בע"ה כ"ד שבט תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ריכוז חדשות היום: שני ד' תמוז תשפ"א (14/6/2021)

ריכוז חדשות היום בקצרה מהקול היהודי: נתניהו: 'נפיל את הממשלה', ישיבת חפיפה בין נתניהו לבנט, ועדת חקירה לאסון מירון, פוטין מקווה שיחוזקו היחסים, כתבי אישום כנגד שישה ערבים שביצעו לינץ' בחייל, הצהרות השרים החדשים, ירידה בטמפרטורות.

  • מערכת הקול-היהודי
  • ד' תמוז תשפ"א - 15:18 14/06/2021
גודל: א א א

חדשות היום בקצרה מהקול היהודי:

נתניהו: נפיל את הממשלה בהזדמנות הראשונה
יו"ר האופוזיציה בנימין נתניהו אמר כי מה שמאפיין את הממשלה הוא שנאה, הדרה ושררה וכי יפילו את הממשלה בהזדמנות הראשונה.

הסתיימה ישיבת החפיפה בין נתניהו לבנט
ראש הממשלה היוצא בנימין נתניהו, נפגש עם ראש הממשלה הנכנס, נפתלי בנט, לצורך חפיפה שנערכה בשעות הצהריים במשרד ראש הממשלה בירושלים. הפגישה בין השניים הסתיימה לאחר חצי שעה.

גנץ הגיש לממשלה הצעה להקמת ועדת חקירה לאסון מירון
שר הביטחון הגיש הבוקר למזכירות הממשלה את ההצעה להקמת ועדת חקירה ממלכתית לאסון במירון, כדי להעבירה להתייחסות שרי הממשלה החדשים. ההצעה אמורה להיות מאושרת בממשלה כבר בישיבתה הקרובה. גנץ כתב כי מדובר בחוב מוסרי וערכי למשפחות.

פוטין: מקווה שיחוזקו היחסים בין רוסיה לישראל
נשיא רוסיה ולדימיר פוטין שלח הבוקר איגרת לראש הממשלה נפתלי בנט ואיחל לו בהצלחה בתפקידו החדש. עוד כתב כי הוא  מקווה שבנט יתרום לחיזוק היחסים בין המדינות. דובר משרד החוץ של איראן מסר הבוקר כי מדיניות ישראל לא תשתנה עם הממשלה החדשה.

כתבי אישום כנגד שישה ערבים שביצעו לינץ' בחייל בחודש שעבר
כתב אישום הוגש היום לבית המשפט נגד שישה חשודים באשמת ביצוע תקיפה חמורה של חייל ופציעתו באורח קשה ביפו בחודש שעבר. השישה, ערבים מיפו בשנות ה-20-30 כתב אישום הוגש גם כנגד 6 ערבים מטמרה על תקיפת יהודי ממצפה אביב.

הצהרות השרים החדשים: מסתננים, מעונות דמוקרטים, דגלים ומיסים
שרת הפנים איילת שקד אמרה כי היא תקדם מדיניות הגירה והחזרת מסתננים לארצם. שרת החינוך יפעת שאשא-ביטון אמרה כי מעונות היום יעברו באופן רשמי למשרד החינוך ויקבלו את ההתייחסות הנדרשת פדגוגית והתפתחותית. שר האוצר אביגדור ליברמן מסר כי לא תהיה העלאת מיסים. עוד הוסיף כי השיג את כל היעדים שהציב: החלפת ראש הממשלה, ממשלה ללא חרדים וקבלת תיק האוצר. שר החוץ יאיר לפיד אמר כי על ישראל לשקם את היחסים עם המפלגה הדמוקרטית בארה"ב, שלדבריו נפגעו קשות בתקופת נתניהו כראש ממשלה. השר לביטחון פנים עמר בר לב אמר כי מצעד הדגלים יתקיים מחר, והדגיש כי ירושלים היא בירת מדינת ישראל ואין בעיה לקיים מצעד כזה. שר המשפטים גדעון סער אמר כי יש מה לתקן במערכת המשפט וצריך למצוא את דרך האמצע בין שני הקצוות.

התחזית: מעונן חלקית עד בהיר לצד ירידה בטמפרטורות
מזג האוויר היום יהיה מעונן חלקית עד בהיר. תחול ירידה בטמפרטורות בעיקר בהרים ובפנים הארץ. בשלישי –רביעי ללא שינוי ניכר. בחמישי צפויה עלייה קלה.

הטרור היומי - 8 אירועי ביממה האחרונה
זריקות אבנים לעבר אוטובוס בעליה מחברון לקרית ארבע סמוך לעיקול 160. ערבים יידו אבנים לעבר כביש ירושלים גוש עציון באזור קבר השייח בין צומת אל חאדר לצומת אפרת צפון. ערבים יידו אבנים לעבר רכבים בכביש גוש עציון חברון סמוך למ.פ אל ערוב, נזק שימשה ופח לרכבים. זריקות אבנים בין אלפי מנשה למשתלות. ערבים יידו אבנים לעבר רכבים בכביש גוש עציון חברון סמוך לכפר בית אומר, נזק פח. שני ערבים ניסו לחצות את מרחב המכשול בצפון רצועת עזה. סכין נתפסה עליהם. זריקות אבנים לעבר אוטובוס בין חיזמא לאדם. כוח באזור גדר הביטחון סמוך לבסיס שקד דיווח על ירי לעברו מכיוון סאלם. בכל המקרים אין נפגעים,

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


14 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 71 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד