בע"ה ח' ניסן תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

בשל מזג האוויר: תנאים מיוחדים להדלקת מדורות

בשל תנאי השרב והחשש מדליקות, פרסמו ברשות הכבאות תנאים מיוחדים להדלקת מדורות. חל איסור מוחלט על הבערת מדורות בחורש ויער

  • מערכת הקול-היהודי
  • י"ז אייר תשע"ח - 17:35 02/05/2018
גודל: א א א
 (Elron Zabatani/TPS)
(Elron Zabatani/TPS)

בשל תנאי מזג האוויר, בשירותי הכבאות מתריעים מפני הדלקת מדורות בניגוד לתנאים שקבע נציב הכבאות רב טפסר דיד שמחי, בצו מיוחד שפרסם.

על פי הצו, בשל מזג האוויר החם והשרבי, לצד הרוחות הצפויות, ובשל חשש מדליקות העלולות להתפשט כתוצאה ממדורות ל"ג בעומר, חל איסור חמור על הבערת מדורות בשטחי יער וחורש בכל רחבי הארץ.

בנוסף, על פי דירוג האיזורים השונים, יש להרחיק את המדורות ממבנים, להרחיק מדורה אחת מהשניה, להרחיק מדורות ממקורות גז דלק וחשמל, וכן לא להבעיר מדורות בגובה של מעל מטר וחצי, ובקוטר העולה על שלושה מטרים.

בחלק מהישובים והערים ברחבי הארץ הוחלט על ביטול הבערת המדורות, למעט מדורות מבוקרות במיוחד במקומות ייעודיים. בהר מירון נקבעו תנאים מיוחדים של מפקד מחוז צפון.

הראשון לציון הרב יצחק יוסף הצטרף לקריאה וביקש להישמע להנחיות שירותי הכבאות, להיזהר ולהישמר בהדלקת המדורות לרגל ל"ג בעומר בעקבות תנאי מזג האוויר העלולים לגרום לאיבוד שליטה על האש.

במכתבו קורא הרב יוסף להרבות בלימוד התורה ובאהבת חינם, אך במיוחד להיזהר בעת הדלקת המדורות. "השנה יום ל"ג בעומר שנת תשע"ח, מתריעים גורמי החיזוי והבטיחות מפני מזג אוויר קשה העלול לגרום לסיכון חיים בעת הדלקת המדורות".

עוד מוסיף הראש"ל הרב יוסף כי "על פי ההלכה, על אף חשיבות היום, חובה להישמע להנחיות הבטיחות של הגורמים המקצועיים ולנהוג בהדלקת המדורות בכל עיר ועיר על פי הנחיותיהם בלבד. ושומע לנו ישכון בטח."

 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 12 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד