בע"ה ד' תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

שירות סינון אתר בחינם בכל רשתות התקשורת

תיקון חדש לחוק קובע כי על חברות התקשורת ליידע בשורת אמצעים את לקוחותיהם על האפשרות לקבל שירות סינון אינטרנט חינם

  • ב' אלול תשע"ט - 20:48 02/09/2019
גודל: א א א

חברות התקשורת יחוייבו להציע למנוייהם באמצעות SMS או הודעת דוא"ל, שירות חינם לסינון אתרים ותכנים פוגעניים באינטרנט, המנוי יוכל לבקש להצטרף לשירות על ידי מענה ל-SMS או להודעת הדוא"ל והחברה תחוייב לצרפו לשרות תוך יום עבודה.

ההחלטה התקבלה במשרד התקשורת בימים האחרונים, והיא תיכנס לתוקף עם תחילתה של השנה הלועזית הבאה, 2020 (ד' טבת תש"פ).

"אני רואה חשיבות רבה ביידוע צרכנים על האפשרות  להצטרף לשירות סינון חינם באופן פשוט ובזמן קצר, אני קורא לציבור ההורים – שמרו על הילדים!", אמר שר התקשורת דוד אמסלם.

כמובן שלא מדובר על רמת סינון תכנים באינטרנט כמו שמציעים חברות גדולות ומוכרות בשוק, ברמות שונות וגבוהות. כדוגמאת אינטרנט רימון, נטספארק ועוד. אך עם זאת, מדובר בשירות סינון מינמלי והכרחי.

חוק התקשורת קובע כבר היום, ארבע דרכים בהם על ספק גישה לאינטרנט ליידע את מנוייו בדבר אתרים פוגעניים ותכנים פוגעניים באינטרנט ואפשרויות ההגנה מפניהם, לרבות אמצעים טכנולוגיים המיועדים לסינונם:

  1. שליחת עלון מידע מודפס למנוי בדואר - במועד ההתקשרות בהסכם לקבלת שירות גישה לאינטרנט ובמועד חידושה, וכן אחת לשנה לפחות במהלך תקופת ההסכם.
  2. פרסום המידע באתר האינטרנט של ספק הגישה לאינטרנט.
  3. ציון המידע בהסכם שנחתם עם המנוי.
  4. מסירת המידע למנוי על ידי נציג שירות הלקוחות של ספק הגישה לאינטרנט.

משרד התקשורת החליט, לאחר הליך שימוע, כי ספקי הגישה לאינטרנט יחוייבו להציע למנוייהם שירות יעיל לסינון של אתרים פוגעניים ותכנים פוגעניים באינטרנט בחינם, גם באמצעות הודעת SMS (ולחילופין הודעת IVR במידה ואין ללקוח אפשרות לקבל SMS) ו/או הודעת דוא"ל (למנויים לשירות אינטרנט ביתי), וזאת בנוסף לכל הדרכים המנויות לעיל. ההודעה תשלח במעמד ההצטרפות לשירות הגישה לאינטרנט וכן אחת לחצי שנה כל עוד המנוי לא הצטרף לשירות הסינון.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 21 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד