בע"ה י"ב כסלו תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

האנרכיסטית שסטרה לפרקליט השתתפה בהתפרעויות

יפעת דורון, פעילת השמאל שסטרה לתובע הצבאי תועדה בידי "עד כאן", לוקחת חלק באירועים בנבי-צאלח

  • יח"צ
  • י"א אייר תשע"ח - 10:48 26/04/2018
גודל: א א א
בנות משפחת תמימי תוקפות חייל בנבי סלאח צילום מסך
בנות משפחת תמימי תוקפות חייל בנבי סלאח צילום מסך

ארגון עד-כאן חושף כי פעילת השמאל הקיצוני יפעת דורון, שסטרה לתובע הצבאי במשפט תמימי, השתתפה בקביעות באירועים שכללו התפרעויות אלימות של ערבים סמוך לנבי צאלח, התפרעויות שכללו זריקות אבנים ובקבוקי תבערה וקריאות "מהנהר ועד הים – פלסטין תהיה חופשית".

בתחקיר שקיים הארגון, נכנסו מספר פעילי הארגון כשתולים לאחת ההתפרעויות ותיעדו מבפנים את מהלך ההתפרעות שהחלה בצעקות וקריאות ולאחר מכן המשיכה בצעדה לעבר יישוב יהודי סמוך וליידוי אבנים כנגד החיילים במקום. במצלמה נקלטה גם עאהד תמימי, שחובשת קסדה לראשה.

הארגון שעומד מאחוריי ההתפרעויות בנבי צאלח הוא "אנרכיסטים נגד הגדר", הפועל בארבעה מוקדים ביו"ש כבר למעלה מעשור.

בתחקיר שביצע ארגון עד-כאן נחשפו שיטות הפעולה של ארגון האנרכיסטים, אשר משלמים כסף לערביי הכפרים בתמורה להתפרעויות ותקיפות חיילים באבנים, וכן מספקים להם תדרוך והגנה משפטית, כל זאת במטרה לצלם את תגובות החיילים ולפרסם את הצילומים בתקשורת הבינ"ל.

האנרכיסט יונתן פולק הוא האחראי על ארגון האירועים, כאשר הפעילה יפעת דורון לוקחת חלק בנעשה. בכל ההתפרעויות עד עתה נפצעו למעלה מ-150 חיילים, כאשר איש מהאנרכיסטים לא נעצר או הורחק מיו"ש עד כה. 

עוד בנושא:

גלעד אך מנכל ארגון "עד כאן" מסר בתגובה: "מזה כ- 15 שנה שהאנרכיסטים יוזמים פעולות אלימות כנגד חיילי צה"ל ברחבי יו"ש תוך התססה של הערבים באזור בכדי לשרת את מאמצי הדה לגיטימציה הבינלאומית לישראל, בהתפרעויות אלו נפצעים לא פעם חיילים אשר נאסר עליהם להגיב  ואילו אותם אנרכיסטים חוזרים לבתיהם בתל אביב ונהנים מהביטחון שמאפשר חיילים אלו עצמם, זאת כשאינם נדרשים לשלם שום מחיר על מעשיהם אפילו. התנהלות זו של רשויות האכיפה רק מגבירה את החוצפה והמוטיבציה של אותם גורמים ומביאה לתופעות כמו יפעת דורון אשר נהנית מכל העולמות וממשיכה להכות קצינים גם בבית המשפט ללא כל חשש"

בימים אלו פתח הארגון, שחשף בשנים האחרונות עובדות מתוככי ארגוני שמאל רדיקליים, במבצע מימון המונים באתר "GiveBack" " להמשך פעילותו. "להם יש את הכסף מאירופה – לנו יש אתכם", נאמר בדף ההתרמה.

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 17 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד