בע"ה כ"ד אב תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

החשוד בגניבת האופניים נעצר, אולם במשטרה סגרו את התיק

מצלמות האבטחה תיעדו את הערבי שגנב האופניים החשמליים, והוא נעצר על ידי המשטרה. למרות זאת החליטה המשטרה לסגור את התיק מ'חוסר ראיות'.

  • יח"צ
  • א' אב תש"פ - 08:48 22/07/2020
גודל: א א א

ש', אברך חרדי, רכב על אופניו החשמליים וערך קניות לקראת שבת. כשעזב את אופניו על מנת לקחת חבילה שהמתינה לו, נגנבו האופניים על ידי ערבי. מסרטון של מצלמת אבטחה במקום עולה כי מספר ערבים עקבו אחרי ש' זמן מה, וחיכו לשעת כושר. החשוד בגניבה נעצר בעקבות הסרטון ומעצרו אף הוארך, אולם משום מה המשטרה סגרה את התיק.

כעת מבקש עו"ד מנשה יאדו מארגון חוננו המייצג את ש' לקבל לידיו את חומרי החקירה בתיק, בכדי להגיש ערר על סגירתו.

הגניבה התרחשה ביום שישי לפני כחודש, בשכונת קריית בעלז בירושלים. ש', אברך חרדי, ערך סידורים לקראת שבת. על אופניו החשמליים היו באותה עת שקיות עם אוכל ומצרכים לשבת, והוא היה בדרכו לאסוף חבילה נוספת באזור.

ש' תיאר כי "הם עקבו אחרי דק' ארוכות קודם, מ'אושר עד'. ניסו לגנוב את האופניים אבל יצאתי מהחנות החוצה. בקריית בעלז הגעתי לאסוף חבילה, החניתי את האופניים בתוך הבניין. ירדתי אחרי דקה, ולא היו אופניים".

עוד תיאר ש' כי הגנב הותיר מאחור שישיית בקבוקי מים שהכבידה על האופניים, אך את כל שאר השקיות לקח הגנב יחד האופניים היקרים. ש' התקשר למשטרה, שוטרת שהגיעה למקום הוציאה צו קריאה לרכבם של הגנבים, לפי צילומי מצלמת אבטחה שהיתה במקום.

בסרטון האבטחה ניתן לראות כיצד הרכב, בצבע בהיר, עוקב אחרי ש', וכשהאחרון נכנס לבניין המדובר עושה הרכב סיבוב פרסה, הגנב יורד מהרכב, נכנס לבניין ויוצא רכוב על אופניו של ש'. בסרטון נראה הרכב המדובר מלווה את הגנב על האופניים.

בעקבות הסרטון נמצא בעל הרכב, ונעצר חשוד בגניבה. אולם, למרבה ההפתעה, לאחר ימים ספורים קיבל ש' הודעה כי התיק נסגר מ'חוסר ראיות'. כעת מבקש עורך דינו, עו"ד מנשה יאדו מארגון חוננו, לקבל לידיו את חומרי החקירה בכדי להגיש ערר על סגירת התיק.

עו"ד מנשה יאדו מארגון חוננו המייצג את בעל האופניים מסר "גניבות על ידי בני מיעוטים הינן מכת מדינה, והמשטרה במקום להילחם בתופעה בכל הכוח הולכת ומשחררת גנבים. רפיון ידי המשטרה משדר לאזרח מסר שהוא פחות בטוח ומוגן, ומצד שני משדר לפושעים שהפשיעה משתלמת, וזו הבעיה".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 14 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד