בע"ה ח' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ערבי שתקף יהודי בתחנת דלק חויב ב50,000 פיצויים

יהודי שהותקף על ידי ערבי תחנת דלק בירושלים יפוצה בסכום של 50,005 שקלים

  • יח"צ
  • כ' טבת תשע"ח - 15:13 07/01/2018
גודל: א א א
תחנת דלק. אילוסטרציה. צילום: יהודה פרל, הקול היהודי
תחנת דלק. אילוסטרציה. צילום: יהודה פרל, הקול היהודי

בית משפט השלום בירושלים חייב תושב בית צפאפה, לשלם סך של חמישים אלף ש"ח וחמישה שקלים נוספים ליהודי תושב מעלה רחבעם, שהותקף על ידו בתחנת דלק.

על פי התביעה שהוגשה בידי עורך דין איתמר בן גביר, לפני כשנה הגיעו השנים לתחנת דלק דור אלון בשכונת תלפיות, והתפתח ביניהם ויכוח על עמדת לחץ האוויר. 

הערבי שנסע ברכב שהרישיון הנהיגה שלו פג תוקף, החל לצפור ליהודי, ובשלב מסויים, החל לדחוף את היהודי, לנער את צינור משאבת האוויר, והכל על מנת להזיז את היהודי שניפח את צמיגיו. בשלב מסויים הגיעו עובדי התחנה למקום, אך במקום להתערב הם צפו במתרחש, והערבי החל שוב לדחוף את היהודי ואף היכה בו לעיני צופים רבים.

היהודי שחש מאויים, הזעיק באופן מיידי את שוטרי משטרת ישראל, אך אלה זלזלו בו, וגם כאשר הגיעו למקום הסתפקו בלקיחת פרטים.

בתביעה שהוגשה באמצעות עו"ד איתמר בן גביר, התבקש פיצוי של חמישים אלף שקלים בעניין התקיפה ורשלנות המשטרה, ואילו בשל הנזק שנגרם לסיכת הצמיג התבקשו חמישה ש"ח.

המשטרה ענתה לתביעה והגישה כתב הגנה, בו היא טענה כי היא לא פעלה ברשלנות, אך הערבי לא עשה כן, ולאור אלה ביקש עורך הדין בן גביר לתת פסק דין. 

בית משפט השלום בירושלים חייב את הערבי לשלם סכום של חמישים אלף ש"ח פיצוי בגין התקיפה, וכן חמישה שקלים בגין הסיכה. 

בתגובה להחלטה אמר עו"ד איתמר בן גביר כי "לצערנו יש יותר מידי אירועים בתחנות דלק בהם יהודים מוטרדים באופן לאומני אך המשטרה לא פועלת. אם היה מדובר בנערי גבעות שנטען כי הם תוקפים ערבים, חצי ממשטרת ישראל הייתה מגיעה למקום אך כאשר מדובר בתקיפה של יהודים אין דין ואין דיין. טוב עשה בית המשפט שפסק את הסכום המקסימלי בכתב התביעה ואני מקווה שמקרה זה יישדר מסר, במקביל נמשכת התביעה נגד המשטרה".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 22 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד