בע"ה ט"ו סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ריכוז חדשות היום שלישי כ"ד אלול תשע"ט (24/09/2019)

נתניהו וגנץ נועדו בבית הנשיא / דיווח: פרסום תכנית טראמפ תדחה עד להקמת הממשלה / למעלה מ-1,000 איש התפללו בקבר יוסף בשכם / שוחזר הכיתוב המקורי על מצבות המגיד ורבי זושא ועוד..

  • יהודה פרל
  • כ"ד אלול תשע"ט - 13:59 24/09/2019
גודל: א א א

כותרות היום:

  • נתניהו וגנץ נועדו בבית הנשיא
  • דיווח: פרסום תכנית טראמפ תדחה עד להקמת הממשלה
  • למעלה מ-1,000 איש התפללו בקבר יוסף בשכם
  • תושבים הפגינו כנגד בניית העיר הערבית בבנימין
  • מאסר עולם הוטל על רוצח מלאכי רוזנפלד הי"ד
  • שוחזר הכיתוב המקורי על מצבות המגיד ורבי זושא
  • מזג האוויר ללא שינוי

הירשמו לתפוצת הווצאפ של הקול היהודי >>

הירשמו לניוזלטר שלנו >>

שוב: תושבים הפגינו כנגד בניית העיר הערבית בבנימין

עשרות תושבים הגיעו הבוקר, שלישי, לשטח שבין הישובים עמיחי ועדי עד, היכן שהחלו העבודות לבניית עיר ערבית, והפגינו במקום. בשל ההפגנות, הצבא מנע מהכלים הכבדים לפעול במקום. רב הישוב עמיחי הרב פרנק מסר שיעור תורה במקום.

על פי הדיווחים, שוטרי מג"ב במקום פעלו באלימות ואגרסיביות כנגד המפגינים, ואף השתמשו בגז מדמיע. מספר מפגינים נפצעו. שני מפגינים נעצרו בידי המשטרה.

המפגינים הניפו שלטים עליהם נכתב בין היתר "ישובים חדשים ליהודים". "לא ABC. ארץ ישראל כולה שלי". "לא להשתלטות ערבית. כן להתיישבות יהודית" ושלטים נוספים.

דיווח: פרסום תכנית טראמפ כנראה תתעכב עד להקמת ממשלה

אחרי שיועצו המיוחד של טראמפ, ג'ייסון גרינבלאט נפגש עם יו"ר כחול-לבן בני גנץ, דווח כעת כי הממשל האמריקאי שוקל לדחות את פרסום תכנית טראמפ עד לאחר הקמת הממשלה בישראל.

המגעים והדיונים להרכבת הממשלה: גנץ ונתניהו נפגשו בבית הנשיא

אמש, נפגשו יו"ר מפלגת כחול-לבן בני גנץ ויו"ר מפלגת הליכוד ראש הממשלה בנימין נתניהו בבית הנשיא. לאחר שנשיא המדינה ראובן ריבלין שוחח עם השניים, הוא יצא מהחדר בכדי שישוחחו ביניהם.

בסיום הפגישה הודיעו השניים כי "בעקבות פנייתו של הנשיא, ראש הממשלה בנימין נתניהו ויו״ר מפלגת כחול לבן בני גנץ, שוחחו בניהם על הדרכים לקדם את אחדות ישראל וסיכמו כי ראשי הצוותים של שתי המפלגות יפגשו מחר. הנשיא הזמין את השניים לפגישה נוספת ביום רביעי בערב במעונו". עוד הוסיפו במפלגות ואמרו כי "בהתאם להתחייבותנו לנשיא, לא נפרט על הפגישה מעבר להודעה המשותפת".

לאחר הפגישה, נמסר מדובר הליכוד כי נתניהו עדכן טלפונית את ראשי הסיעות בבלוק מחנה הימין על פגישתו עם גנץ. "ראש הממשלה הדגיש שהפגישה הייתה עניינית". עוד נמסר כי נתניהו אמר לגנץ כי הוא מייצג את כל המחנה הלאומי, פועל בשמו ומנהל מטעם כל הבלוק את המשא ומתן. "אני מתחייב למה שהבטחתי לכם", הוסיף נתניהו.

למעלה מ-1000 איש התפללו בקבר יוסף בשכם

כ-1,200 איש נכנסו הלילה להתפלל בקבר יוסף הצדיק בשכם. בין המשתתפים היה גם האדמו"ר מרחמסטריווקא, הרב שמואל אדרי מרעננה, יוסי דגן ראש מועצת שומרון, השר רפי פרץ וכן רבנים נוספים.

למעלה מ-4 שנים אחרי: מאסר עולם על המחבל שרצח את מלאכי רוזנפלד.

בית המשפט הצבאי ביהודה גזר אמש עונש מאסר-עולם ופיצויים על המחבל פאיז חאמד שרצח את מלאכי רוזנפלד הי"ד. בפיגוע נפצעו עוד שלושה יהודים.

המחבל היה פעיל בקבוצת של ערבים שביצעה מספר פיגועי ירי לעבר כלי רכב ואמבולנס.

היום תפתח העצרת הכללית השנתית של האו"ם

העצרת הכללית השנתית של האו"ם נפתחה היום, לאחר שכבר חלק ממנהיגי המדינות בעולם כבר הגיעו כדי ליטול בה חלק. אחרים צפויים להגיע בימים הקרובים. נתניהו לא ישתתף בעצרת.

אתמול נערך בז'נבה, שוויץ, הכינוס השנתי של מועצת זכויות האדם של האו"ם. ד"ר לאה גולדין, אמו של סגן הדר גולדין הי"ד שגופתו מוחזקת בידי חמאס בעזה, נאמה בכינס ואמר כי "חמאס מענה אותנו באכזריות".

היסטוריה: הועמדו מצבות חדשות על קברי המגיד ממעזריטש ורבי זושא

לאחר תחקיר ממושך, במסגרתו נמצאות הנוסחאות המקוריים שהיו על קברי הצדיקים באוקראינה, הועמדו מצבות חדשות על קבריהם של המגיד ממעזריטש ורבי זושא מאניפולי. שניהם קבורים בעיירה יאנפולי באוקראינה.

מזג האוויר: הטמפרטורות ללא שינוי. בסופ"ש עלייה בטמפ'

היום יהיה בהיר עד מעונן חלקית. הטמפרטורות ללא שינוי ניכר. הים התיכון גבה גלי ומסוכן לרחצה, גובה גלים 90-170 ס"מ, טמפרטורת המים 29 מעלות.

הטמפרטורות החזויות להיום: בירושלים 28-17 תל אביב 29-23, חיפה 28-20, באר שבע 32-18, צפת 27-17 אריאל 28-18 מודיעין 32-18 טבריה 35-19, אילת 38-26 מעלות.

תשקיף לימים הבאים: בימים ד-ה מעונן חלקית עד בהיר ללא שינוי ניכר בטמפ'. ביום שישי צפויה התחממות קלה והתייבשות, ייעשה חם מהרגיל לעונה. בשבת צפויה ירידה קלה בטמפרטורות ויהיה מעונן חלקית עד בהיר.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 6 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד