בע"ה י' חשון תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"אבן עזר יצא מסכנת חיים אבל זקוק לתפילות רבות"

​אבן עזר חולהרינג נפצע אנושות בפיגוע הדריסה בגוש עציון לפני כחודש. "לפעמים הפגיעות מלוות כל החיים ולא תמיד זה מוכר"

  • אלחנן גרונר
  • ל' כסלו תשע"ח - 17:23 18/12/2017
גודל: א א א
פיגוע הדריסה בגוש עציון. צילום: יוסף מזרחי TPS
פיגוע הדריסה בגוש עציון. צילום: יוסף מזרחי TPS

פיגוע רודף פיגוע, ונדמה כי לא אחת אנו שוכחים כי מאחורי הדיווחים היבשים על פצוע, עומדת משפחה, והפצוע עצמו, שלא אחת נותר עם הפגיעות זמן ממושך.

לאחרונה התקבלה תזכורת כואבת על העניין כאשר הודיה נחמה אסולין הי"ד ממבוא חורון נפטרה מפציעה לאחר שבע שנות ייסורים, מאז נפגעה באורח אנוש בגיל 14 בפיגוע בתחנה המרכזית בירושלים.

במרכזים הרפואיים השונים ישנם פצועי פיגועים שעדיין נמצאים במצב קשה, ובהם המאבטח אשר אלמליח שנפצע בפיגוע בתחנה המרכזית בירושלים ועדיין מורדם ומונשם.

פצוע קשה נוסף הוא אבן עזר חולהרינג, תושב קרית ארבע-חברון, מקהילת בני המנשה, שנפצע באורח אנוש בפיגוע הדריסה בגוש עציון ביום שישי לפני כחודש.

ישראל ברמסון, סגן ראש מועצת קרית ארבע, המלווה את אבן עזר ומשפחתו מאז הפיגוע, סיפר לקול היהודי כי ב"ה יצא אבן עזר מסכנת חיים, אך מצבו עדיין קשה והוא זקוק לתפילות רבות בתקווה כי יצליח להשתקם ולחזור לאיתנו לאחר הפציעה הקשה.

"יש שיפור, איטי מאוד, אבל שיפור ב"ה. הוא זקוק להרבה מאוד תפילות. בהתחלה הרופאים אמרו "אם הוא יתעורר", וב"ה הוא התעורר ומגיב, אך הדרך עוד ארוכה".

אם לא די בפציעה עצמה, ניהלו בני המשפחה בסיוע ברמסון ותומכים נוספים, מאבק על כך שאבן עזר לא ישהה בסמוך למיטת המחבל.

תחילה אושפזו השניים באותה מחלקה, אך בעקבות הלחץ שהופעל הועבר המחבל למחלקה אחרת בהדסה עין כרם.

ברמסון מתייחס לכך שפעמים רבות הפצועים ומשפחותיהם נשכחים מסדר היום של הציבור, מה גם שפיגוע רודף פיגוע, אך מאחורי כל פצוע ונפגע ישנה משפחה, ולעיתים הפגיעה לא פשוטה כלל.

"לקרית ארבע יש הרבה משפחות שחטפו מכות. יש מקרים שזה הסתיים במוות לצערינו, ויש מקרים שלא הסתיים במוות אבל הפגיעות מלוות כל החיים, ולא תמיד הכל מוכר כמו שצריך".

כך למשל במקרה של אבן עזר, אב לשישה ילדים, אשתו נאלצת לשאת בנטל הכבד. "יש פה למשל אשה שנשארה בבית עם שישה ילדים, הגדול בר מצוה עוד חודשיים, והקטן כבן שנתיים. הבעל ב"ה חי, אבל היא צריכה לטפל בו בבית חולים ובמקביל להיות עם הילדים, וכל העניין הכלכלי. כל אחד יכול לחשוב איך הוא היה מסתדר עם שישה ילדים במצב כזו".

ברמסון מדגיש את הערבות ההדדית שצריכים בעם ישראל. "למרות שעוזרים ואנחנו עוזרים, עדיין כל העומס המנטאלי יושב על הכתפיים של האשה. ישראל ערבים זה לזה, וכל אחד צריך לחשוב על השני ולסייע כמה שאפשר".

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 14 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד