בע"ה ט"ו תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הממשלה אישרה הטלת סגר; כל הפרטים

החל מיום שישי יוטל סגר עד לאחר שמחת תורה, במהלכו יושבתו מקומות העבודה למעט מפעלים חיוניים. יוטלו הגבלות על תפילות והפגנות, אולם ביום כיפור תתאפשר תפילה בבית כנסת // כל הפרטים

  • מערכת הקול-היהודי
  • ו' תשרי תשפ"א - 09:08 24/09/2020
גודל: א א א
(איתן אלחדז-ברק. tps)
(איתן אלחדז-ברק. tps)

בתום דיון לילי ממושך, אישרה הממשלה הלילה (חמישי) הטלת סגר מלא ברחבי הארץ, למשך 16 ימים, למניעת התפשטות נגיף הקורונה. סגר, שיהיה הדוק יותר מהסגר הקודם בתחילתו של הגל הראשון.

הסגר יחול בין התאריכים ז'-כ"ג תשרי (25 בספטמבר עד 11 באוקטובר ) מיום שישי ועד ליום ראשון שלאחר שמחת תורה.

העבודה במגזר הציבורי והפרטי תושבת, למעט עובדים חיוניים בלבד. נושא התפילות וההפגנות תפס נפח רב במהלך דיוני הלילה, בסיומו הוחלט כי הן יתקיימו במתווה מצומצם.

ביום כיפור יהיה חלון מסוים בסגר, במסגרתו יהיה ניתן להתפלל בבתי הכנסת, בהתאם למתווה התפילות שאושר. לאחר יום כיפור, יתאפשרו תפילות והפגנות בשטח פתוח בלבד, בקפסולות של עד 20 איש ובמרחק של עד קילומטר מהבית.

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי >>

מה הן מקומות העבודה החיוניים שיותרו לפעול בתקופת הסגר? טרם הוחלט. אולם במהלך היום צפוי משרד האוצר לפרסם רשימה ארוכה של תחומי עיסוק העונים להגדרה זו. הממשלה תתכנס לאשר את הרשימה תוצע.

כמו כן, תצומצם פעילות התחבורה הציבורית בצורה משמעותית. רכבת ישראל תושבת ויופעלו קווי אוטובוסים מסוימים בלבד. ככל הנראה, נמל התעופה בן גוריון לא ייסגר לחלוטין. טיסות מטען יימשכו כמעט כרגיל ונוסעים בעלי אזרחות ישראלית יוכלו להיכנס. עם זאת, ייתכן שיוטלו מגבלות על נוסעים יוצאים, בהתאם להחלטת הממשלה.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 14 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד