בע"ה י"ט אייר תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

האם רבנים יכשירו שותפות עם התנועה האיסלמית?

הרב טאו הנחה את ח"כ אבי מעוז להצטרף לממשלה בתמיכת מפלגת רע"ם של מנסור עבאס. הרב אליהו הצטרף למהלך ורבנים נוספים בציונות הדתית שוקלים להביע תמיכה. במפלגת הציונות הדתית ממשיכים להתעקש: לא לרע"מ

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"א אייר תשפ"א - 09:25 03/05/2021
גודל: א א א

ימים אחרונים נותרו לראש הממשלה בנימין נתניהו להקים ממשלה, לפני תום מועד פקיעת המנדט שניתן לו מנשיא המדינה רואבן ריבלין להקמת ממשלה. ברקע, גוברים הלחצים מטעם הליכוד להכשרת מפלגת רע"מ של התנועה האיסלאמית, בראשות מנסור עבאס.

בליכוד, מבקשים להקים ממשלה הנתמכת מבחוץ, כך נראה, בידי ארבעת חברי הכנסת הערבים ממפלגת רע"מ. בעקבות הלחצים, הוציאו הבוקר (שני) מספר רבים קריאה לתמוך בהקמת ממשלה הנתמכת בידי מפלגת רע"מ, זאת על אף העובדה כי מדובר בחברי כנסת ערבים התומכים בטרור וקוראים ל"ג'יהאד אזרחי".

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי >>

הרב צבי טאו, מנהיגה הרוחני של מפלגת נעם שאחד מנציגה מרכיב את רשימת הציונות הדתית, קרא הבוקר לתמוך בהקמת ממשלה בתמיכת רע"מ. בראיון לגלי ישראל הצטרף גם הרב שמואל אליהו לקריאתו של הרב טאו.

על פי דיווחים, בימים האחרונים מופעלים לחצים כבדים גם על הרב דוד פנדל, הרב חיים סבתו והרב חיים דרוקמן.

מפלגת הציונות הדתית הבהירה הבוקרכי לא תיכנע ללחץ להסיר את התנגדותה לממשלה שנשענת על רע"ם. "אין ולא יהיה שינוי בעמדת הציונות הדתית לגבי הישענות על תומכי מחבלים ששוללים את קיומה של ישראל כמדינה יהודית", אמרו. "מי שיעלה על דעתו להקים ממשלה שכזו שתסכן את המדינה היהודית יישא אות קין עד אחרון ימיו. ח"כ בצלאל סמוטריץ' הבהיר את הדברים אמש לראש הממשלה בפגישתם ואף הבהיר לו שיפעל בכל הכלים שלרשותו על מנת לוודא שממשלה שכזו לא תקום".

 

 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 48 מהשבוע האחרון