אלמגור: "לחשב מסלול מחדש ביחס לרשות"

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ' תמוז תשע"ח - 10:45 03/07/2018
גודל: א א א
שחרור מחבלים (ארכיון)
שחרור מחבלים (ארכיון)

לאחר דיון סוער שהתקיים אמש (ב') בערב במליאת הכנסת אושר שחוב גדול חוק קיזוז משכורות המחבלים מהכספים המועברים לרשות.

87 חברי כנסת תמכו ו-15 התנגדו. על פי הצעת החוק אותה הגישו הח"כים דיכטר ושטרן כספים המועברים על ידי הרשות הפלסטינית למחבלים יקוזזו באופן אוטומטי מסכום הכסף שמדינת ישראל מעבירה לרשות.

יוזמי ההצעה אמרו כי בארבע השנים האחרונות העבירה הרשות למחבלים בבתי הסוהר למעלה מ-4 מיליארד שקלים. רק בשנה האחרונה הועברו, כך על פי הדיווחים 1.2 מיליארד שקלים.

עם זאת הכספים שיקוזזו לא יהיו בשימוש אלא יוקפאו.

דיכטר אמר בפתח הדיון כי "הרשות הפלסטינית מעבירה מדי חודש משכורות למחבלים ובני משפחותיהם בגובה 1.2 מליארד שקלים בשנה, כ-7 אחוז מתקציב הרשות. יחרב ביתכ יא ראיס. במקום שהרשות שלך יא מחמוד עבאס תשים כסף לבריאות ולחינוך, אתם שמים 7% מהתקציב שלכם לטרור?!

הרשות הפלסטינית הפכה את עצמה למפעל שמעסיק רוצחי אנשים - יהודים בעיקר, אך גם מוסלמים, נוצרים, דרוזים, צ'רקסים ואחרים כולל תיירים. למפעל זה קל מאוד להתקבל. כל שעליך לעשות זה לרצוח ישראלים, להיעצר או להיהרג, והתקבלת לעבודה במפעל. מחמוד עבאס ועוזריו – אם לא תשנו את כרטיס הכניסה למפעל זה, אתם תלכו יום אחד לישון ותקומו מקוצצים".

חברי הכנסת הערבים זעמו ולא פסקו מלקלל ולהתבטא בחריפות נגד המדינה ונגד צה"ל ומערכת הביטחון.

על פי דיווח באתר ווינט גובה המשכורת נמדד לפי השנים שאותן מרצה המחבל בכלא.

מחבל שנידון ל-3 שנים יקבל משכורת חודשית של 1,400 שקלים, מחבל שנידון ל: 5-3 שנים יקבל משכורת של 2,000 שקלים ומחבל שנידון ל-10-5 שנים יקבל משכורת של 6,000 שקלים. עוד מוגדר כי מחבל שנידון ל-30-25 שנים יקבל משכורת של 10,000 שקלים, ואילו מחבל שנידון ליותר מ-30 שנה יקבל משכורת של 12 אלף שקלים. 

 הרוצח ואליד דקה, שרצח בשנת 1984 את החייל משה תמם, הרוויח בארבע השנים האחרונות 600 אלף שקל במשכורות מהרשות הפלסטינית.

בארגון נפגעי הטרור "אלמגור" מברכים על העברת החוק. "מדינת ישראל שמה סוף לאבסורד של תמיכה כספית במחבלים בכספי המדינה", אומר ד"ר אריה בכרך ראש פורום הורים שכולים באלמגור, "מעתה כל שקל שיעבור למחבלים על ידי הרש"פ יקוזז מהכספים שישראל מעבירה לרש"פ". 

מאיר אינדור יו"ר אלמגור הוסיף ואמר כי "ההצבעה מקיר אל קיר כמעט ברוב 86 מעודדת אותנו בכך שמשהו משתנה בייחס לרשות הפלסטינית . על מדינת ישראל לחשב מסלול מחדש ביחסיה לרשות שבעינינו זה מכבר הפכה לרשות טרור.

גם אם לא קיבלנו את המתווה המקורי להעברת הכספים לנפגעי טרור, העובדה שכל שנה יוקפאו לרש"פ כמיליארד ומאתיים מליון שקלים - היא מכה לטרור. פחות קניית נשקים ופחות תמריצים למחבלים לפעולות טרור".

באלמגור מציינים את העבודה משותפת של משפחות שכולות ופצועים בחודשים האחרונים  ביחד עם ח"כים מכל הסיעות הציוניות (למעט מר"ץ). "ההובלה של ח"כים דיכטר ושטרן, מהקואליציה והאופוזיציה, מעידה שבדברים מרכזיים אפשר לייצר שיתופי פעולה למען עמינו", אומרות המשפחות השכולות בן ישי-פוגל ושרקי שהשתתפו בדיוני וועדת חו"ב.
 

בזכות קוראים כמוך – נשמיע את הקול היהודי ונשנה מציאות!

הפוסט שקראת עכשיו, לא במקרה נמצא כאן, בקול היהודי. צוות הקול היהודי משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לגולשים שלנו חדשות ומידע שאין בשום מקום אחר, ולתת במה לקול היהודי, שפעמים רבות מושתק בידי כלי התקשורת והרשויות במדינה.

כעיתונות עצמאית, אנו פועלים ללא מטרות רווח. כעת יצאנו לקמפיין גיוס המונים מוגבל בזמן, כדי להקים מערכת תחקירים חדשה שתיצור שינוי משמעותי במציאות.

הצטרפו עכשיו לפרויקט – והיו שותפים בתקשורת יהודית-ערכית ועצמאית

לחץ כאן

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


4 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 14 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד