בע"ה ה' תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

תושב השומרון נעצר; "מסע יח"צ על חשבון המתיישבים - נשקול תביעה"

לאחר קרב ידויי אבנים בין ערביי בורין לתושבים מהישוב הסמוך, המשטרה עצרה את אחד התושבים ופרסמה כי נתפס ברשותו אקדח. התושב אינו נחקר בנושא האקדח, אותו החזיק ברישיון. בחוננו תוקפים את המשטרה

  • מערכת הקול-היהודי
  • י"א שבט תשפ"א - 08:10 24/01/2021
גודל: א א א

בשבת בשעות הצהרים, התקרבו ערבים מהכפר בורין שבשומרון לעבר גבעת רונן (סנה יעקב) הסמוכה לישוב הר ברכה.

תושבים בישוב יצאו לקראת הפורעים ובמקום החל קרב ידויי אבנים בין הצדדים.

בשלב מסוים, כוחות משטרה, צה"ל ומג"ב הגיעו למקום והחלו להתעמת עם המתיישבים. תושב רונן כבן 24, נשוי ואב לילדים, בוגר שירות קרבי בצה"ל, נעצר בידי המשטרה בשטח הישוב.

בהודעה שהוציאה המשטרה לתקשורת, נאמר כי בעת מעצרו יודו אבנים גם לעבר השוטרים. כמו כן, נטען בידי המשטרה כי התושב "דחף חייל צה"ל", כלשון דובר המשטרה. כמו כן, במשטרה ביקשו לציין כי תושב המקום נתפס כשברשתו אקדח.

מארגון חוננו נמסר כי מדובר באקדח אותו נשא התושב ברישיון כחוק. כמו כן, בחקירתו במשטרה לא אוזכר כלל נושא האקדח אותו נשא, כאמור כחוק.

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי >>

לאחר חקירה קצרה במשטרת אריאל, שוחרר תושב רונן בחזרה לביתו.

עו"ד נתי רום אשר העניק לתושב סיוע משפטי מטעם ארגון חוננו תקף את המעצר. "מאוד מצער ולא מובן מדוע מג"ב החליטו לצאת למסע יח"צ על חשבון המתיישבים".

עוד אמר עו"ד רום, כי "מרשי נעצר בתוך שטח היישוב, ללא שעשה דבר וחצי דבר. הוא נשא עליו אקדח ברישיון! ולא נחקר על שום עבירה הקשורה לאקדחו אישי.  עם הגעתו לתחנה מסר כי נעצר על לא עוול בכפו ולאחר חקירה קצרה שוחרר. שחרורו המהיר מדבר בעד עצמו".

"אני קורא למח"ט שומרון להרגיע את הרוחות, אני קורא לאלוף הפיקוד, ולשר לביטחון פנים לבדוק מדוע מג"ב עוסקים בהודעות דוברות שקריות במקום בביטחון השוטף. אנו נשקול תביעה בנושא".

 

 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


3 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 36 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד