בע"ה ט"ו סיון תשפ"ד
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ריכוז חדשות היום: רביעי ד' טבת תשפ"ב (8/12/21)

ריכוז חדשות היום בקצרה: רמטכ"ל הודו נהרג בהתרסקות , יהודיה נדקרה על ידי מחבלת, סעיף 46 לא אושר לעמותה האסלאמית, מתקפת סייבר על ביטוח לאומי, שריפה במשרד המשפטים, עבר חוק הסרת תוכן באינטרנט, גשם מקומי ברוב אזורי הארץ.

  • מערכת הקול-היהודי
  • ד' טבת תשפ"ב - 17:03 08/12/2021
גודל: א א א

ריכוז חדשות היום בקצרה מהקול היהודי:

רמטכ"ל הודו נהרג בהתרסקות המסוק
אסון התרסקות המסוק בהודו: הרמטכ"ל, ביפין רוואט, בן 63, נהרג בהתרסקות המסוק יחד עם רעייתו ו-11 קצינים נוספים בחבל טאמיל נאדו שבחצי האי. שר הביטחון מסר: "מבקש להשתתף בצער העם ההודי, על מותו של מפקד הכוחות, הגנרל ביפין ראוואט. הגנרל ראוואט היה שותף של צה"ל ומערכת הביטחון, ותרם רבות לחיזוק היחסים הביטחוניים בין המדינות ואף היה צפוי לבקר בארץ בקרוב".

צעירה יהודיה נדקרה על ידי מחבלת בשכונת שמעון הצדיק
המשטרה עצרה הבוקר את המחבלת הערביה בת ה-15 שדקרה בשכונת שמעון הצדיק את מוריה כהן בת 26, תושבת השכונה בעת שלקחה את ילדיה לגן. המחבלת אותרה בתוך בית הספר בו לומדת הסמוך לזירת הפיגוע. מוריה שוחררה לביתה ומצבה מוגדר כעת קל.

סעיף 46 לא אושר לעמותה האסלאמית בעקבות תחקיר הקול היהודי
בעקבות תחקיר הקול היהודי ועדת הכספים לא אישרה מתן סעיף 46 לעמותת אמסח דמעת אליתים. יו"ר הועדה ח"כ אלכס קושניר דרש מרשות המיסים להגיש עמדה מחודשת לאחר שתבחן את מסכת העובדות החדשה. כפי שפרסמנו אמש, רשות המיסים הודיע כי תבחן מחדש את העמותה על בסיס חומרי התחקיר שפורסם בקול היהודי ומהם עולים קשרים להתאחדויות אסורות תומכות חמאס ופעילות נגד ישראל.

אתר הביטוח הלאומי הושבת בעקבות מתקפת סייבר
אתר הביטחון הלאומי הותקף היום במתקפת סייבר. המתקפה מתמקדת בהעמסת מידע על האתר, ונמצאת בטיפול של אנשי הסייבר והמחשוב של הביטוח הלאומי, וגרם לאתר להפסיק לעבוד. בביטוח לאומי  טוענים שנכון לרגע זה, לא נפרצו מאגרי מידע ופרטי ציבור.

שריפה פרצה במשרד המשפטים בירושלים
400 עובדי משרד המשפטים פונו מהמקום בעקבות שריפה שפרצה בצהריים במשרדים ברחוב צלאח א דין בירושלים. כוחות כיבוי והצלה החלו בפעולות כיבוי באחד המשרדים, במקביל לפינויי מאות עובדים. הושגה שליטה באש, אין נפגעים, נזק נגרם לרכוש.

עבר בקריאה טרומית: הסרת תוכן באינטרנט
מליאת הכנסת אישרה היום בקריאה טרומית את הצעת החוק למניעת ביצוע עבירות באמצעות פרסום באינטרנט (הסרת תוכן). לפי ההצעה, ניתן יהיה לחייב מפרסם להסיר תוכן מאתר האינטרנט שלו, במידה ויעלה חשד שנעברה עבירה פלילית באמצעות פרסום התוכן, או אם הפרסום מסכן באופן קרוב לוודאי את שלום הציבור. יו"ר האופוזיציה בנימין נתניהו אמר: "הדבר הזה אבסורדי ומסוכן. אתם מדברים על דמוקרטיה?"

נתניהו הגיב על ההלוואות שחויב להחזיר
יו"ר האופוזיציה בנימין נתניהו הגיש היום לבג"ץ את תגובתו לעתירת התנועה לאיכות השלטון בנוגע להלוואות שהוא חויב להחזיר. נתניהו טוען כי כל הארגונים הרלוונטיים אישרו את ההלוואה של שני מיליון ש"ח מספנסר פטרידג'. בנוסף, בנוגע ל-270 אלף דולר שהעניק לו בן דודו, טוען נתניהו כי היועץ המשפטי לממשלה שינה את עמדתו וכיום סבור שחוק המתנות חל על המענק. כמו כן, ביקש נתניהו לדחות את העתידה לאור פטירתו של בן הדוד.

בריטניה שוקלת להצטרף לחרם על אולימפיאדת החורף בבייג'ינג
בעקבות החרם הדיפלומטי של ארה"ב, אוסטרליה וניו זילנד, כעת שוקלת בריטניה להצטרף לחרם על אולימפיאדת החורף בבייג'ינג ולשלוח מספר מצומצם של נציגים לאירוע, במחאה על הפרת זכויות האדם המתמשכת מצד סין.

התחזית: ירידה ניכרת בטמפרטורות, גשם מקומי ברוב אזורי הארץ
היום תחול ירידה ניכרת בטמפרטורות. כמו כן, ינשבו רוחות חזקות, במרכז יעשה אביך ובדרום הארץ יתחוללו סופות חול. בשעות הבוקר צפוי לרדת גשם מקומי בצפון הארץ. לקראת הצהריים הגשם יתחזק ויתפשט בהדרגה למרכז הארץ, מלווה בסופות רעמים. במישור החוף קיים חשש להצפות ובחרמון יתכן שלג. יתכנות לשיטפונות במדבר יהודה וים המלח.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 18 מהשבוע האחרון