בע"ה כ"ז כסלו תשפ"ד
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ריכוז חדשות היום: רביעי ז' חשון תשפ"ב (13/10/2021)

ריכוז חדשות היום בקצרה: חייל ירה באוויר במצפה רמון, מת מפצעיו החייל שנפל מרכב בכביש 6, אושרה הפקעת קרקעות בגבעת המטוס, כתובות רוססה בכפר בשומרון, ערבי שזרק אבנים לעבר רכבים בשומרון נורה ונעצר, נקבע מותה של הפעוטה שנשכחה ברכב.

  • מערכת הקול-היהודי
  • ז' חשון תשפ"ב - 18:31 13/10/2021
גודל: א א א

ריכוז חדשות היום בקצרה מהקול היהודי:

חייל ירה באוויר במצפה רמון
חייל ירה לאוויר מנשקו האישי במצפה רמון. מספר חשודים תקפו שני חיילי צה"ל אשר שהו בסמוך לרכבם בתחנת דלק, בין החשודים והחיילים התפתח עימות מילולי ופיזי, במהלכו היה ניסיון למשוך את נשקו של אחד הלוחמים. בתגובה ירה הלוחם לאוויר ומנע בכך את ניסיון חטיפת הנשק. החשודים נמלטו ונתפסו לאחר זמן קצר.

מת מפצעיו החייל שנפל מרכב בכביש 6
הבוקר מת מפצעיו אבבה דרסך, החייל שנפצע לפני כיומיים במהלך נסיעה ברכב אזרחי בכביש 6. מדובר צה"ל נמסר כי נסיבות האירוע עוד בבדיקה ומתנהלות על ידי חקירת מצ"ח. נהגת המונית שלקחה אותו לבסיס סיפרה כי קיבל עשרות שיחות טלפון ונראה שהיה במצוקה קשה.

הקואליציה הפילה הצע"ח יסוד 'ההגירה לישראל'
'ימינה' הפילה את הצעת חוק יסוד: 'ההגירה לישראל' של ח"כ שמחה רוטמן, אשר מסדירה וקובעת את התנאים לכניסה לישראל, לקבלת מעמד, להרחקה או לשלילת אזרחותו של תושב או אזרח ישראלי.

אושרה הפקעת קרקעות בגבעת המטוס
הוועדה המקומית לתכנון ובניה אישרה היום הפקעות קרקע כדי לאפשר בנייה בשכונת גבעת המטוס בירושלים. ערבים טוענים כי בניה תקטע את הרצף של השכונות הערביות בירושלים.

כתובות רוססה בכפר בשומרון
המשטרה דיווחה היום על ריסוס כתובת בכפר מרדה, הסמוך לשכם שבשומרון. על פי הדיווח רוססו כתובות על קיר ורכב כגון "הורסים לאויבים ולא ליהודים". שר הביטחון הגיב אתמול לעימות מול המתיישבים ביצהר ואמר בין היתר: "לצערי היו גם מקרים של חריגה של חיילי צה"ל מהפקודות, כל חריגה כזו מטופלת ומתוחקרת לעומק".

ערבי שזרק אבנים לעבר רכבים בשומרון נורה ונעצר
מספר ערבים זרקו הלילה אבנים לעבר כביש 55 הסמוך לכפר עזון שבשומרון. חיילי צה"ל ירו באחד מהם ועצרו אותו.

גבר נפצע באורח קשה מירי ביישוב ג'דידה מכר
בן 46 נפצע היום באורח קשה מירי ביישוב ג'דידה מכר. בן 35 נדקר היום ברחוב שלמה המלך בלוד.

ארבעה אחים חשודים בחטיפת אחותם
בית המשפט החליט להאריך את מעצרם של ארבעת האחים שנעצרו בגין חטיפת אחותם, כבת 20, ממקלט לנשים נפגעות אלימות בגליל, בו שהתה לאחר שהתגרשה.

ראש שב"כ הנכנס: "האלימות בחברה הערבית- משימה לאומית"
רונן בר, ראש שב"כ הנכנס,  אמר היום כי דובר רבות על המלחמה באלימות בחברה הערבית. "השירות לא יישאר לעמוד מנגד - ברור לנו שזו משימה לאומית".

נקבע מותה של הפעוטה שנשכחה ברכב
נקבע מותה של הפעוטה בת השנה וחצי שנשכחה ברכב משפחה ביישוב מתן בשרון. היא הובאה במצב אנוש למרכז הרפואי מאיר בכפר סבא, שם הצוות הרפואי קבע את מותה. באירוע אחר נקבע מותה של פעוטה כבת שנתיים אתמול ברהט, כתוצאה מחבלת ראש קשה. המשטרה פתחה בחקירת האירוע.

בת 90 נמצאה מתה; המטפלת שלה נעצרה בחשד לרצח
תושבת חדרה כבת 90 נמצאה בביתה ללא רוח חיים. המשטרה עצרה את המטפלת שלה, עובדת זרה בת 30 ממולדובה, בחשד שרצחה את הקשישה.

בן 19 נפגע בינוני מחזיר בר בשומרון
בן 19 נפגע היום בגפיים התחתונות מחזיר בר ביישוב במועצה אזורית שומרון. הצעיר פונה במסוק צבאי להדסה עין כרם כשהוא פצוע באורח בינוני

מתקפת סייבר על בי"ח הלל יפה
המרכז הרפואי הלל יפה בחדרה הותקף היום במתקפת סייבר שפגעה במערכות המחשוב. המתקפה מסוג כופרה, דווחה למערך הסייבר הלאומי. המרכז מתנהל במערכות חלופיות.

הביקוש לשירות קרבי - הגבוה ביותר זה 7 שנים
הרמטכ"ל התייחס למוטיבציה לשירות ביחידות הקרביות, ואמר כי הרצון לשירות קרבי במחזור הגיוס האחרון הוא הגבוה ביותר בשבע השנים האחרונות. "כשנדרש להפעיל את התמרון - הוא יחדור לשטח האויב בעוצמה כדי להביא לניצחון מובהק", דברי כוכבי.

250 עולים חדשים מקהילת בני המנשה שבהודו עלו ארצה
טיסה מיוחדת מהודו הביאה ארצה כ250 עולים ועולות מקהילת בני המנשה. את פניהם קיבלו שרת העלייה והקליטה ויו"ר ההסתדרות הציונית העולמית יעקב חגואל.

התחזית: ירידה קלה בטמפרטורות, סיכוי לטפטופים
מזג האוויר מעונן חלקית עד בהיר. בשעות הבוקר ייתכנו עדיין טפטופים, והטמפרטורות ירדו מעט. אחר הצהריים ינשבו רוחות צפוניות ערות לאורך מישור החוף. בלילה צפוי להיות מעונן חלקית עד מעונן.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


2 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 47 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד