בע"ה י"ד אב תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ריכוז חדשות היום: שני כ"א אייר תשפ"א (3/05/2021)

חדשות היום בקצרה מהקול היהודי: צה"ל מתגבר את ציר 60, דגן קורא לצאת לפעולות תגמול, מקימים מחדש את מאחז אביתר, ערבים הציתו שריפה סמוך לקומי אורי, נתניהו הציע לבנט שנה ראשונה ברוטציה, הרב דרוקמן: אסור להסתמך על רע"ם, לוחם צה"ל נפצע בתאונת אימונים בבקעה, חם עד שרבי ועוד

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"א אייר תשפ"א - 16:24 03/05/2021
גודל: א א א

היום שישה ושלושים יום שהם חמישה שבועות ויום אחד לעומר.
"הרחמן הוא יחזיר לנו את עבודת בית המקדש למקומה במהרה בימינו"

חדשות היום בקצרה מהקול היהודי:

הפיגוע בצומת תפוח: דגן קורא לצאת לפעולות תגמול צבאיות
ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן תוקף בחריפות את תגובת צה"ל לפיגוע שמתמצית בתגבור כוחות על ציר 60 ואומר כי ממשלת ישראל צריכה להורות לצה"ל לצאת לפעולות תגמול צבאיות כנגד הרשות הפלסטינית. צה"ל ושב"כ הקימו חמ"ל ייעודי במסגרת המצוד אחד המחבלים ובעקבות ההסתה ברשתות החברתיות וקריאות לבצע פיגועים נוספים. מצבו של יהודה גואטה שנפצע אנושות בפיגוע מוסיף להיות אנוש. מצבו של בניה פרץ, מוגדר קשה מאוד. לכתבה המלאה באתר הקול היהודי.

מקימים מחדש את מאחז אביתר
במלאת 8 שנים לרצח תושב יצהר, אביתר בורובסקי בצומת תפוח, חזרו משפחות למאחז שהוקם לזכרו ושנהרס בעבר. יחידת הכלבנים נרתמה למשימת ההתיישבות והשמירה. לכתבה המלאה באתר הקול היהודי.

ערבים הציתו שריפה סמוך לגבעת קומי אורי
ערבים מהכפר עוריף הציתו הבוקר אש סמוך לגבעת קומי אורי ביצהר. כוחות מג"ב מנעו במשך מספר דקות כניסה של תושבים שבאו לכבות את ההצתה. גם באזור ירושלים וחברון נמשכים הניסיונות לפגוע במתיישבים יהודים. באירוע נוסף, שני ערבים תקפו אמש יהודי במהלך הפרות סדר אלימות בשכונת שייח ג'ראח בירושלים. במהלך פעילות המשטרה בשכונה נפצעה שוטרת באורח קל. לכתבה המלאה באתר הקול היהודי.

הרב דרוקמן: אסור להסתמך על רע"ם, הרבנים טאו ואליהו מביעים תמיכה בממשלה הנשענת על רע"ם
הרב חיים מאיר דרוקמן אמר היום כי הוא מעניק גיבוי מלא ליו"ר הציונות הדתית בצלאל סמוטריץ' בהתנגדות להקמת ממשלה שתתבסס על רע"ם. כך הודיע בתום התייעצות שהתקיימה בביתו. בנוסף, הוא קרא לנפתלי בנט ולגדעון סער להודיע לאלתר על הצטרפותם לממשלת ימין ולשלול אפשרות לחבירה לממשלת שמאל. לעומתו, הנחה הרב טאו את ח"כ אבי מעוז להצטרף לממשלה בתמיכת מפלגת רע"ם של מנסור עבאס. רבה של העיר צפת, הרב שמואל אליהו, הצטרף הבוקר לדברי הרב טאו, שקרא לתמוך בממשלה שנשענת על רע"ם בעת הקמתה. לכתבה המלאה באתר הקול היהודי.

לוחם צה"ל נפצע בתאונת אימונים בבקעת הירדן
חייל צה"ל מחטיבת הצנחנים נפצע הלילה באורח בינוני במהלך אימון ירי בבסיס בבקעת הירדן. נבדק חשד כי במהלך השימוש באש חיה נורה כדור לכיוונו בזמן האימון.

עתירה לבג"צ: מדוע המדינה לא חושפת את צו איסור הפרסום המלא?
עיתונאי 'הקול היהודי', אלחנן גרונר, הגיש עתירה לבג"צ בבקשה להורות למדינה לחשוף את צו איסור הפרסום המלא, בגינו נמחק ציוצו על שוטר בזירת התאונה בה נהר הנער אהוביה סנדק ז"ל. לכתבה המלאה באתר הקול היהודי

מבקר המדינה יפתח בבדיקה מיוחדת על נסיבות האסון במירון
מבקר המדינה מתניהו אנגלמן הודיע היום כי יחל בביקורת מיוחדת על הנסיבות שהביאו לאסון בהר מירון.

ועדת הכספים: 'על המדינה להעביר תשלום לאל על ללא דיחוי'
בדיון שנערך הבוקר בוועדת הכספים של הכנסת בנושא הסיוע לחברת אל על, קרא יו"ר הוועדה ח"כ משה גפני לממשלה לאשר באופן מידי את העברת המקדמה בסך 210 מיליון דולר. לטענת אל על העברה חייבת להתבצע ללא דיחוי לאור מצבה הקשה של החברה. אם הממשלה לא תאשר אותה, תבדוק הוועדה את האפשרות המשפטית לעקוף את החלטתה ולאשר את העברת הסכום בעצמה.

הממשלה אישרה מינוי שרים לחמישה תיקים שטרם אוישו
הממשלה אישרה הבוקר את מינוי חמשת השרים לתיקים שלא אוישו בחודשים האחרונים. שר החינוך יואב גלנט ימונה בנוסף לשר ההשכלה הגבוהה; השר יובל שטייניץ ימונה בנוסף לתפקיד שר משאבי המים; השר מיכאל ביטון ימונה בנוסף לתפקיד השר לשיוויון חברתי; השר חילי טרופר ימונה בנוסף לתפקיד שר המדע והטכנולוגיה. חבר הכנסת איתן גינזבורג ימונה לתפקיד שר התקשורת.

ישראלים השבים מהודו ועוד 7 מדינות יחויבו בבידוד
משרד הבריאות עדכן היום כי ישראלים שייכנסו לארץ מהמדינות: הודו, אוקראינה, אתיופיה, ברזיל, דרום אפריקה, מקסיקו וטורקיה, יחויבו בבידוד ביתי למשך עשרה ימים בכפוף לשתי בדיקות שליליות בעת הכניסה לארץ, או למשך 14 ימים בכפוף לבדיקה שלילית אחת. בנוסף, תיאסר יציאת ישראלים, למעט חריגים, למדינות אלה.

בן 56 נעצר בחשד לגניבות מעשרות קשישים ברחבי הארץ
תושב רמת גן בן 56 נעצר אתמול בחשד שגנב כספים מעשרות קשישים ברחבי הארץ. החשוד היה ניגש לקשישים בכספומט ומציע לסייע להם, ואז היה גונב את הכסף המזומן או כרטיסי האשראי. הוא גנב כסף בסכום של עשרות אלפי שקלים.

התחזית: חם עד שרבי בהרים ובפנים הארץ
מזג האוויר היום יהיה בהיר עד מעונן חלקית, עם טמפרטורות גבוהות מהרגיל לעונה. יהיה חם מהרגיל עד שרבי בהרים ובפנים הארץ. מחר יוסיף להיות חם עד שרבי. בהמשך השבוע יוסיף להיות חם מהרגיל עד שרבי. צפוי אובך קל עד בינוני מעל אזורנו

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 55 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד