בע"ה י' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

יו"ר הכנסת מתפטר: "החלטת בג"צ פוגעת ביסודות הדמוקרטיה"

לראשונה מאז קום המדינה: יולי אדלשטיין הודיעה על התפטרותו מתפקיד יו"ר הכנסת, זאת בעקבות החלטת בג"צ כי עליו להעלות לסדר היום במליאה את הדיון בנוגע להחלפתו.

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ט אדר תש"פ - 12:00 25/03/2020
גודל: א א א
אדלשטיין מתפטר מתפקידו. היום (דוברות הכנסת)
אדלשטיין מתפטר מתפקידו. היום (דוברות הכנסת)

לאחר שבג"צ קבע כי על יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין להעלות להצבעה, עד להיום, את הדיון על החלפתו, הודיע היום אדלשטיין כי הוא מתפטר מתפקידו. בנאומו בכנסת, מתח אדלשטיין ביקורת על ההתערבות הגסה של בית המשפט העליון בהחלטתם של נבחרי הציבור בכנסת.

"ביום שני השבוע, בית הדין הגבוה לצדק קבע, שעל יושב ראש הכנסת להעמיד להצבעה עוד השבוע את בחירתו של יושב ראש הכנסת החדש. החלטת בג׳צ אינה מבוססת על לשון החוק, אלא על פרשנות חד צדדית וקיצונית" אמר אדלשטיין והוסיף, כי "החלטת בג׳צ סותרת את תקנון הכנסת".

"החלטת בג׳צ מחריבה את עבודתה של הכנסת. החלטת בג׳צ מהווה התערבות גסה ויהירה של הרשות השופטת בענייניה של הרשות המחוקקת הנבחרת! החלטת בגצ פוגעת באופן חסר תקדים בריבונות העם ובריבונות הכנסת. החלטת בג׳צ חותרת תחת יסודותיה של הדמוקרטיה הישראלית.

"כדמוקרט, כיהודי-ציוני, כמי שנלחם נגד משטרים אפלים, וכיושב ראש של בית הנבחרים – אני קובע שהחלטת בג׳צ היא החלטה שגויה וחמורה המביאה לידי ביטוי ליקוי מאורות מסוכן".

"חברי הכנסת, כמי ששילם מחיר אישי כבד של שנות מאסר ועבודות פרך על הזכות לחיות כאזרח במדינת ישראל, אין צורך בהסברים עד כמה אני אוהב את מדינת ישראל ואת עם ישראל. ולכן, לא אניח לישראל להידרדר לאנרכיה. לא  אתן יד למלחמת אחים!".

"בימים, בהם מגיפה מסכנת אותנו מבחוץ והשסע קורע אותנו מבפנים, על כולנו לנהוג כבני אדם, על כולנו להתעלות. על כולנו להתאחד. אי לכך, למען מדינת ישראל ובכדי לחדש את הרוח הממלכתית בישראל-אני מתפטר בזאת מתפקידי כיושב ראש הכנסת. נתפלל, ואף נפעל, לימים טובים יותר".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 22 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד