בע"ה י"ח אדר ב תשע"ט
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

שנה בלי הרב שבח: מאות התכנסו לזכרו

אמש (ב') התקיים אירוע יום השנה לרב רזיאל שבח הי"ד שנרצח בפיגוע ירי סמוך לחוות גלעד - הוכנס ספר תורה ונחנכה ספרייה תורנית לזכרו

  • יח"צ
  • כ"ד טבת תשע"ט - 10:53 01/01/2019
גודל: א א א
הכנסת ספר התורה  (צילום: רועי חדי)
הכנסת ספר התורה (צילום: רועי חדי)

מאות בני אדם השתתפו אמש בחוות גלעד בהכנסת ספר תורה לזכרו של הרב רזיאל שבח הי"ד שנרצח בפיגוע ירי לפני שנה בדיוק בצומת חוות גלעד.

 בין הנוכחים היו השר זאב אלקין, ראש מועצת שומרון יוסי דגן, הרב שמואל אליהו רבה של העיר צפת, ח"כ אורן חזן, בני משפחה, חברים ותושבים שהגיעו לכבד את זכרו של הרב שבח. 

יעל שבח אלמנתו של הרב שבח אמרה במקום: "אתמול קיימנו אזכרה ברוב עם הדרת מלך, השתדלנו שיהיה יותר כמו הילולה ופחות כמו אזכרה ולהגשים את האופי המיוחד של רזיאל שהיה אדם מאוד שמח וחי", אמרה.

"השתדלנו לקיים את "בדמייך חיי" בפעם השניה. אם בפעם הראשונה הכנסנו ספר תורה אחרי 30 יום, אז כאן הכנסנו שוב ספר תורה ומבחינתנו סגירת המעגל הזו רוצה לבוא ולומר: אנחנו עדיין כאן ואנחנו חיים חיי קדושה ושמחה ואנחנו לא מפחדים מהדרך הארוכה שבה אנחנו צועדים". 

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן נשא אף הוא דברים ואמר "לפני שנה ביום הנורא הזה שהבאנו את הרב רזיאל שבח לקבורה, יצאנו מבית הכנסת, למסע הלוויה, למסע הנורא והעצוב הזה.

עכשיו בדיוק באותה דרך אבל בכיוון ההפוך אנחנו מכניסים ספר תורה, וזה הפסוק "בדמייך חיי", אפשר לראות אותו מתרחש כאן כפשוטו. בשנה הזו עברנו בזכות יעל שבח האשה האמיצה והגיבורה הזו דברים כ"כ גדולים.

מתוך הכאב הגדול שלה, הרימה את עם ישראל כולו ובזכותה הממשלה החליטה להכיר בחוות גלעד כישוב במדינת ישראל. אנחנו נמשיך לפעול עד שלחוות גלעד יהיה תב"ע, ובסוף חוות גלעד תהיה עיר ואם בישראל. יש בחוות גלעד נשים חלוצות אנשים חלוצים ואנחנו כולנו גאים בכם ומחבקים אתכם". 

ח"כ אורן חזן ציין בדבריו: "האנשים כאן חלוצים ואנחנו כולנו נפעל כדי שהישוב יצמח ויגדל". 

השר זאב אלקין שיבח את האלמנה יעל שבח ואמר "ההחלטה של הממשלה להכיר בישוב חוות גלעד היא רק ההתחלה, צריך לבנות כאן והישוב' ימשיך ויגדל" 

הרב שמואל אליהו בירך את ילדי חוות גלעד ואמר: "כל מי שנמצא כאן בחוות גלעד עושה נחת רוח לקב"ה"

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


2 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 34 מהשבוע האחרון