בע"ה י"ח תמוז תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ריכוז חדשות היום: ראשון, כ"ד כסלו תש"פ (22/12/2019)

בית הדין בהאג נגד ההתיישבות ביו"ש / הבית היהודי בדיל משותף עם עוצמה יהודית / כלי רכב ערביים הוצתו / ערבים ניסו להצית עמדה בגוש עציון / מאות הפגינו נגד קווי תחב"צ בשבת ועוד...

 • מערכת הקול-היהודי
 • כ"ד כסלו תש"פ - 14:00 22/12/2019
גודל: א א א

כותרות היום בקול היהודי בשעה 14:00

 • בית הדין הבינלאומי בהאג: ניתן להעמיד לדין את ישראל על פעולותיה ביו"ש
 • אישום: ערבים מיפו ניסו לרצוח עדה של הפרקליטות
 • הבית היהודי סגר על הסכם ריצה משותפת עם עוצמה יהודית. ביקורת בבית היהודי נגד ההסכם
 • נחשפו חלק מיומניו של שי ניצן: אולי אתם תמצאו משהו מעניין
 • כלי רכב של ערבים הוצתו בכפר פרעתא בשומרון. "שקט יענה בשקט"
 • 8 שנות מאסר בלבד למחבל שניסה לרצוח יהודי באמצעות מטען חבלה. "המטען לא התפוצץ"
 • מאות הפגינו בתל אביב נגד תחבורה ציבורית בשבת
 • אורלי בן ארי הודיעה כי היא חוזרת בה מהסכמתה למינויה כמ"מ הפרקליטה. "הונח אקדח מעשן על השולחן"
 • האינתיפאדה המושתקת: עמדה הותקפה בבקבוקי תבערה בגוש עציון
 • הערב: הדלקת נר ראשון של חנוכה
 • התחזית: הטמפרטורות ללא שינוי, מחר תורגש עלייה בטמפרטורות

חדשות היום בהרחבה:

 

בית הדין הבינלאומי בהאג: ניתן להעמיד לדין את ישראל על פעולותיה ביו"ש

בית הדין הבינלאומי בהאג שבהולנד, החליט ביום שישי האחרון כי קיימת לטעמו עילה לפתוח בחקירת פשעי מלחמה של ישראל ברצועת עזה וביהודה ושומרון. בעקבות כך, בישראל הועברה ביקורת חריפה כנגד ההחלטה. "החלטת התובעת מנוגדת לאמת ההיסטורית, על כך שיהודים לא יכולים לגור במולדתם. זה אבסורד", אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו.

אישום: ערבים מיפו ניסו לרצוח עדה של הפרקליטות

פרקליטות מחוז תל אביב הגישה כתב אישום כנגד שני ערבים מיפו, פאדי עדס וזאהר ביאדסה בגין ניסיון רצח עדת תביעה מרכזית בתיק רצח מסוים. עדס מואשם גם בשיבוש מהלכי משפט. מעובדות כתב האישום עולה, כי לאחר שהוגש כתב אישום נגד עדס בגין רצח ערבי אחר, הייתה צריכה העדה להעיד בבית המשפט וביאדסה ועדס ניסו לרצוח אותה בכדי למנוע את עדותה בתיק.

הבית היהודי סגר על הסכם ריצה משותפת עם עוצמה יהודית. ביקורת בבית היהודי נגד ההסכם

ביום שישי חתם שר החינוך ויו"ר הבית היהודי ח"כ רפי פרץ הסכם ריצה משותפת עם יו"ר מפלגת עוצמה יהודית עו"ד איתמר בן גביר, בבחירות הקרובות. על פי ההסכם, כל מפלגה תקבל שליש מהמקומות ברשימה, בצורה שווה, כאשר את המקום הראשון יקבל פרץ והמקום השלישי יהיה עבור בן גביר. את המקום השני שמר ההסכם לשר בצלאל סמוטריץ' ולמפלגת האיחוד הלאומי במידה ותרצה להצטרף.

בהסכם נכתב כי עליו לעבור את אישור מרכזי המפלגות. בינתיים, במרכז מפלגת הבית היהודי הועברה ביקורת כנגד ההסכם, שלדבריהם נחתם ללא ידיעתם. כמו כן, ח"כ מוטי יוגב, מקום 2 בבית היהודי, סיפר כי פעל ליצור אחדות וחיבור בין המפלגות, בשליחות רפי פרץ, ובעודו מדבר עם האיחוד הלאומי, התברר לו כי פרץ חתם על הסכם בלא ידיעתו.

נחשפו חלק מיומניו של שי ניצן: אולי אתם תמצאו משהו מעניין

ארגון לביא לזכויות אדם ומנהל תקין פרסמו את יומניו של פרקליט המדינה היוצא שי ניצן, אותם קיבלנו כמענה לבקשת חופש מידע שהגישו לממונה על כך בפרקליטות המדינה. בשנתיים האחרונות נפגש פרקליט המדינה לשעבר, שי ניצן, עם מנכ"ל קרן וקסנר, יו"ר ועדת הבחירות לכנסת, נשיאת בג"ץ, מספר פעמים עם דמות/יות המוגדרת ביומן כ"עיתונאי", ערוץ 12 ועוד..

מערכת הקול היהודי מצטרפת לארגון לביא ומזמינה את הציבור הרחב להוריד את היומן (לינק להורדה בתוך הכתבה), לעבור על התאריכים ועל הפגישות, להצליב אירועים עם התרחשויות שונות ולפרסמם לציבור. מצאתם משהו מעניין? שלחו אלינו!

כלי רכב של ערבים הוצתו בכפר פרעתא בשומרון. "שקט יענה בשקט"

ביום שישי בבוקר דיווחו ערביי הכפר פרעתא שבשומרון, כי יהודים נכנסו בלילה לכפר והציתו שני כלי רכב. על אחד הקירות הסמוכים רוססה הכתובת "שקט יענה בשקט, ד"ש מקומי אורי".

8 שנות מאסר בלבד למחבל שניסה לרצוח יהודי באמצעות מטען חבלה. "המטען לא התפוצץ"

מחבל שהשליך מטען חבלה לעבר נער בשומרון והואשם בניסיון לרצח, ירצה רק שמונה שנות מאסר בלבד, זאת בעקבות הסדר טיעון מקל שנחתם בינו לבין הפרקליטות הצבאית. בין היתר, בטענה כי המטען לא התפוצץ.

מאות הפגינו בתל אביב נגד תחבורה ציבורית בשבת

מאות בני אדם השתתפו אמש, במוצאי השבת, בהפגנת מחאה מול ביתו של רון חולדאי, במחאה על קווי התחבורה הציבורית הפועלים בשבת ברחבי גוש דן, ביוזמתו של חולדאי. בין המפגינים נכח גם ראש ישיבת שדרות הרב דוד פנדל וכן הרב ברוך אפרתי יו"ר איגוד רבני דרך אמונה וכן רבנים נוספים.

אורלי בן ארי הודיעה כי היא חוזרת בה מהסכמתה למינויה כמ"מ הפרקליטה. "הונח אקדח מעשן על השולחן"

עו"ד אורלי בן ארי גינזברג, שמונתה בידי שר המשפטים אמיר אוחנה לתפקיד מ"מ פרקליט המדינה, הודיעה כי היא חוזרת בה מהסכמתה להתמנות לתפקיד. שר המשפטים אומר אוחנה, שנלחם כנגד היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט בכדי למנותה, אמר כי  "הונח אקדח מעשן על השולחן". לדבריו, הופעלו לחצים כבדים על בן ארי.

האינתיפאדה המושתקת: עמדה הותקפה בבקבוקי תבערה בגוש עציון

ערבים יידו הבוקר אבנים לעבר כלי רכב סמוך לאוטובוס וכלי רכב נוספים סמוך לישוב אדם בבנימין. סמוך למבתרי חלחול שבגוש עציון יידו ערבים אבנים לעבר אוטובוס. במהלך הלילה, ערבים השליכו בקבוקי תבערה לעבר השומר בכניסה הדרומית של הישוב מגדל עוז בגוש עציון.

במוצאי השבת ערבים השליכו בקבוק תבערה סמוך לאל ערוב ורכב הותקף בבקבוק צבע בכביש עוקף עבוד.

הערב: הדלקת נר ראשון של חנוכה

הערב יחל חג החנוכה ובבתי ישראל, כמו בבתי כנסת, מרכזים מסחריים ועוד, יודלק נר ראשון בחנוכייה.

התחזית: הטמפרטורות ללא שינוי, מחר תורגש עלייה בטמפרטורות

מזג האוויר היום בהיר וללא שינוי ניכר בטמפרטורות, שיהיו גבוהות מעט מהרגיל בעונה. מחר תחול עלייה קלה בטמפרטורות, בעיקר בפנים הארץ ובאזור הדרום. ביום שלישי תחול ירידה בטמפרטורות.

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 11 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד