בע"ה כ"ה אב תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

קריאה ליהודי ארה"ב: "אל תתנו יד ופה להכפשת צה"ל"

תוך כדי הלחימה בעזה והפגזות הדרום והמרכז, עורך ארגון 'שוברים שתיקה' סדרת הרצאות ליהודי ארה"ב. בארגון 'עד כאן' קוראים ליהודי ארה"ב שלא לתת יד ופה להכפשת צה"ל וחייליו

  • יח"צ
  • ט"ז חשון תש"פ - 09:30 14/11/2019
גודל: א א א
למצולמים אין קשר לכתבה. ארכיון צילום מסך
למצולמים אין קשר לכתבה. ארכיון צילום מסך

בימים האחרונים ערך ארגון 'שוברים שתיקה' סבב הרצאות המיועדות לקהילות יהודיות בארצות הברית, כשההרצאות הבאות אמורות להתקיים בסוף השבוע הקרוב, בעיצומה של הלחימה בעזה והפגזת יישובי הדרום והמרכז בטילים. בין המקומות בהם נערכו ויערכו הרצאות: פילדלפיה, ניו יורק סיטי, סנט לואיס, בוסטון ועוד.

בארגון 'עד כאן' קוראים ליהדות ארצות הברית שלא לתת יד ופה ולהכפשת חיילי צה"ל, במיוחד בימים אלו. גלעד אך מנכ"ל 'עד כאן' סיפר כי מדובר בארגון האוסף מידע בצורה לא חוקית על צה"ל, פעולותיו ותכניותיו.

בתיעוד שחשף בעבר ארגון 'עד כאן' נראה תחקירן שוברים שתיקה אביחי סטולר, כשהוא מנסה להרגיע את שתול עד כאן שבא למסור עדות, ואומר "בקטע הזה אל תדאג, התראיינו אצלינו חיילים בסדיר, כאילו אתה יודע, דברים כאלה.. או עובדי מדינה, אנשים שכחוק אסור להם להיחשף".

עוד מתועד כי פעיל שוברים שתיקה נוסף, נדב ביגלמן, המתחיל תדרוך של קבוצת פעילים במילים "בוקר טוב, אני נדב משוברים שתיקה. עדות לשוברים שתיקה נתתי כבר במהלך השירות".

בקטע השלישי מתועדת שיחה בין השתול של עד כאן לביגלמן, אודות חיילת מסוימת "תגיד לה שאשמח לדבר איתה, נשב לשיחה ומשם נראה". השתול שואל "כן? גם אם היא בשירות?" וביגלמן משיב "כן, בטח!". השתול חוזר על שאלתו "אבל היא תוכל לתת עדות עכשיו?" וביגלמן חותם את הדיון "כן, מתראיינים בצבא, ברור".

גלעד אך מנכ"ל 'עד כאן' מסר "לא רק ששוברים שתיקה אוספים מידע על צה"ל ופעולותיו שלא כחוק, הם גם לא מתביישים להכפיש את צה"ל בזמני לחימה. דווקא כעת, שצה"ל תוקף בעזה ויישובי הדרום והמרכז נמצאים תחת ירי טילים, מצופה מכל לוחמי צה"ל לשעבר לגבות את חבריהם לנשק".

עוד הוסיף אך כי "אנו קוראים ליהדות ארה"ב לתמוך בצה"ל ובחייליו בשעה כזו, ולא לתת יד ופה למכפישי צה"ל".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 24 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד