בע"ה ב' סיון תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ריכוז חדשות היום: חמישי, כ"ה שבט תש"פ (20/02/2020)

 • מערכת הקול-היהודי
 • כ"ה שבט תש"פ - 16:12 20/02/2020
גודל: א א א
 • אביו של המחבל התנצל – האב השכול: שיוכיחו במעשים
 • בעקבות קריאת הרב גינזבורג: מספר ישיבות הוציאו את תלמידיהם לפעול להגדלת הצבעה לגוש הימין
 • תפתח חקירה פלילית בגין מאמרו המסית של יונתן פולק – אך לא נגד עיתון הארץ
 • עיכוב בהליכים – יונתן פולק ישוחרר ממעצר
 • בית המשפט העליון דחה את העתירה נגד הריסת בתי רוצחי רנה שנרב הי"ד
 • תיפתח חקירה פלילית בתיק 'המימד החמישי' – לאחר הבחירות לכנסת
 • חשד: עבודת זרה התעללה בקשישה בה טיפלה
 • האינתיפאדה המושתקת: אוטובוס נרגם באבנים בבנימין
 • מזג האוויר: טפטופים בצפון – מחר גשם בצפון ובמרכז

חדשות היום בקצרה בקול היהודי:

אביו של המחבל התנצל – האב השכול: שיוכיחו במעשים

מחוץ לבית המשפט בבאר שבע, אמר אביו של המחבל חאלד אבו ג'ודה שרצח את סמל רון קוקיא הי"ד בערד לפני כ-3 שנים, כי הוא מתנצל. "אני מתנגד לכל אלימות שהיא. אני פונה לעם ישראל ולמשמחת קוקיא ומתנצל על הרצח של רון שנעשה על ידי חאלד בני, מבקש סליחה".

בועז קוקיא, אביו של רון הי"ד, אמר כי זוהי רק "הצהרה מן השפה ולחוץ ותו לא". עוד אמר קוקיא כי "ההתנצלות מגיעה כעת משום שעליהם להרוס את ביתם הלא חוקי בעוד שבוע. באם אבי הרוצחים יעשה כאמור מעשים שיעידו על חטרה אישית אשקול בקשת סולחה בעתיד".

בעקבות קריאת הרב גינזבורג: מספר ישיבות הוציאו את תלמידיהם לפעול להגדלת הצבעה לגוש הימין

בעקבות קריאתו של הרב יצחק גינזבורג להצביע בבחירות הקרובות לאחת ממפלגות גוש הימין, במספר ישיבות, בהם ישיבת חומש בשומרון, ישיבת עוד יוסף חי וישיבת תום ודעת בירושלים, החליטו לעצור את סדר היום ובמקום ללמוד יצאו התלמידים לשטח לפעול, במטרה להגדיל את כמות המצביעים לגוש הימין בבחירות הקרובות לכנסת. במהלך היום מתכוננת להתקיים פעילות בירושלים ובבת ים.

תפתח חקירה פלילית בגין מאמרו המסית של יונתן פולק – אך לא נגד עיתון הארץ

ממלא מקום היועץ המפשטי לממשלה רז נזרי הורה היום על פתיחה בחקירה פלילית נגד פעיל השמאל הקיצוני יונתן פולק בחשד לעבירות של הסתה לאלימות ולטרור במסגרת מאמר שפרסם בעיתון הארץ. במאמר, תחת הכותרת "שוב אני הולך לכלא", כתב פולק כי "עלינו לחצות את הקווים ולהפר את החוק". נזרי אמר כי לא מצא לנכון לפתוח בחקירה כנגד מערכת עיתון הארץ או מי מעובדיו.

עיכוב בהליכים – יונתן פולק ישוחרר ממעצר

המשנה ליועץ המשפטי לממשלה עו"ד עמית ההרי הודיעה אמש על עיכוב הליכים בקובלנה הפלילית שהוגשה בידי ארגון עד כאן נגד פעיל השמאל הקיצוני יונתן פולק. בעקבות כך, פולק ישוחרר ממעצרו, לאחר חודש וחצי מאז נעצר כיוון שלא התייצב לדיונים בעיינו בקובלנה הפלילית.

בית המשפט העליון דחה את העתירה נגד הריסת בתי רוצחי רנה שנרב הי"ד

בית המשפט העליון דחה את העתירות שהוגשו נגד הריסת דירה ומבנה בהם התגוררו המחבלים שהיו מעורבים בפיגוע המטען בעין דני סמוך לדולב, בו נרצחה רנה שנרב הי"ד. בפיגוע נפצעו אביה ואחיה של רנה. לאחר הפיגוע הקטלני, הוציא צה"ל צווי החרמה והריסה לדירות בהן התגוררו שניים מתוך שלושת המחבלים.

תיפתח חקירה פלילית בתיק 'המימד החמישי' – לאחר הבחירות לכנסת

אמש פורסם כי מיד לאחר הבחירות תחל חקירה פלילית בתיק המימד החמישי - בני גנץ. החקירה מגיעה בעקבות דרישה של  ארגון לביא לזכויות אדם ומינהל תקין לפתוח בחקירה פלילית בפרשייה וזאת בעקבות ממצאי דו"ח מבקר המדינה, ממנו עלה לכאורה כי במהלך משא ומתן עם המשטרה ביחס לפרויקט טכנולוגי שלמשטרה היה עניין בו, הציגו אנשי "המימד החמישי" מצגים כוזבים בפני המשטרה. בפרקליטות אמרו כי כעת גנץ איננו בין החשודים.

חשד: עבודת זרה התעללה בקשישה בה טיפלה

עובדת זרה בשנות ה-40 לחייה נעצרה הבוקר בידי המשטרה לאחר שעל פי החשד התעללה בקשישה כבת 80 בה טיפלה החשודה תובא בהמשך היום לבית המשפט לדיון בהארכת מעצרה.

האינתיפאדה המושתקת: אוטובוס נרגם באבנים בבנימין

ערבים יידו היום אבנים לעבר כלי רכב סמוך לצומת אברהם חסנו בהר חברון. כמו כן, ערבים יידו אבנים לעבר אוטובוס סמוך לישוב עטרת בבנימין. נזק נגרם לאוטובוס.

מזג האוויר: טפטופים בצפון – מחר גשם בצפון ובמרכז

במהלך היום יירדו גשמים מקומיים קלים בעיקר באזור הצפון והטמפרטורות יעלו מעט. מחר, החל משעות הצהרים, צפוי לרדת גשם מצפון הארץ ועד לצפון הנגב ותחול ירידה בטמפרטורות.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


12 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 96 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד