בע"ה ח' ניסן תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

חטיפת הסוחרים: "הגיע הזמן להפסיק לעצום עיניים"

בכנסת דנו בחטיפת ערבי מי-ם בידי הרשות. נציג "עד כאן" תיאר את העינויים הקשים שעוברים החשודים במכירת קרקע ליהודים

  • יח"צ
  • ג' טבת תשע"ט - 15:47 11/12/2018
גודל: א א א
אולם וועדות בכנסת. ארכיון (צילום: יהודה פרל)
אולם וועדות בכנסת. ארכיון (צילום: יהודה פרל)

ועדת הפנים והגנת הסביבה בכנסת דנה הבוקר (ג') בנושא חטיפת סוחרי קרקעות על ידי הרשות הפלסטינית במסגרת ציון יום זכויות האדם הבינלאומי.

כותרת הדיון היתה "חטיפת תושבים ערביים מירושלים לשטחי הרשות הפלשתינאית ועינויים של עצורים ברשות – במסגרת יום לציון זכויות האדם". בין המשתתפים בדיון נכח גם צחי דיקשטיין סמנכ"ל ארגון 'עד כאן', שחשף לפני כשנתיים את מעשיו של עזרא נאווי, פעיל ארגון "תעאיוש" שהסגיר סוחרי קרקעות ל"ביטחון המסכל הפלסטיני".

דיקשטיין  הציג בפני משתתפי הדיון את פרשת עזרא נאווי כמקרה דוגמא לאוזלת היד של המערכת המשפטית וגרירת הרגליים שלה בטיפול במקרים ובחומרים שהובאו לידיעתה וטיפולה, כגון הוצאות להורג והתעללויות של הרשות הפלשתינאית במי שחשוד בסחר בקרקעות עם יהודים.

עוד בנושא: 

את תחילת דבריו פתח דיקשטיין בגנות חברי כנסת מהשמאל "דווקא ביום זכויות האדם נעדרים פה כל חברי הכנסת מהשמאל, וזה מצער מאוד וחשוב להגיד את הדברים האלה. זה העיסוק המרכזי של היום הזה" הוסיף.

בהמשך תיאר דיקשטיין את פרשת עזרא נאווי שחשף ארגון 'עד כאן', שהובילה לכדי כתב אישום נגדו. "ארגון עד כאן כידוע חשף לפני למעלה משנתיים את פרשת עזרא נאווי, בנושא הקרקעות והעברת קרקעות, שיתוף פעולה עם הרשות הפלסטינאית, שבעקבות זה הוצאו להורג מי שסחר בקרקעות. יש פה גרירת רגליים וצר לי להגיד את זה, יש פה תשובות מביכות מאוד של המערכת המשפטית, מביכות ביותר".

עוד הוסיף דיקשטיין כי "אנחנו כבר שנתיים אחרי פרשת עזרא נאווי, ולצערנו הרב כל הסעיפים שהמשטרה כן המליצה להעמיד לדין - בנושא של קשירת קשר לפשע וסיוע לארגון זר, הורדו מכתב האישום. כל מה שנשאר שם זה הצטרפות לרשות הפלסטינאית. אנחנו בימים האלה, גם היו"ר וחברי כנסת נוספים ביחד עם קיש וחבר הכנסת סמוטריץ', דחפנו להצעת חוק בנושא של הגדרת סוכן זר. לא הגיוני שהרשות הפלסטינאית שאנחנו יודעים את מעלליהם והעדויות קיימות, לא תיחשב סוכן זר. זה לעצום את העיניים" טען.

דיקשטיין סיים את דבריו בדרישה ממערכת המשפט והמשטרה להתחיל לפעול בעניין "הגיע הזמן להפסיק לעצום את העיניים, אנו דורשים מהרשויות גם המשפטיות וגם המשטרה לטפל בזה בצורה חדה וברורה, ויפה שעה אחת קודם".

 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


4 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 13 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד