בע"ה ט"ז תשרי תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

המגעים בין הבית היהודי והאיחוד הלאומי במבוי סתום

אמש הודיעו מפלגות הבית היהודי והאיחוד הלאומי כי המגעים לאיחוד הגיעו למבוי סתום. בבית היהודי הודיעו על אפשרות חבירה לליכוד

  • מערכת הקול-היהודי
  • ה' אדר תשע"ט - 09:45 10/02/2019
גודל: א א א
חה"כ סמוטריץ' (יח"צ)
חה"כ סמוטריץ' (יח"צ)

אמש (מוצ"ש) הודיעו מפלגות הבית היהודי והאיחוד הלאומי על כך שהמגעים בינן במטרה להגיע לאיחוד נעצרו לאחר שהגיעו למבוי סתום.

המו"מ התנהל במהלך הימים האחרונים כאשר המאבק התנהל על תפקיד יו"ר המפלגה. 

ח"כ בצלאל סמוטריץ' אמר אמש כי "ביום חמישי ושישי ניהלתי שיח אישי ארוך עם היו״ר הנבחר של הבית היהודי הרב רפי פרץ במטרה להגיע להסכמה וחתימה על ריצה משותפת של שתי המפלגות בבחירות הקרובות על בסיס שוויון והנהגה משותפת.

ואכן ללא מתווכים ויועצים - ואחרי וויתורים משמעותיים מצידי למען סגירה מהירה של ההליכה המשותפת - הצלחנו להגיע להבנות מלאות לפני כניסת השבת.

במסגרת זו סוכם כי הרב פרץ יוצב במקום הראשון ברשימה ואילו האיחוד הלאומי יקבל את הזכות לבחור בתפקיד הראשון. קוראים לזה שיוויוניות. 

לצערי הרב, בצאת השבת הודיע לי הרב פרץ שלאחר התייעצויות שהוא ערך עם מקורביו הוא החליט לסגת מההסכמה לבסיס שוויוני והנהגה משותפת - ולחזור לעמדת הפתיחה ולפיה הבית היהודי היא השותפה הבכירה ואנחנו האורח בבית.

אי לכך המשא ומתן בשלב הזה הגיע למבוי סתום.

מתוך אחריות אני מתכוון להמשיך ולעשות הכל כדי להגיע לרשימה רחבה של כל מרכיבי הציונות הדתית והימין האמיתי גם אם נראה שבעת הזו האפשרות להשתלב בליכוד כסרח עודף נראת קורצת יותר לאנשי הבית היהודי", תקף סמוטריץ'.

השר לשעבר אלי ישי אמר בתגובה לדיווחים "קראתי בדאגה את הודעת ׳הבית היהודי׳ על הפיצוץ במגעים בינם לבין ׳האיחוד הלאומי׳. חברים, אל תוותרו! על פי הסקרים, ריצה בנפרד תזרוק לפח כ-8 מנדטים.

אני קורא לכל ראשי מפלגות הימין: בואו נשב יחד, בלי אגו ובלי אינטרסים אישיים, ונמצא את הדרך להתאחד על מנת להציל את גוש הימין. רק יחד ננצח!", דברי ישי.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


2 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 12 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד