בע"ה ז' ניסן תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ריכוז חדשות היום: רביעי, ח' חשוון תש"פ (6/11/2019)

האישום נגד הערבי המעורב במות מרים פרץ לא כולל עבירת המתה / השוטרים החרימו משאיות במעוז אסתר / פניה לטראמפ: הסר הגבלות מפולארד / איראן חזרה להעשיר אורניום ועוד...

 • ח' חשון תש"פ - 14:00 06/11/2019
גודל: א א א

מהדורת חדשות היום: רביעי, ח' חשוון תש"פ (6/11/2019)

כותרות היום בקול היהודי בשעה 14:00

 • מות הנערה מרים פרץ: האישום נגד החשוד מבית צפאפא לא יכלול עבירות של המתה. "המשפחה זועמת"
 • המשטרה החרימה משאיות שעסקו בעבודות בניה בבנימין – מספר תושבים נעצרו.
 • כוחות משטרה הקיפו את ביתו של המורחק המנהלי בשומרון
 • שב"ח ערבי הסתנן לאילת וגנב מחנות בעיר
 • ארגונים יהודיים בארה"ב לטראמפ: הסר את מגבלות השחרור של פולארד
 • בג"ץ: לא נתערב בהחלטת השר דרעי לגרש את פעיל ה-BDS עומאר שאקיר
 • האזרחים הירדנים שהיו עצורים בישראל – שוחררו חזרה לירדן
 • אחרי שנסוגה מהסכם הגרעין: איראן החלה להזרים גז אורניום לצנטריפוגות
 • האינתיפאדה המושתקת: ערבים הציתו שריפה ביער ראש צורים
 • מזג האוויר: נשאר חמים מהרגיל

החדשות בהרחבה:

מות הנערה מרים פרץ: האישום נגד החשוד מבית צפפה לא כולל עבירות של המתה. "המשפחה זועמת"

פרקליטות המדינה הגישה היום לבית המשפט המחוזי בירושלים כתב אישום כנגד מג'אד עלייאן, ערבי מבית צפאפא, אשר גופתה של הנערה מרים פרץ אותרה בביתו. כתב האישום מייחס לעליאן עבירות של הדחת קטין לשימוש בסם וכן החזקה ושימוש בסם מסוכן, בלבד, ולא עבירה של המתה. עו"ד איתמר בן גביר מסר, כי "המשפחה מאוכזבת שהפרקליטות לא ייחסה בשלב זה עבירת המתה לנאשם. במשפחה זועמים וסבורים שהאישום הנכון הוא רצח".

המשטרה החרימה משאיות שעסקו בעבודות בניה בבנימין – מספר תושבים נעצרו.

חמישה תושבים מבנימין נעצרו הבוקר במהלך ניסיון למנוע מכוחות משטרה להחרים כלים כבדים שעסקו בבניה במאחז מעוז אסתר הסמוך לישוב כוכב השחר. התושבים דיווחו על אלימות משטרתית במקום. מדובר על אלימות קשה, שכללה שימוש בגז פלפל לעבר תושבים ופגיעה בנשים ונערות. הכוחות החרימו שתי משאיות שעסקו בעבודות בנייה. מהמשטרה נמסר כי העצורים חשודים בתקיפת שוטרים. מארגון חוננו נמסר כי עו"ד מטעמם מעניק סיוע משפטי לעצורים.

כוחות משטרה הקיפו את ביתו של המורחק המנהלי בשומרון

כוחות משטרה גדולים הגיעו היום לישוב יצהר בשומרון ולשכונת קומי אורי, שם הקיפו את ביתו של המורחק המנהלי נריה זארוג. זארוג, נשוי ואב לתינוק, הצהיר כי לא ישמע לקול הצו המנהלי וישאר בשומרון. השוטרים עזבו לאחר זמן קצר את המקום והביאו זימונים לחקירה למספר תושבים מהאזור.

שב"ח ערבי הסתנן לאילת וגנב מחנות בעיר

שב"ח ערבי כבן 22 גנב לכאורה רכוש מחנות בעיר אילת. החשוד נתפס לפני מספר ימים זמן קצר לאחר הגניבה והיום הוגש נגדו כתב אישום. החשוד, שנכנס כאמור לאזור ללא אישור שהייה, הציג עצמו כישראלי בשם ניסים.

ארגונים יהודיים בארה"ב לטראמפ: הסר את מגבלות השחרור של פולארד

ארגונים יהודיים בארצות הברית פנו לנשיא המדינה דונלד טראמפ בבקשה שיסיר את מגבלות השחרור שהוטלו על יונתן פולארד, בכדי שיוכל לטפל באשתו החולה בסרטן. "כל ליווי של אסתר לביקור רופא או לטיפולים מצריך קבלת אישורים מראש, אשר אינם ניתנים באופן אוטומטי – מונעים את הצטרפותו של ג'ונתן", נכתב בפנייה לטראמפ.

בג"ץ: לא נתערב בהחלטת השר דרעי לגרש את פעיל ה-BDS עומאר שאקיר

בית המשפט העליון דחה אתמול את עתירתו של פעיל ה-BDS עומאר שאקיר וקבע כי אין להתערב בהחלטת שר הפנים אריה דרעי שאמר כי לא יחדש את רישיון הישיבה של שאקיר בישראל.

האזרחים הירדנים שהיו עצורים בישראל – שוחררו חזרה לירדן

לאחר שהחלו הבוקר תהליכי השחרור של העצורים הירדנים בישראל, היבה א-לבדי ועבד אלרחמן מרעי, הם הועברו במהלך היום לגשר אלנבי ומשם נמסרו לשלטונות הירדנים.

אחרי שנסוגה מהסכם הגרעין: איראן החלה להזרים גז אורניום לצנטריפוגות

אחרי שהודיע כי תסוג מהסכם הגרעין עם המעצמות, החלה היום איראן בהזרמת גז האורניום לצנטריפוגות במתקן הגרעיני בפורדוב שבמדינה. הזרמת הגז נעשית בנוכחות פקחים של הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית.

האינתיפאדה המושתקת: ערבים הציתו שריפה ביער ראש צורים

ערבים יידו היום אבנים לעבר כלי רכב סמוך לכפר אל ערוב שבגוש עציון. כמו כן, ערבים השליכו אמש בקבוקי תבערה לעבר כלי רכב סמוך לישוב עופרים שבמערב בנימין. במקרה אחר ערבים יידו אבנים לעבר הישוב פסגות. כמו כן, ערבים הציתו אש ביער ראש צורים שבגוש עציון, בארבעה מוקדים לפחות.

מזג האוויר: נשאר חמים מהרגיל

מזג האוויר היום בהיר והטמפרטורות ימשיכו להיות גבוהות מהרגיל בעונה. בשעות הצהרים ייתכן גשם מקומי במזרח ובצפון-מזרח הארץ. לאורך היום, ינשבו רוחות ערות בצפון הארץ ובהרי המרכז. בשל מזג האוויר, נציב כבאות והצלה דדי שמחי אמר הבוקר כי יש להימנע מהדלקת אש עד להקלה בעומסי החום.

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 6 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד