בע"ה כ"ז כסלו תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"מפגע עם דם על הידיים - כדור בראש"

לאחר שששת המחבלים שברחו נתפסו בחיים, גוברות הקריאות שלא לסכן חיי לוחמים כדי להחזיר מחבלים לבתי הכלא. ח"כ בן-גביר: "לא לרחם על אף מחבל"

  • מערכת הקול-היהודי
  • י"ג תשרי תשפ"ב - 12:33 19/09/2021
גודל: א א א
(צילום: דוברות המשטרה)
(צילום: דוברות המשטרה)

תא"ל (במיל.) צביקה פוגל, מי ששימש בין היתר כרמ"ט פיקוד דרום, כותב היום בחשבונו, לאור איתור שני המחבלים האחרונים הלילה בג'נין כי כעת זה הזמן לשנות גישה. "מפגע עם דם על הידיים - כדור בראש. מפגע בלי דם על הידיים – גירוש".

עוד כותב פוגל "אנחנו לא אמורים לשקם אצלנו בכלא מפגעים מהחמאס או מהג’יהאד. הם גם לא שבויים שראויים להחלפה. כך צריכה להתנהל מדינה שמאמינה בצדקתה ומגינה על תושביה!".

כוחות ימ"מ עצרו הלילה בג'נין שבצפון השומרון את שני המחבלים איהם קמאמג'י ומונאדל אינפיעאת, ששהו יחד בימים האחרונים בבית מסתור בג'נין לאחר שברחו לפני כשבועיים עם ארבעה מחבלים נוספים מבית הכלא גלבוע.

כזכור כמאמגי, בן 35, פעיל בג'יהאד אסלאמי, תושב הכפר דאן שליד ג'נין, מרצה שני מאסרי עולם על חטיפתו ורציחתו של אליהו אשרי, בן 18 מאיתמר. אליהו הי"ד נרצח בירייה בראשו מטווח קצר בערב ר"ח תמוז תשס"ו. גופתו נמצאה ארבעה ימים לאחר הירצחו בתוך שכונת א-טירה שברמאללה. כמאמגי ישב בכלא הישראלי 16 שנים ותכנן בנוסף לפוצץ אוטובוס עמוס בנוסעים באמצעות מכונית תופת ‏שנשאה מטען נפץ ענק של כ-100 קילוגרמים של חומר נפץ.‏ אינפיעאת, בן 32, תושב יעבד הסמוכה לג'נין ישב בכלא משנת תשס"ו, שוחרר ונעצר שוב.

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי

ח"כ בן גביר אמר בתגובה ללכידת 2 האסירים הנמלטים: "היה עדיף להביא אותם מתים ולא לסכן את חיילנו, אולם כוחות הביטחון מוכיחים שוב שיש על מי לסמוך".

לאחר מעצרם החלו במקום חילופי אש בין ערבים לכוחות צה"ל וימ"מ. מדוברות המשטרה נמסר כי "שני המבוקשים נעצרו כשהם בחיים ללא התנגדות והועברו לחקירה של שירות הביטחון הכללי".

מאיר אטינגר מתייחס לבעיה השורשית המכונה 'אסירים בטחוניים' וכותב: "המחבלים הכלואים מהווים כיום הגורם הכי מאחד אצל אויבינו. נושא האסירים מהווה תמיד גורם לאי יציבות ולהבערת השטח ומתחזק את האינטרס לייצר פיגועים על מנת לשחרר את החברים וקרובי המשפחה, במובנים רבים המחבלים הכלואים מהווים נטל, גם אם הכרחי".

"השאיפה צריכה להיות להקטין בהרבה את מספר המחבלים הכלואים, וזאת בשני כיוונים: הכיוון הראשון והמתבקש ממילא הוא עונש מוות למחבלים הכלואים בעברות רצח או ניסיון רצח. בכיוון השני על ידי המרת עונש מאסר בגירוש לצמיתות מהארץ, לכל האסירים בעבירות בטחוניות אחרות, או החברים בארגוני הטרור לאחר ריצוי אחוז מסוים מתקופת המאסר ובכפוף לאישור ועדה ביטחונית השוללת קיום מסוכנות להמשך פעילות חבלנית מעבר לגבול.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 19 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד