בע"ה י"ב סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

שכרו של רוצח ברוך מזרחי הי"ד: חצי מיליון ₪ בשש שנים

בערב פסח תשע"ד נרצח ברוך מזרחי הי"ד. שש שנים חלפו, והרוצח, ששוחרר קודם לכן בעסקת שליט, קיבל שכר מצטבר מהרשות הפלסטינית בגובה של למעלה מחצי מיליון ₪.

  • מערכת הקול-היהודי
  • י"ג ניסן תש"פ - 15:35 07/04/2020
גודל: א א א
זירת הרצח  (הצלה יו''ש)
זירת הרצח (הצלה יו''ש)

שש שנים חלפו מאז רצח המחבל זיאד עוואד, משוחרר עסקת שליט, את נצ"מ ברוך מזרחי הי"ד בערב הפסח תשע"ד (2014), ובינתיים הוא זכה לקבל מהרשות הפלסטינית משכורת בסך מצטבר של למעלה מחצי מיליון שקלים, בגין הרצח.

עוואד, ישב בעבר במאסר בישראל לאחר שהורשע ברצח משת"פים (ערבים ששיתפו פעולה עם ישראל נגד ארגוני הטרור). במסגרת עסקת שליט, שוחרר עוואד ושב לביתו בכפר אידנא שבהר חברון.

בערב פסח תשע"ד, ארב זיאד לכלי רכב סמוך למחסום תרקומיא בהר חברון וכשרכבם של בני משפחת מזרחי חלף במקום, ביצע עוואד ירי לעברו. כתוצאה מהירי, נרצח ברוך מזרחי הי"ד. רעייתו הדס נפצעה באורח קשה. מזרחי הותיר אחריו אישה וחמישה ילדים. בנו של זיאד עוואד סייע לאביו בביצוע הרצח.

בארגון 'מבט לתקשורת הפלסטינית' העוקבים אחר תשלומי משכורות הטרור למחבלים, ביצעו חישוב לפניו עד לרגע זה קיבלו עוואד ובנו מהרשות הפלסטינית שכר מצטבר בגובה של 623,500 ₪ בגין רצח ברוך מזרחי הי"ד.

עו"ד מוריס הירש מ'מבט לתקשורת הפלסטינית', מסביר כי כיוון שעוואד הרוצח היה בעבר בכלא, הוא מקבל משכורת מוגדלת בסך של 7,300 ₪ מידי חודש, במהלך ששת השנים האחרונות מאז ביצע את הרצח.

בתקופת כליאתו הראשונה שילמה הרש"פ לעוואד משכורת חודשית בסך מצטבר של 266,300 ₪ ומיד עם שחרורו קיבל המחבל מענק מיוחד מיו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן וכן משרה ברשות הפלסטינית, עם משכורת. לאיוש המשרה היה נדרש להגיע רק בקריאה מיוחדת. כך מדווח עו"ד הירש.

   | שכר המחבלים הולך וגודל ככל שנמשכת תקופת המאסר

בשיחה עם הקול היהודי מרחיב עו"ד הירש, שהיה בעבר הרפקליט הצבאי הראשי ליהודה ושומרון, ומפרט את חישוב שכרן של שני המחבלים, האב ובנו.

בשלוש השני םהראשונות למאסרו של זיאד, קיבל הלה 6,300 ש"ח מידי חודש מהרשות הפלסטינית, כשכר על ביצוע הרצח. לפני כשלוש שנים שכרו קפץ ל-7,300, זאת כיוון שהוא ישב בעבר בכלא. בנו, שסייע לו ברצח, קיבל ב-3 השנים הראשונות למאסרו 1,400 ש"ח מידי חודש ולאחר כשנתיים במאסר הועלה שכרו ל-2,000 מידי חודש. לפני כחצי שנה עלה שכרו ל-4,000 בחודש.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 18 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד