בע"ה ג' סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

יאיר נתניהו ייחל נקמה על הרצח ונחסם מפייסבוק

יאיר נתניהו פרסם בפייסבוק פוסט המייחל לנקמה. "לעולם לא יהיה שלום עם המפלצת". בהמשך, פייסבוק חסמה את חשבונו ל-24 שעות. "משטרת המחשבות הגיע גם אלי, מזל טוב!"

  • ט' טבת תשע"ט - 11:45 17/12/2018
גודל: א א א
(לע"מ)
(לע"מ)

רשת החברתית פייסבוק חסמה אתמול (ראשון) פוסט שהעלה יאיר נתניהו, בנו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, אשר בו ייחל לנקמה על פיגוע הרצח.

"יהיה זכרם של הנרצחים ברוך. מקווה שנזכה לנקום את מותם כמו שקרה הלילה עם הרוצח של קים וזיו מהפיגוע בברקן, כתב נתניהו בסוף השבוע שעבר. את הפוסט פרסם יאיר נתניהו לאחר רצח החיילים ופציעתם של חייל ואזרחית נוספת בידי ערבים בצומת גבעת אסף.

עוד כתב נתניהו כי "לעולם לא יהיה שלום עם המפלצות בדמות אדם הנקראים מאז 1964 'פלסטינים'. יש לעודד הגירה שלהם מחוץ לארצנו לעבר 22 המדינות של אחיהם".

לאחר פרסומו של הפוסט, בחברת פייסבוק החליטו להסיר את הפוסט, ככל הנראה לאחר תלונות של אנשי שמאל. הפוסט הוסר בטענה שהדברים שכתב אינם תואמים לכללי קהילת הפייסבוק.

בפוסט נוסף שפרסם נתניהו לאחר החלטת פייסבוק, תקף יאיר את התנהלות פייסבוק ואמר: "משטרת המחשבות של אנשי פייסבוק הפרוגרסיביים הקיצונים הגיעה גם אלי! מזל טוב!" עוד הוסיף וכתב נתניהו שישנם אלפי פוסטים של אנשי שמאל אלימים המסיתים פעמים רבות לרצח ולאלימות ובכל זאת בפייסבוק כנראה מחליטים שהם "לא עוברים על כללי הקהילה של פייסבוק. הם במסגרת חופש הביטוי" כלשונו.

נתניהו הוסיף ואמר ש"הימין בכל העולם צריך להתעורר. הכלי ביטוי היחיד שיש לנו הוא הרשתות החברתיות מכיוון שהתקשורת הממוסדת נשלטת כולה על ידי השמאל הקיצוני (בישראל כמו באמריקה ובאירופה). כעת מנסים לסתום לנו את הפה במקום היחיד שבו יש לנו זכות להביע את דעתנו" כתב יאיר.

לאחר שהפוסט הראשון שלו הוסר קרא נתניהו לצלם את הפוסט הנוסף כי בוודאי גם הוא יוסר בידי פייסבוק מה שאכן קרה. פייסבוק חסמה גם את הפוסט השני של נתניהו והוא הוסר מהרשתות החברתיות. בנוסף, חשבונו של נתניהו נחסם ל-24 שעות.

יש לציין, שהתופעה של התנכלות פייסבוק כנגד אנשי ימין פורסמה בעבר באתר הקול היהודי . לאחרונה הסתיים בהצלחה קמפיין מימון המונים של בנצי גופשטיין, יו"ר ארגון להב"ה, לתביעה כנגד חברת פייסבוק.

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


7 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 13 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד