בע"ה י"ג סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"איתמר היה מלא שמחה ומלא אהבה"

הענקת עניבה לרב הישוב, ומחאה נגד ראש העיר שתמך בגירוש יהודים. "היתה לאיתמר אהבה לעם ישראל, לארץ ישראל ולתורת ישראל"

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ב שבט תשע"ח - 22:19 07/02/2018
גודל: א א א
איתמר בן גל הי"ד מכניס את בנו בבריתו של אברהם אבינו (צילום: יצחק מלמד)
איתמר בן גל הי"ד מכניס את בנו בבריתו של אברהם אבינו (צילום: יצחק מלמד)

מבקרים מכל רחבי הארץ פקדו היום את בית האבלים של משפחת בן גל בהר ברכה. אישי ציבור ומכרים, קרובי משפחה ויהודים שבאו מכל רחבי הארץ לחזק את המשפחה והישוב ולהביע את נחמתם.

"איתמר היה מלא שמחה ומלא אהבה לכולם", סיפרה מרים, אלמנתו של איתמר. שניהם אנשי חינוך, אוהבי הארץ ומחוברים לארץ ישראל מגיל צעיר. מרים היא בתו של הרב שלומי בדש, מותיקי הר ברכה, מרבני הישיבה שבישוב, ואיש חינוך מוכר בשומרון.

איתמר לימד כמחנך בישיבת בני עקיבא בגבעת שמואל ובישיבת הר ברכה בה גם למד מספר שנים וגדל בתורה. חבריו מספרים על תלמיד חכם שהיה איש חינוך מסור..

ביום שני יצא איתמר מוקדם מגבעת שמואל כדי להספיק ולהגיע לברית המילה של אחיינו בהר ברכה, אך ידו של המרצח הארור השיגה אותו בעת שהמתין בצומת אריאל. הברית נערכה לאחר קבלת הבשורה המרה על רצח הדוד, והאבל הכבד שנפל על הישוב. 

"הייתה לו אהבה לישוב שלו, לעם ישראל, לארץ ישראל", סיפרה מרים. "אני חושבת שהנחמה היחידה שיכולה להיות שנראה את הישוב שלנו כאן מתפתח וצומח והופך לעיר. שיידעו שמעשים כאלה מובילים רק להתפתחות של עם ישראל, להתחזקות של עם ישראל בארץ ישראל, ושזה יהיה הדם האחרון שיישפך. איתמר כל הזמן חשב איך לעשות את הישוב יותר טוב.  מה לעשות. איך חייבים לגדול, איך חייבים להתפתח מכל הבחינות". 

עוד בנושא:

​בחג הסוכות האחרון הדריך איתמר קבוצת יהודים מהר ברכה בהר הבית, והסביר לעולים על החשיבות של דרישת המקדש והעלייה להר הבית כחלק מקיום מספר מצוות.

את האהבה לארץ ממחיש סיפור נוסף שסיפרו בני המשפחה, כיצד לאחר הגירוש מגוש קטיף, איתמר התעקש למחות נגד ראש העיר רחובות שחתם על עצומת תמיכה בגירוש, בעת שהגיע לבית כנסת סמוך לביתו.

איתמר בן גל בהדרכה לקראת עלייה להר הבית:

 

רב הישוב הר ברכה הרב אליעזר מלמד סיפר בהלוויה כי לאחר חתונתו של איתמר החמיא לו הרב על העניבה שלבש בחתונה. כעבור זמן מה הופיע איתמר בבית הרב וברשותו מתנה, עניבה זהה עבור הרב. "את העניבה", אמר הרב מלמד בהלוויה, "אשמור לחתונת ילדיך".

גם אמו של איתמר סיפרה כי "על כל דבר איתמר חשב בגדול. גם על הישוב, וגם על הישיבה הוא חשב בגדול. לכן הישוב צריך להיות עכשיו גדול, ברמה שאף אחד לא יבין איך זה קרה אפילו. גדול ברמה של עוד שכונות ועוד שכונות", אמרה האם. 

יוסי דגן ראש מועצת שומרון ביקר גם הוא היום בשבעה. "כל עם ישראל מתמלא בכח מהאמונה שלכם", אמר דגן. "במקום שאנחנו נחזק אתכם אתם מחזקים אותנו. אנחנו מצפים לתשובות אמיתיות. גם בנושא הבטחוני, להחזיר את ההרתעה, ובוודאי תשובה אמיתית ציונית של חיזוק ההתיישבות".

בתוך כך, החיפושים אחר המחבל נמשכים, ובצבא חוששים כי המחבל ינסה לבצע פיגוע נוסף. המחבל נפצע לאחר שקצין צבא ניגח אותו ברכבו בזירת האירוע, אך הצליח לקום ולהימלט לכיוון הכפר כיפל חארס הסמוך.

אתמול עצרו כוחות צבא מספר ערבים בשכם ובמהלך הפעילות הותקפו הכוחות בידי המון ערבי שיידה אבנים, בקבוקי תבערה ומטענים, ומספר מחבלים חמושים שביצעו ירי לעבר הכוחות. מתגובת הכוחות הצבאיים נהרג אחד הפורעים ונפצעו עשרות, חלקם מירי חי.

במהלך היממה האחרונה התרחשו שני פיגועים נוספים, פיגוע ירי לעבר עמדה צבאית סמוך לעינב, ופיגוע דקירה בישוב כרמי צור בו נפצע קל מאבטח והמחבל חוסל.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 14 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד