בע"ה י"ב תשרי תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

5 דברים בעלי השפעה על הצלחת חברה

  • תוכן שיווקי
  • כ"ח אלול תשפ"א - 18:28 05/09/2021
גודל: א א א
צילום: unsplash
צילום: unsplash

כיום, יש לא מעט פעולות, אשר בכוחן לייעל את ניהול הארגון או החברה כמו גם להעלות את סיכויי ההצלחה. להלן, 5 מהפעולות המרכזיות בהן כדאי/ מומלץ לנקוט לצורך המטרה:

#1# - להסתייע באנשי מקצוע חיצוניים
כיום, יש לא מעט נותני שירותים חיצוניים, אשר יכולים לתרום תרומה גדולה להצלחת החברה – כאשר, במקרים רבים, השירותים יכולים להינתן אונליין, כך שניתן ליהנות מהפירות של אותם השירותים באמצעות לחיצה פשוטה על מספר כפתורים.
בין אותם השירותים: קבלת ייעוץ עסקי מחברות המתמחות בנושא זה, שירותי מזכירות/ גבייה חיצוניים (הן כתחליף להעסקת מזכירה במשרה מלאה והן לצורך גיבוי שלה בתקופות עמוסות) והרשימה עוד ארוכה.
כמובן, שבכדי ליהנות מכל היתרונות של השירותים הללו, חשוב תחילה להכיר את כל האפשרויות המוצעות בתחום זה ולקבל החלטה מושכלת ונבונה.

#2# – העסקת מנהל/ פתיחת מחלקה של מערכות מידע
בכל ארגון או חברה קיימות מערכות מידע – המערכות משמשות לצורך ניהול הנתונים, לעיבודו ולשליפתו בחתכים שונים.
בכדי שמערכות המידע של הארגון או החברה יישמרו בצורה המיטבית, קיימת חשיבות גבוהה להעסיק מנהל מערכות מידע – שהינו בוגר תואר ראשון במערכות מידע וכחלק מכך, גם אוחז בכלים ובידע לבצע את עבודתו בצורה המיטבית.
באמצעות ניהול מידע, ניתן לשמור בצורה המיטבית את המידע הארגוני, לשתף את המידע הרלוונטי בין העובדים או עם לקוחות, להנגיש ולהתמצא במידה בצורה קלה ומהירה ולפתח ידע מקצועי וארגוני – אשר במקרים רבים, יכול לתרום תרומה לא קטנה להצלחת הארגון.
אם מסיבה כזאת או אחרת קיימת התבלטות לגבי הצורך להעסיק מנהל מידע בעל תואר ראשון במערכות מידע, חשוב להבין לעומק את היתרונות הטמונים בהעסקת איש מקצוע שכזה ובין היתר:
ייעול תהליכי העבודה באותה החברה או הארגון, שיפור הביצועים במגוון רחב של היבטים, שיפור השירות, שיפור איכות העבודה, חדשנות, שיפור של ביצועי העובדים ורשימת היתרונות עוד ארוכה.

#3# - חלוקה נכונה של העבודה בין השותפים
לרוב חברות מוקמות על ידי מספר שותפים. אז עוד בטרם הקמת החברה, ההמלצה היא לבחור בתבונה את השותפים – לדוגמא, אם יש אפשרות לבחור בשותפים שיש להם כישורים שונים אלו מאלו, דבר זה יכול לייעל את הנושא של חלוקת התפקידים בין השותפים – לדוגמא, אם אחד מהשותפים הינו בעל ניסיון וכישורים ניהוליים ושותף אחר, הוא יותר טכני או לחילופין מתמחה בשיווק, דבר זה יכול לייעל במידה רבה את עבודת החברה ואף לפתוח דלת להעלאת סיכויי ההצלחה.

#4# - להימנע ממצבים של "בריחת מוחות"
אז נכון שכל בעל חברה יעשה כל מאמץ אפשרי, בשביל לגייס לחברתו את טובי המוחות – העובדים הטובים, החרוצים והמקצועיים ביותר בתחומים הרלוונטיים.
יחד עם זאת, גם בעל חברה אשר הצליח לגייס את העובדים הטובים ביותר, דבר זה עדיין לא מבטיח, שהעובדים הללו יישארו אתו לאורך זמן (אם נחזור לסעיף 2 – חברה אשר גייסה בוגר מוכשר של תואר ראשון במערכות מידע לא יכולה להבטיח שהוא יישאר נאמן לה לאורך שנים – בעיקר מהסיבה שמדובר בתחום שיש לו דרישה).
מהסיבה הזאת, קיימת חשיבות להשקיע בעובדים, לוודא שהם זוכים לתנאי עבודה טובים, לצ'פר אותם ולהביע את ההערכה על עבודתם.

#5# להכיר בצורה מעמיקה את ערוצי הפרסום העכשוויים
כידוע, כיום, רשת האינטרנט והמובייל מהווה כערוצי פרסום מרכזיים – וכל בעל חברה אשר רוצה להתקדם להצלחה, חייב להכיר את כל האפשרויות שערוצים אלו מציעים בצורה מעמיקה.
מיותר לציין, שבכל תקופת זמן קצרה, מתווספים עוד ערוצים חדשים ועוד פלטפורמות יעילות לפרסום וחשוב להישאר עם היד על הדופק, ללמוד להכיר אותם ולנצלם בקפידה.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 58 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד