בע"ה י"א אדר ב תשע"ט
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"המפכ"ל: "לא להכניס לכלא כל אדם שיורה בחתונה ערבית"

אלשיך ציין כי קוצצו מאות מיליונים מתקציב למיגור הפשיעה הערבית. בעקבות הדברים דורש עו"ד בן גביר לבטל את כתב האישום בפרשת החתונה

  • ז' חשון תשע"ט - 13:49 16/10/2018
גודל: א א א
אלשיך בחנוכת תחנה משטרה בכפר כנא צילום: קובי גדעון / לע"מ
אלשיך בחנוכת תחנה משטרה בכפר כנא צילום: קובי גדעון / לע"מ

בדיון שנערך בוועדה לביקורת המדינה של הכנסת התייחס היום מפכ"ל המשטרה רוני אלשיך לתופעת הפשיעה האדירה בחברה הערבית בישראל. בין השאר חילק אלשיך בין עבירות ירי בחתונה בכפרים ערבים לעבירה דומה אם תהיה אצל יהודים, וטען כי בקרב הערבים מדובר בתופעה תרבותית ולכן לא ירצה שכל מי שיורה בחתונה ישב בכלא.

בעקבות דבריו של מפכ"ל המשטרה רוני אלשיך פנה עו"ד איתמר בן גביר לפרקליט מחוז ירושלים עו"ד דני ויטמן ודרש ממנו להורות על ביטול כתב האישום שהוגש נגד משתתפי החתונה שבמהלכה הונפו נשקים והושחתו תמונות משפחת דוואבשה.

המפכ"ל צוטט כמי שאמר כי ""אם אנחנו נתייחס לעבריין בכל מי שיורה בחתונה, נמלא את בתי הכלא אבל זה לא אומר שאפשר להשלים עם זה. אנחנו מפרידים בין סכסוך בין העבריינים לבין שינוי נורמות הציות לחוק. אם מישהו יורה בראשון לציון כנראה נתייחס אליו כעבריין, אבל מצד שני לא נרצה להכניס לכלא כל אדם שיורה בחתונה ערבית. יש הבדלים בנורמת הציות לחוק בין אוכלוסיות שונות".

נוכח דברים אלו פנה עורך דין בן גביר שמייצג את אחד הנאשמים בתיק החתונה לפרקליט מחוז ירושלים וכתב בין היתר כי: "דבריו של המפכ"ל מהווים הוכחה ניצחת לטענות שלנו מהיום הראשון ולפיהם המשטרה מבדילה בין דם לדם, בין דין לדין ונוקטת באפליה חמורה כלפי הלקוחות שלנו. אין ספק כי התנהלות זו מצדיקה את ביטול כתב האישום: לא יכול להיות שבישראל 2018 הנאשמים היהודים עומדים לדין ואילו מאות ערבים שלדברי המפכ"ל לא רק מנופפים בנשק אלא אפילו יורים במהלך החתונות לא עומדים לדין ולא ננקט נגדם כל הליך משפטי רק משום שלטענתו 'יש הבדלים בנורמת הציות לחוק בין אוכלוסיות שונות'".

עו"ד בן גביר הוסיף כי: "בפרשת סימונה זקין נפסק באשר לאכיפה בררנית כי אכיפה כזאת 'נוגדת באופן חריף את העיקרון של שוויון בפני החוק במובן הבסיסי של עיקרון זה. היא הרסנית לשלטון החוק, היא מקוממת מבחינת הצדק, היא מסכנת את מערכת המשפט. הסמכות להגיש אישום פלילי היא סמכות חשובה וקשה. היא יכולה לחרוץ גורל אדם. כך גם הסמכות לאכוף חוק בדרך אחרת, כגון הסמכות לעצור אדם או הסמכות להחרים רכוש. היא חייבת להיות מופעלת באופן ענייני, שוויוני וסביר'".

לאור זאת דרש עו"ד בן גביר את ביטול כתב האישום.

תגובות (7) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


8 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 29 מהשבוע האחרון