בע"ה ב' שבט תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

המשטרה לא עצרה את הפורעים - בית המשפט נזף

נמשכת פרשיית מעצרם של המתפללים שהותקפו בקבר יהושע בן נון

  • יח"צ
  • י"א טבת תשע"ז - 17:02 09/01/2017
גודל: א א א
נזק שנגרם לרכבם של המתפללים (יחצ)
נזק שנגרם לרכבם של המתפללים (יחצ)

שופטת בית המשפט המחוזי בלוד נאוה בכור דחתה בשעות הצהריים (שני) את ערר המשטרה על שחרורם של המתפללים שהותקפו בקבר יהושע בן נון. השופטת קיבלה את עמדתו של עו"ד חי הבר מארגון חוננו המייצג את העצורים ואף מתחה ביקורת על כך שהמשטרה והצבא עצרו את המתפללים אך לא עצרו ולו אחד מהפורעים הערבים.

השופטת קבעה כי החלטתו של בית המשפט השלום ששחרר את המתפללים ללא תנאי וקבע כי לא ביצעו עבירה, מקובלת עליה, וכי הכניסה לכפר ולקבר יהושע בן נון מותרת ולפיכך התנהגות המתפללים אינה מהווה עבירה על החוק.

הנזק שנגרם לכלי הרכב של המתפללים

"משלא חל איסור להיכנס לתחומי שטחBובכללו הכפר כיפל חארס, הרי שלא ניתן לייחס למשיבים עבירה כשהיא אך בשל התנהגות התושבים במקום שעלתה לכדי הפרות סדר, ידויי אבנים תוך קריאות "איטבח אל יהוד"", כתבה השופטת בכור בהחלטתה. "בעניין זה לא התקבלה תשובה עניינית לתמיהה שעלתה מדברי ב"כ המשיבים, כמו גם על ידי בית המשפט, מדוע לא נעצר אף אחד מהמתפרעים במקום אלא רק המשיבים בלבד".

>הירשם עכשיו ותקבל את הכותרות החשובות למייל האישי!<

עו"ד חי הבר מארגון חוננו בירך על החלטת בית המשפט: "כל עוד אין איסור חוקי להיכנס לאזור מסויים, על המשטרה ועל הצבא לאבטח את האזרחים המגיעים להתפלל. בשביל זה קיימים כוחות הביטחון, לעצור טרוריסטים ועבריינים, ולא אזרחים שלא עברו על שום חוק ובסך הכל ביקשו לממש את זכותם להתפלל", אמר.

מארגון חוננו המייצג את העצורים נמסר בתגובה: "במקום לעצור פורעים ערבים שניסו לרצוח יהודים, המשטרה נותנת להם פרס ועוצרת את היהודים. אנו שמחים שבתי המשפט לא נתנו יד להתנהלות מסוכנת זו של המשטרה המעודדת לצערינו את הטרוריסטים הערבים"

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 29 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד