בע"ה י' חשון תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

מאיר אטינגר השתחרר ממעצר

לאחר עשרה חודשים במעצר מנהלי ללא משפט, אטינגר שוחרר הבוקר (ד') לביתו

  • כ"ד אייר תשע"ו - 08:10 01/06/2016
גודל: א א א
אטינגר משוחרר, הבוקר (הקול היהודי)
אטינגר משוחרר, הבוקר (הקול היהודי)

ברוך מתיר אסורים: לאחר עשרה חודשים בבידוד בכלא אשל, שוחרר הבוקר (רביעי) מאיר אטינגר לביתו.

אטינגר יצא הבוקר מחוץ לכותלי בית המאסר שבבאר שבע.

לפני יומיים, הגיעו אנשי שב"כ לתאו של אטינגר ולדבריו ניסו לאיים עליו. כמו כן, הציגו בפניו אנשי השב"כ שני צווים מנהליים נוספים, ובהם שורת הגבלות.

על פי צו מנהלי עליו חתם אלוף פיקוד המרכז רוני נומה, לא יוכל אטינגר לשהות בתחומי יהודה ושומרון בשנה הקרובה. על הצו הנוסף חתם אלוף פיקוד העורף יואל סטריק, לפיו לא יוכל אטינגר לשהות בחצי שנה הקרובה בירושלים ובישוב יד בנימין. כמו כן, הוטל על אטינגר לשהות במעצר בית בשעות הלילה בארבעת החודשים הקרובים ונאסר עליו ליצור קשר עם 92 מחבריו.

אטינגר משוחרר, הבוקר (הקול היהודי)

בכ"ד באב אשתקד, בזמן שנחקר אטינגר בידי שירות הבטחון הכללי, וזמן קצר לפני שהיה אמור להתקיים דיון בעניינו בבית המשפט, הציגו אנשי השב"כ לאטינגר צו מנהלי החתום בידי שר הבטחון לשעבר משה (בוגי) יעלון, אשר הורה עליו לשהות במעצר בכלא אשל למשך חצי שנה.

מספר שבועות לאחר מכן, בצו מנהלי נוסף עליו חתם השר יעלון, הועבר אטינגר לבידוד מלא. בתום תקופת המעצר המנהלי, חתם יעלון על צו נוסף למשך ארבעה חודשים. יחד עם אטינגר נעצרו באותו הזמן בצו מנהלי גם מרדכי בן גדליה (מאייר) ואביתר סלונים. בן גדליה שוחרר לאחר חמישה חודשי מאסר, זאת כשהוכח שהחשד נגדו היה מופרך. סלונים שוחרר בסיום תקופת הצו המנהלי.

לפני כחודש התעוררה סערה ציבורית לאחר שבית המשפט סרב לאפשר לאטינגר לצאת לאירוע ברית המילה לבנו, נצח בנימין. תומכים רבים השתתפו בברית המילה שנערכה בירושלים.

תגובות (19) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 14 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד