בע"ה כ"ב אלול תשע"ט
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

פרקליטי נתניהו סירבו לקבל את חומרי החקירה?

פרקליטיו של נתניהו ביקשו לדחות את מועד השימוע על מנת ללמוד את חומרי החקירה. היועמ"ש טוען כי סירבו לקבל את החומרים

  • מערכת הקול-היהודי
  • ז' אייר תשע"ט - 15:40 12/05/2019
גודל: א א א
נתניהו. ארכיון (קובי ריכטר  tps)
נתניהו. ארכיון (קובי ריכטר tps)

 

בשבוע שעבר הודיעו פרקליטיו של נתניהו כי הוא מעוניין בהליך השימוע בתיקים בהם מתכוון היועמ"ש להמליץ על העמדתו לדין, אך ביקשו לדחות  את השימוע למועד אחר מכיוון שלדבריהם קיים חומר רב שעליהם ללמוד בתיק. 

היועץ המשפטי לממשלה מסר בתשובתו, כי הוא רואה חשיבות רבה בקיום הליך השימוע, וכפי שנמסר לא אחת - ככל שההליך אכן יתקיים, בכוונתו לקיימו בלב פתוח ובנפש חפצה.

בנוגע לבקשתם של עורכי הדין לדחות את ההליך מסר מנדלבליט כי קיים קושי רב בטענה בדבר היקף חומרים גדול או בדבר הזמן הרב הדרוש ללימודו, "שעה שהיא נטענת ממי שבחר משך תקופה כל כך ארוכה שלא לקבל את חומר החקירה ולהתחיל לעיין בו".

עם זאת ציין היועמ"ש כי מובן שהסנגורים רשאים לבקש בקשות שונות בקשר להליך השימוע, והדברים יישקלו לגופם בשים לב למכלול הנסיבות, כפי שנעשה על ידי התביעה הכללית כדבר שבשגרה.

לשם קידום הליך השימוע בתיקי החקירה הנדונים, ביחס לכל אחד מהחשודים, הועתקה ליבת חומר החקירה שנאספה בהם על גבי מדיה מגנטית, וזאת על מנת להקל על התמצאות החשודים בחומר החקירה ולחסוך בזמן העתקת החומרים. המדיה המגנטית, אשר הועברה לחשודים האחרים זה מכבר בהתאם לבקשתם, צורפה כעת גם למכתבו של היועמ"ש, לעיון ראש הממשלה.

לאור כל האמור, ומשהועברה ליבת חומר החקירה לעיון באי כח ראש הממשלה כאמור, נתבקשו האחרונים לתאם מועד לקיום השימוע עד לעוד שוע וחצי. 

במשרד המשפטים ספרו כי הבוקר הגיע שליח מטעם היועמ"ש למשרדו של עו"ד תל-צור המייצג את נתניהו , אך במשרד סרבו לקבל את מכתבו של היועמ"ש ואת חומר החקירה שצורף לו. "סירוב זה הינו תמוה. בנסיבות אלה, שוגר המכתב אל עורכי הדין גם באמצעות דוא"ל. היועץ המשפטי ישקול את צעדיו בהתאם", נמסר.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


3 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 28 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד