בע"ה י"ז תמוז תשפ"ד
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

קצינות מנגנוני הרש"פ בביקור תנחומים למחבלים שירו על בת חפר

בזמן שהאלוף פוקס משבח את הרשות הפלסטינית, זו שלחה משלחת לנחם  משפחות מחבלים

  • עמיחי שילה, הקול היהודי
  • ג' תמוז תשפ"ד - 15:03 09/07/2024
גודל: א א א
נשק המחבלים. (דו"צ)
נשק המחבלים. (דו"צ)

לפני כחודש חוסלו בטול כרם עבד אל-פתאח סלאח ג'בארה ואחמד מוסטפא רג'ב, מחבלים שהיו בחוליה שביצעה פיגועי ירי לעבר הישוב בת חפר. משלחת של קצינות של הרש"פ באו לביקור תנחומים בבית המשפחות.

בזמן שהאלוף היוצא פוקס משבח את הרשות הפלסטינית ומדבר על חשיבות השת"פ איתה, אנשי הרשות הפלסטינית ממשיכים לעודד טרור.

לאחר שלפני כחודש חוסלו סלאח ג'בארה ואחמד מוסטפא רג'ב כשניסו לבצע פיגוע ירי לכיוון בת חפר, קצינות ברשות הפלסטינית קיימו לפני כשלושה שבועות ביקור רשמי אצל משפחות המחבלים "על מנת לגבש את הקשר והאהבה שה' ירחם על הקדושים המכובדים שלנו".

על פי הדיווחים באמצעי התקשורת, ג'בארה ומוסטפא השתייכו לחוליה בה היה חבר גם עמאר נצר אללה, שנתפס לאחר מכן על ידי כוחות הביטחון.

לאחר החיסול הוציאו חמאס וגדודי חללי אל אקצא הודעות הספד.

הצטרפו לעדכוני הקול היהודי:
בוואטסאפ >>
בטלגרם >>

האם צה"ל מאתרג את הפת"ח?

לפני כשלושה שבועות, בפעולה מוצלחת של יחידת הגדעונים חוסלו בקלקיליה שני מחבלים: איהאב אבו חאמד, ומוחמד זייד לאחר שעפ"י הודעת דו"צ תכננו לבצע פיגוע מיידי. 

בתיעוד שהופץ ע"י הערבים, נראה אבו חאמד שהיה מבוקש בשבועות האחרנוים, עם סרט של גדודי חללי אלאקצא - הזרוע הצבאית של הפת"ח כמוקבל אצל המחבלים לענוד סרט על המצח המזהה את המחבלים עם ארגון הטרור בשמו הם פועלים.

למרות זאת באופן מפתיע, בהודעה המשותפת לשב"כ, צה"ל והמשטרה נכתב כי המחבלים השתייכו לג'אהד האסלאמי. מבדיקת הקול היהודי עולה כי בהודעה רשמית של תנועת הפת"ח בקלקיליה, נכתב כי המחבלים היו פעילי תנועת פת"ח ואיהאב אבו חאמד גם מוגדר כ"אחד ממפקדי הזרוע הצבאית של התנועה". ההודעה גם קראה לשביתת אבל בעקבות החיסול וקישרה בין התנועה לגדודי חללי אלאקצא. גם בהודעה שפורסמה בערוץ הטלגרם של גדודי חללי אלאקצא בקלקיליה נכתב כי המחבלים היו פעילי הארגון. בנוסף, גם בפרסומים של בני המשפחה מופיע השיוך הארגוני לתנועת הפת"ח. 

פנינו לדוברות השב"כ, צה"ל והמשטרה בשאלה מדוע כתבו כי המחבלים משתייכים לג'אדה האסלאמי למרות שלפי תנועת הפת"ח ובני המשפחה עולה כי השתייכו לפת"ח 

מדוברות המשטרה נמסר בתגובה "המחבלים משתייכים כיום לג׳יהאד האיסלמי, כפי שנמסר בהודעת הדוברות שפרסמנו"

האם המחבלים באמת עברו באופן לארגון הג'יהאד האיסלאמי או שמדובר בנסיון לאתרג את הפת"ח והרשות הפלסטינית? תחליטו אתם.

מזכירי הפת"ח

בתחקיר "מזכירי הפת"ח" חקרנו את מעורבות אנשי הפת"ח בטרור, והשיטה בה אבו מאזן מעודד ומממן את הטרור תוך שמירה על מרחב הכחשה.  

ארגוני השמאל בישראל, חלקים לא מבוטלים ממערכת הביטחון ורבות ממדינות העולם מעוניינות כי המלחמה הנוכחית תסתיים בהקמת מדינה פלסטינית בראשות אבו מאזן. לצורך כך הקימו מנגנון הסתרה והכחשה אדיר למעורבות ההולכת וגוברת של הפת"ח תחת אבו מאזן ומנגנוני הרש"פ בפיגועים ובטרור. 

עשרות רבות של אנשי מנגנוני הרש"פ חוסלו מאז 'שומר חומות' כשירו על כוחות צה"ל שפעלו בערים ובכפרים או ביצעו פיגועים בעצמם. רבים מהם עבדו במה שמכונה "חנייה כפולה" - ביום במשרדי הרש"פ ובלילה יורים על חיילי צה"ל במסגרת גדודי חללי אל אקצה. 

כמה מחבלים שכאלה נהרגו? צה"ל והמנהל האזרחי מסרבים לספק נתונים אך להערכתנו מעל 100, ועוד מאות רבות שמשתתפים בפועל בלחימה בצה"ל. בהודעות הדוברות על חיסולים, כולל חיסולים ממוקדים מהאוויר, של אותם אנשי פת"ח, מקפידים בצה"ל ובשב"כ שלא לציין את שיוכם הארגוני. 

 

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 5 מהשבוע האחרון