בע"ה ח' כסלו תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

שלוש עובדות מפתיעות על שיש למטבחים

  • תוכן שיווקי
  • ד' חשון תשפ"א - 10:12 22/10/2020
גודל: א א א
(פריפיק)
(פריפיק)

אני נמצא בכל בית ומשמש את בעליו בתדירות יומיומית. מי אני? השיש במטבח נחשב ללא ספק לכוכב הבית, זה שסביבו מרוכזים אלמנטים שונים ועליו להשתלב עמם בהצלחה ולייעל את כל תהליכי העבודה שמתרחשים במטבח. אז מה חשוב לדעת בנוגע לבחירת השיש והתחזוקה הנכונה שלו? הנה כמה סודות לגבי שיש המטבח:

למרות שזה נשמע די מוזר, המונח "שיש" איננו בהכרח מתאר את סוג המחצב שנמצא אצלכם במטבח. לפעמים השיש הוא רק דמוי ולעתים הוא יהיה בכלל משטח עבודה. המילה שיש, מתארת מחצב טבעי חזק מבטן האדמה, שנוצר בשל תהליכים גאולוגיים מסוימים. לכן כל שיש אחר שיוצר בתהליך שונה, איננו שיש בהגדרתו המילולית.

על מנת לבחור את השיש הטוב ביותר למטבח שלכם, תצטרכו להבין מי משלל הסוגים הקיימים ישמש אתכם בצורה הטובה ביותר. לפעמים תופתעו לגלות שדווקא השיש הזול והפשוט, הוא זה שכל חברת שיש למטבחים תמליץ לכם עליו, פשוט כי הוא ישרת אתכם נפלא.

אבן קיסר הוא שיש מוכר ונפוץ במיוחד, אך מדובר למעשה במשטח שמבוסס על חול ועבר עיבוד סינתטי. זה לא הופך אותו לשיש טוב פחות.

כיצד מתחזקים את השיש בבית?

השיש אמור להיות משטח חלק וקל מאוד לניקוי, אך בחירה בשיש לא איכותי מספיק, תתגלה עם הזמן כמשטח קשה מאוד לניקוי. שיש מחומרים זולים ובלתי איכותיים לרוב נוטה לספוח כתמים ולהציג אותם לראווה על המשטח, מבלי שתצליחו להסיר אותם. בנוסף, שיש שנסדק או שאיננו מצליח לדחות רטיבות עלול להיות מתכון לצרות, מאחר ומים ונוזלים שונים עלולים לזלוג פנימה ולגרום להתפתחות עובשים מזיקים במיוחד עם הזמן. שיש בלתי איכותי גם יהיה לעולם פחות זוהר מראה לאחר תקופה. כל אלו יחד יקשו עליכם לנקות היטב את השיש תוך מספר שנים ולכן הביאו את הנושא הזה בחשבון.

בהתאם לסוג השיש, קבלו המלצות לניקיון מטעם חברת שיש למטבחים שבה תרכשו אותו. תוכלו לפזר תכשירי ניקוי שונים או להשתמש במטליות לחות בהתאם להוראות הייצור, אם כי ישנם סוגים שפותחו במיוחד כדי להתמודד עם כל תכשירי המדף הקיימים, מה שמסיר מראש את מגבלת הניקוי.

בחירה בשיש המושלם

אם אתם מתכננים לשפץ את המטבח ולהתחדש בשיש, הביאו בחשבון את נושא ההעדפה האישית שלכם לעומת הטרנדים. שיש טרנדי מקסים שנראה כך בפרסומות, לא בהכרח ייראה כה נוצץ ונפלא כעבור עשור, כשהטרנד שלו יחלוף. מכיוון שאת השיש לא מחליפים אחת לעונה ולפעמים הוא שורד גם עשורים שלמים ללא שינוי, הטיפ הטוב ביותר מאיתנו אליכם הוא לבחור בשיש המושלם רק לפי הטעם והצרכים האישיים ולוותר הפעם על הטרנד החולף של התקופה.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 15 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד