בע"ה כ"ז כסלו תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

בעקבות הירי: התושבים נכנסו לכפר והירי נפסק

תושבים מקרית ארבע נכנסו לסיור בתוך שכונה בחברון, לאחר שערביי השכונה ביצעו ירי שפגע ברכושם. בעקבותיהם, צה"ל נכנס למקום ותוך זמן קצר חזר השקט לשרור באוויר. "שקט כפי שלא היה לפני כן כבר הרבה מאוד זמן".

  • תומר רחובי
  • כ"ח אב תשפ"א - 11:19 06/08/2021
גודל: א א א
קליע בגבעת גל. ארכיון (קרדיט: וועד פעולה קרית ארבע חברון)
קליע בגבעת גל. ארכיון (קרדיט: וועד פעולה קרית ארבע חברון)

תושבי גבעת גל בקרית ארבע הצליחו להשיג השבוע לילה שקט ללא ירי כפי שלא היה מזה זמן רב מאוד.

אותו הלילה החל בצורה רועשת וחריגה, כאשר ערביי חברון חגגו את קבלת תוצאות מבחני הבגרות. גם תושבי קרית ארבע קיבלו מהמועצה המקומית הודעה המיידעת אותם על כך: "בשל ירי זיקוקים, כתוצאה מסיום הבגרויות, ימנעו התושבים מלהסתובב במרחבים הפתוחים ברחבי היישוב וישארו בסמוך ליישוב בכדי לשמור על בטחוננו" מספר תושב הגבעה לקול היהודי".

"במקום לצאת ולמנוע את הירי מהכפרים, הם דורשים מהתושבים להסתגר בבתיהם החל מהשעה 10, זמן פרסום תוצאות המבחנים", מתלוננים התושבים. "במקום למחות, במקום להגן עלינו מהירי - אומרים לנו להסתגר בבתים, לא מתקבל על הדעת שהפך לדבר שבשגרה".

"הירי החל בשכונת ג'ליס, שם היו זיקוקים מאוד קרובים לבתים החיצוניים של השכונה. חיילי גולני קפצו מיד למקום ובצעו שם סדר וכנראה גם לקחו מישהו לחקירה. בערב כבר לא היו זיקוקים בג'ליס אבל בכל  חברון היה ירי זיקוקים כמו בכל ערב".

קליע נפל ליד רגל תושב הגבעה ואחד נוסף פגע בחלון רכב הבטחון של קרית ארבע ועוד קליע פגע בבית בחרסינה. יצחק, תושב הגבעה מספר לקול היהודי "היה ירי מטורף מעל הגבעה, בחרסינה, בקריה, פגע לשכן שלי כדור ליד הרגל. היתה פגיעה בבית, היה ירי על הסייר, פגע לו בחלון, כמויות מטורפות של ירי, עשרות צרורות של נותבים".

"בשלב מסוים התושבים אמרו שאי אפשר יותר, התאספו ועשו צעדה בשכונת ג'אליס, עם רכבים, צפירות ושירים. אחר כך המשיכו תושבי גבעת גל בצורה רגלית אל שכונת ואדי ג'וער. לאחר שהקיפו את הגבעה, הגיע שוטר והכריז על התקהלות בלתי חוקית והפרעת הסדר הציבורי".

מהשעה 22:00 ועד 00:30, הסתובבות תושבי הגבעה בכל השכונות הסמוכות אליהם. "תוך חצי שעה הצבא נכנס לשכונות וכל הירי והזיקוקים נפסקו", מספר יצחק. "זה היה מדהים לראות איך ברגע שהצבא נכנס – נפסק הכל".

"אין מה להשוות, את השקט והדממה של ליל פרסום תוצאות המבחנים לכל לילה אחר בחודשים האחרונים. שקט שנמשך גם לבוקר למחרת. שקט כפי שלא היה לפני כן כבר הרבה מאוד זמן".

תושבי הקריה מביעים מזה זמן רב תסכול על אזלת היד של הצבא כנגד מה שמכונה 'ירי תועה' ויצאו להפגין ולמחות "הלילה הזה מראה שכשהצבא רוצה – הוא יודע להפסיק כל ירי מכל מקום, חבל שזה הצריך תושבים לצאת לכיוון השכונות כדי שזה יפסק אבל כל הכבוד לצבא שנתנו לנו לילה שקט".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 19 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד