בע"ה י"ט תמוז תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ריכוז חדשות היום: י"ט אלול תשע"ט (19/09/2019)

תוצאות הבחירות עד כה: תיקו בין הגושים / תושבים חסמו בגופם את בניית העיר הערבית בבנימין / נתניהו ייצר בלוק ימני למשא ומתן הקואליציוני / לראשונה: עבריין פוליגמיה ישלח למאסר / ערבים תקפו כוחות צה"ל בגוש עציון ובבנימין ועוד..

  • מערכת הקול-היהודי
  • י"ט אלול תשע"ט - 13:55 19/09/2019
גודל: א א א

כותרות היום: י"ט אלול תשע"ט (19/09/2019)

  • תוצאות הבחירות עד כה: תיקו בין הגושים
  • תושבים חסמו בגופם את בניית העיר הערבית בבנימין
  • נתניהו ייצר בלוק ימני למשא ומתן הקואליציוני
  • לראשונה: עבריין פוליגמיה ישלח למאסר
  • גרינבלט יגיע לישראל להתייעצות בנוגע לתזמון פרסום תכנית טראמפ
  • ערבים תקפו כוחות צה"ל בגוש עציון ובבנימין
  • מאות התפללו בקברי גד הנביא ונתן החוזה
  • התחזית: חם מהרגיל בעונה.

תוצאות הבחירות מעודכנות: תיקו בין הגושים

לאחר ספירת כ-97% מהקולות, תוצאות הבחירות לכנסת ה-22 הן: מפלגת כחול לבן מובילה על הליכוד עם 33 מנדטים. הליכוד קיבל בבחירות 32 מנדטים. המפלגה השלישית בגודלה היא הרשימה הערבית המשותפת עם 12 מנדטים. מפלגת ש"ס עם 9 מנדטים וישראל ביתנו עומדת על 8 מנדטים. יהדות התורה נכנסת לכנסת עם 8 מנדטים ומפלגת ימינה עם 7.

מפלגת העבודה בראשות עמיר פרץ עם 6 מנדטים והמחנה הדמוקרטי (ברק-מרצ) עם 5 מנדטים. מפלגת עוצמה יהודית לא עברה את אחוז החסימה וזכתה עד כה לכ-80,000 קולות.

גוש הימין עומד עם 56 מנדטים, גוש שמאל-ערבים גם הוא עם 56 מנדטים וליברמן עם 8 מנדטים.

לכתבה המלאה בנושא >>

נתניהו הכריז על בלוק מפלגות הימין לצורך הקמת ממשלה

מפלגות הליכוד, יהדות התורה, ש"ס, האיחוד הלאומי-הבית היהודי והימין החדש, חתמו על מסמך לפיו נציגיהם ייגשו למשא ומתן הקואליציוני יחד, ולא ידונו בכניסה לקואליציה ללא שאר מפלגות הימין החתומות על המסמך. כמו כן, הם התחייבו כי מועמדם לראשות הממשלה הוא בנימין נתניהו.

כמו כן, נתניהו אמר כי הוא מזמין את בני גנץ, יו"ר מפלגת כחול לבן לפגישת משא ומתן לצורך הקמת ממשלת אחדות לאומית רחבה.

נמשך המאבק למניעת בניית עיר ערבית בבנימין

עשרות תושבי גוש שילה הגיעו הבוקר להפגין ולמנוע את בניית העיר הערבית בין הישובים עדי עד לעמיחי שבבנימין. התושבים הגיעו למקום וכוחות צה"ל שהוקפצו לשטח מנעו מהכלים הכבדים להתחיל בעבודות למשך שעה ארוכה עד שהתושבים התפזרו.

לכתבה המלאה בנושא >>

גרינבלט יגיע לישראל להתייעצות בנוגע לתזמון פרסום תכנית טראמפ

שליחו של נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, ג'ייסון גרינבלט צפוי להגיע היום לישראל, לפגישה עם ראש הממשלה בנימין נתניהו ויו"ר כחול לבן בני גנץ.  על פי הפרסום, בפגישה ידון גרינבלט עם נתניהו וגנץ, בנפרד, בנוגע לתכנית טראמפ. במטרה לבחון את פרסום התכנית בהתחשבות בנסיבות הפוליטיות כעת בישראל.

ערבים ירו רקטה מעזה שהתפוצצה בשטח פתוח

סמוך לשעה 20:00 בליל אמש, ירו ערבים מרצועת עזה רקטה שהתפוצצה בשטח פתוח במועצה האזורית אשכול. לא הופעלה התרעה ביישובי המועצה.

מאות התפללו בקברי עמוס ונתן הנביא וגד החוזה

מאות יהודים נכנסו הלילה לכפר תקוע שבגוש עציון להתפלל בקברו של עמוס הנביא וכן לכפר חלחול שבהר חברון לקברי נתן הנביא וגד החוזה.

לראשונה: עבריין פוליגמיה ישלח למאסר

בית המשפט המחוזי בבאר שבע קיבל את ערעור המדינה, וגזר היום (חמישי) שבעה חודשי מאסר בפועל על איימן אבו סקייק, הגבר הראשון שהורשע בפוליגמיה מאז חודשה האכיפה. בית המשפט קיבל את ערעור המדינה על קולת העונש שגזר בית משפט השלום, שהטיל על אבו סקייק עונש קל של שעות שירות לציבור בלבד.

בתנועת רגבים הפועלת בסוגיית  הפוליגמיה, מברכים על החמרת גזר הדין: "אנו מברכים את בית המשפט,  ואת פרקליטות המדינה שפעלה נמרצות על מנת שעבירה זו לא תהיה אות מתה בספר החוקים. מלבד הפגיעה בנשים ובילדים, הפוליגמיה מהווה סמל לחוסר משילות של המדינה בקרב אחוזים ניכרים בחברה הבדואית. פסק הדין אמנם מהווה טיפה בים, אך התחלה משמעותית לחידוש האכיפה בתחום".

האינתיפאדה המושתקת: כוחות צה"ל הותקפו בבקבוקי תבערה

ערבים השליכו במהלך אמש והלילה בקבוקי תבערה ואבנים לעבר כוחות צה"ל ואזרחים בחלחול שבהר חברון, ברמאללה שבבנימין, סמוך לאריאל בשומרון ובמקומות נוספים.

לפירוט אירועי האינתיפאדה המושתקת >>

מזג האוויר: חם מהרגיל בעונה

מזג האוויר להיום חם ויבש בהרים ובפנים הארץ. הטמפרטורות יהיו גבוהות מהרגיל בעונה.

הטמפרטורות החזויות להיום: בירושלים 34-20 תל אביב 31-27, חיפה 30-25, באר שבע 36-24, צפת 32-23 אריאל 34-21 מודיעין 35-22 טבריה 39-23, אילת 40-28 מעלות.

תשקיף לימים הבאים: בשישי ושבת צפויה ירידה הדרגתית במידות החום והם יחזרו להיות רגילות לעונה. בימים א -ג מעונן חלקית עד בהיר ללא שינוי ניכר בטמפרטורות. (באדיבות בעז דיין).

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 10 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד