בע"ה כ"ז אב תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"מעניין אם גם לנרצחים נוח בקבר שלהם"

משפחות שכולות זועמות על התחשבות שב"ס במידת רכות נעליו האורטופדיות של רב המרצחים הכלוא. "עד מתי יבזו את הנרצחים?"

  • אלחנן גרונר, הקול היהודי
  • ט"ז שבט תש"פ - 13:10 11/02/2020
גודל: א א א
זירת הפיגוע בארמון הנציב בו נרצחה סרן שיר חג'אג הי"ד (צילום: הלל מאיר, TPS)
זירת הפיגוע בארמון הנציב בו נרצחה סרן שיר חג'אג הי"ד (צילום: הלל מאיר, TPS)

בעקבות הפרסום בקול היהודי על מתן נעליים אורטופדיות לרב מרצחים שאחראי לרצח שמונה אזרחים ופציעתם של חמישים, הביעו משפחות שכולות זעם על התנהלות שב"ס ובית המשפט.

"מחבל שנידון לתשעה מאסרי עולם, שרצח שמונה ישראלים ופצע עשרות, מגיש עתירה לבית המשפט כי הוא רוצה נעלי ניו באלאנס רכות, ובית המשפט הרחמן והנחמד מיד מאשר לו זוג נעלים חדשות ורכות, כי מאוד חשוב שלרוצח ישראלים יהיה נעים ברגליים", אמר בתגובה לקול היהודי הרצל חג'אג מפורום המשפחות השכולות "בוחרים בחיים".

"ועוד בנוסף כדי שלא יהיה לו קשה גם בגב אז אישרו לו מזרון נוסף. מעניין אם גם לישראלים שנרצחו נוח בקבר שלהם", הוסיף חג'אג שבתו סרן שיר חג'אג הי"ד נרצחה בפיגוע הדריסה בשכונת ארמון הנציב בירושלים.

לדברי חג'אג המערכת בישראל צריכה להבין שחלק מהרתעת המחבלים כרוכה בהקשחת תנאי הכליאה שלהם.

"אני שואל כמשפחה שכולה עד מתי יבזו את הנרצחים. מי יקום ויבין שתנאי כליאה קשים הם חלק מהרתעת המחבל הבא. המחבלים אמורים לעבוד בעבודות פרך מהבוקר עד הערב, לשתות מים וקצת לחם ולהתענות. ככה ימנעו פיגועים ולא ע"י פינוקים פינוקים פינוקים".

המחבל מחפש דגם בעל רכות מתאימה יותר

כפי שפרסמנו בקול היהודי, בהימ"ש קיבל את עתירת ארגון השמאל הרדיקאלי "המוקד להגנת הפרט" והורה לשב"ס לספק נעליים אורטופדיות לפיראס גאנם, רב מרצחים ממזרח ירושלים שנידון לתשעה מאסרי עולם בגין שורת פיגועים.

אלא שמתברר שכאן לא נעצרה הסאגה. מתגובה של שב"ס לביהמ"ש עולה כי אכן סופקו למחבל נעליים חדשות מסוג "ניו-באלנס" התואמות למידתו, "אולם לדבריו הן קשירות מעט והוא מחפש דגם בעל רכות מתאימה יותר".

בשב"ס הוסיפו בהודעה שמסרו לביהמ"ש  כי "לעניין המדרסים הובהר כי הם נשלחו שוב לספק לצורך התאמה נוספת לריכוך המגע בכף הרגל".

לדברי עו"ד נדיה דקה מ"המוקד להגנת הפרט", ולפי תגובת שב"ס, את הנעליים קנה המחבל מכספו. בהתחשב בכך שמחבל שמרצה מאסרי עולם מקבל מאות אלפי שקלים לפחות מהרשות הפלסטינית, לא בטוח שזו הבשורה המנחמת בסיפור.

"בהתאם להנחיית בית המשפט לאור העתירה בעניינו, האסיר הביטחוני לא קיבל מזרן אורתופדי אלא מזרון אסיר נוסף. כמו כן, רכש מכספו נעליים ומדרסים", נמסר משב"ס.

עו"ד דקה מסרה לקול היהודי כי ב"מוקד להגנת הפרט" שוקלים להגיש בקשת רשות ערעור לבית המשפט העליון בדרישה שזה יחייב את שב"ס לספק למחבל מזרון מיוחד, וכן יתייחס להתנהלות שב"ס.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 19 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד