בע"ה ד' סיון תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

טרור לאומיני? מטפל ערבי במוסד תקף קטין חולה נפש

מטפל ערבי העובד שנים ארוכות במרכז לנערים חוסים בירושלים נעצר בחשד לתקיפה והתעללות באחד מהחוסים

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ז סיון תשע"ט - 12:28 30/06/2019
גודל: א א א

מטפל ותיק במעון לנערים חוסים באזור ירושלים, נעצר בחשד שתקף והתעלל בחוסה קטין תוך ניצול מחלת הנפש של החוסה.

על פי הודעת המשטרה, במהלך השבוע האחרון נפתחה חקירה בחשד לעבירות של תקיפה והתעללות במעון לנערים חוסים בירושלים. לאחר דיווח שהתקבל עלה את החשד כי אחד מעובדי המקום הוותיקים ביצע את העבירות באחד מהקטינים בעל לקות וכן חשד כי פגע גם בקטינים נוספים.

ביום חמישי נעצר הערבי העובד במקום למעלה מעשרים שנה. החשוד, כבן 50 תושב עין נקובא שבאיזור ירושלים. על פי הדיווחים ככל הנראה לאורך תקופה ארוכה יצר קשר עם הקטין ולאחר שהתקרב אליו ביצע בו את העבירות בהן הוא חשוד.  נבדקת מעורבותו באירועים נוספים ומעצרו הוארך עד למחר (ב').

נושא "הטרור הלאומיני", עלה לכותרות בשבועיים האחרונים לאחר מעצרו של מחמוד קטוסה תושב דיר קדיס בבנימין. קטוסה הואשם בתחילה בתקיפתה האכזרית של הילדה בת השבע מבית הספר בו עבד אך לאחר מכן בוטל כתב האישום נגדו לאחר מספר כשלים שבוצעו על ידי המשטרה בהליך החקריתי. עם זאת אמרה המשטרה כי קטוסה עודנו החשוד העיקרי בביצוע המעשים והחקירה נגדו תמשך שלא תחת מגבלות כתב אישום מתנהל.

בעיר בה בוצעה התקיפה בחרו להעלות את נושא העסקת ערבים במוסדות על סדר היום. 

מאות כרוזים הודבקו ברחבי העיר שקראו לתושבים להפסיק להעסיק ערבים במרכזים בעיר ובפרט במוסדות החינוך. "בלב קרוע ורותח איננו יכולים לשתוק ולעמוד מנגד נוכח הנבלה שנעשה בעירנו ע"י ערבים בני עוולה", זעקו המודעות.

"איננו יכולים לומר ידינו לא שפכו את הדם הזה. האשמה רובצת ומוטלת בפתחנו. ואיננו יכולים להעלים עין ולחשות בעת הזו. כאשר אנו במו ידינו מכניסים את אותם רשעים בני עוולה לעירנו ולמוסדותינו", נכתב.

"והרי 'הלכה עשו שונא ליעקב'. תורתנו הקדושה ציוותה עלינו 'או קנה מיד עמיתך וחי אחיך עמך'. והוזהרנו כבר 'והיו לשיכים בעינכם ולצנינים בצידכם'.

אנא יהודים! חוסו על נפשות ילדינו וחבל שבעד חופן שקלים נחבול בנפשות ילדינו. זה הזמן להתחזק באהבת ישראל ולהעסיק רק יהודים בעירנו ובמוסדותנו", סיימו הכותבים.

כמו כן לאחר המעשה פורסמה בקול היהודי סקירה נרחבת אודות שורת אירועים בהם ביצעו ערבים מעשי תקיפה על רקע לאומי כלפי יהודים ויהודיות. גורמים המתעסקים בנושא מעלים את ההשערה כי גם באירוע הנוכחי מדובר באירוע טרור לאומיני.

 

 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 323 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד