בע"ה י"ז תמוז תשפ"ד
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ריכוז חדשות היום: ראשון י"ד אלול תשפ"א (22/8/2021)

ריכוז חדשות היום בקצרה: החמרה במצבו של לוחם מג"ב, בתים בשדרות ניזוקו מירי מקלעים, ערבי נתפס בחברון עם סכין, דרישה לבטל עליית חיילים להר הבית, מבצע בדיקות סרולוגיות, מתווה פנסיות חדש בצה"ל, אושר חוק הגיוס.

  • מערכת הקול-היהודי
  • י"ד אלול תשפ"א - 17:45 22/08/2021
גודל: א א א

ריכוז חדשות היום בקצרה מהקול היהודי:

מוסיף להיות קשה מצבו של לוחם מג"ב
מוסיף להיות קשה מצבו של סמ"ר בראל חדריה שמואלי. שמואלי, בן 21, מבאר יעקב נפצע אתמול באורח אנוש מירי מחבלים ערבים על גדר המערכת ברצועת עזה.

שני בתים בשדרות ניזוקו מירי מקלעים מרצועת עזה
שני בתים בשדרות ניזוקו הלילה כתוצאה מירי מקלעים מרצועת עזה. מטוסי חיל האוויר ירו לעבר ארבעה אתרים לאחסון וייצור אמצעי לחימה של ארגון הטרור חמאס.

ערבי נתפס ליד היישוב היהודי בחברון עם סכין
לוחמי גולני סיכלו פיגוע ביישוב היהודי בחברון: מחבל בן 16 נתפס כשברשותו סכין.

דרישה מהרמטכ"ל והרבצ"ר לבטל עליית חיילים להר הבית
חה"כ בצלאל סמוטריץ דורש מהרמטכ"ל והרב הראשי לצה"ל לבטל עליית חיילים מצטיינים להר הבית משום שהעלייה נגד פסיקת הרבנות הראשית לישראל. לדברי סמוטריץ', 'הר הבית איננו מקום לטיולים'.

מבצע הבדיקות הסרולוגיות נפתח
מתחמי הבדיקות נפתחו היום ברחבי הארץ ומאות אלפי ילדים יוכלו לברר אם נחשפו לקורונה - ובכך לא יצטרכו להיכנס לבידוד. פיקוד העורף גייס 6,000 אנשי מילואים שיסייעו לרשויות.

אושר מתווה הפנסיות החדש של צה"ל
הממשלה אישרה היום את מתווה הפנסיות הצה"לי החדש שמכשיר בדיעבד את "הגדלות הרמטכ"ל" והתוספות הפנסיוניות הלא חוקיות לפורשים מצה"ל. המתווה מסדיר את התוספת הפנסיונית שניתנת בשנים האחרונות לרוב הפורשים מצה"ל בצורה לא חוקית, ועלותו מוערכת בכ1.3 מיליארד שקלים בשנה.

הממשלה אישרה את חוק הגיוס
הממשלה אישרה היום את חוק הגיוס, שכולל הורדת גיל הפטור ל-21 במקביל לאימוץ מתווה השירות האזרחי של שר הביטחון. מסתמן כי בני 21-23 יקבלו פטור משירות צבאי רק בכפוף לשנת שירות אזרחי או לאומי.

התחזית: עומסי חום כבדים ברחבי הארץ
היום תחול ירידה קלה בטמפרטורות. עדיין ישררו עומסי חום כבדים עד קיצוניים ברוב אזורי הארץ. בימים שני ושלישי ללא שינוי ניכר' מיום ד התחממות הדרגתית וגל חום נוסף צפוי באזורנו.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 5 מהשבוע האחרון