בע"ה י"ד סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

תנאי המחבלים: "מקווים שארדן לא ירתע"

ב"אלמגור" בירכו על החלטות ארדן להחמרת תנאי המחבלים, בין היתר בעקבות 'תחקיר המים' של קול היהודי, ומקווים כי הדברים ייושמו

  • דוד אור שחר
  • כ"ו טבת תשע"ט - 21:17 03/01/2019
גודל: א א א
בית כלא. ארכיון  (שבס)
בית כלא. ארכיון (שבס)

בארגון נפגעי הטרור אלמגור בירכו על ההחלטות שפרסם ארדן לפיהם יוחמרו תנאי כליאת המחבלים. כזכור אמש פרסם ארדן את החלטות הוועדה שמינה לבחינת תנאי המחבלים, בין היתר בחנה הוועדה את נתוני השימוש המוגזם והבזבזני במים, אשר נחשפו לראשונה בקול היהודי.

לאחר פרסום החלטותיו אמש אף הגיב ארדן בטוויטר כי נחשף לשימוש המחבלים במים רק בעקבות התחקיר אותו קרא השר בקול היהודי. על פי החלטת הוועדה יוצאו המקלחות מתאי המחבלים ויוגבלו שעות השימוש שלהם במים. 

״אנחנו מרוצים מהבשורה ששמים סוף לקייטנת המחבלים בכלא. אבל צריך לזכור שהיא מגיעה באיחור ואחרי מאבק ממושך ומייגע של משפחות נרצחי ונפגעי הטרור״, כך  ‏אומר מאיר  אינדור יו״ר ״אלמגור״.

אינדור מתריע מפני לחצים לבטל את ההחלטה בעיקר מהרש״פ . ״הרש״פ מינתה את עצמה כפטרון האסירים כולל מחבלי החמאס. אנחנו מקווים שהשר ארדן וראש הממשלה שגיבה אותו לא ייכנעו  ללחצים  וייראו מול עיניהם את הקורבנות בכל עת שיתבקשו לרחם על רוצחיהם״.

יוסי צור, אב שכול,  דורש חקירה פנימית או חיצונית על הנעשה בשב״ס:  ״כבודם של המתים ובני משפחותיהם מחייב חשבון נפש וחקירה איך במשך השנים יצרו המחבלים אוטונומיה בתוך בתי הכלא שבה הם מנהלים את חייהם עם תקציבים ומזון עצמאיים ועם וועדים המייצגים אותם כלפי השלטונות, כאילו מדובר במחנה שבויים ולא רוצחים שפלים״. 

ד״ר אריה בכרך ראש פורום המשפחות השכולות באלמגור אומר שבעבר היו נציבים שהקפידו לא לחרוג לטובת המחבלים מהתנאים המינימליים בכלא ולא נכנעו לאיומי שביתות רעב ומציין את רב גונדר גנות. ״גנות היה בקשר עם המשפחות והפגיש  אותנו עם בכירי השב״ס כדי שייראו מול עיניהם את תוצאת הרצח ״ . בכרך שאיבד את בנו , צופה לחצים גדולים  על שרותי בתי הסוהר כולל שביתות רעב. ״אנחנו והעם נגבה השר ארדן ורוה״מ ונעקוב אחרי ביצוע ההחלטה .

אנחנו אומרים לכל אלה שכבר החלו בקמפיין פנימי נגד ההחלטה בנימוקי בטחון או זכויות אדם.  בסוף הדרך: אי כניעה , עמידה בלחצים, הם הכלים המרכזיים לעמוד מול הטרור. והם גם מוסריים. עדיפה  שמירת חייהם של חפים מפשע מתנאים נוחים לאלה שרוצים לרצוח  אותם״ .  
 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 14 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד