בע"ה כ"ה אב תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ריכוז חדשות היום: שני, ט"ז טבת תש"פ (13/01/2020)

 • מערכת הקול-היהודי
 • ט"ז טבת תש"פ - 15:14 13/01/2020
גודל: א א א

כותרות היום בהרחבה בקול היהודי בשעות הצהרים:

 • ישוחררו הנערים שנחקרו בשב"כ בתנאים קשים
 • מנכ"ל חוננו לנתניהו: מנע את פגיעת הזכויות של הנערים הנחקרים בשב"כ
 • קצין שב"ס חשוד שהעביר שסייע לארגון טרור ולמחבלים בכלא
 • בית המשפט פסק: המחבלים יפצו את המשפחה ביותר מ300,000 ₪
 • תל אביב: שישה שב"חים ערבים נתפוס כשברשותם כלי פריצה ורכוש גנוב
 • בג"ץ דחה את העתירה נגד הקמת המסגד בשער הרחמים
 • העבודה-גשר ומרצ החליטו על ריצה משותפת לכנסת ה 23
 • בינתיים, אין איחודים נוספים במפלגות הימין
 • השר ארדן מקפיא את הליך מינוי המפכ"ל: בשל סירוב ועדת גולדברג וקשיים משפטיים
 • האינתיפאדה המושתקת: ערבים השליכו מטענים לעבר ישוב בבנימין
 • מזג האוויר: גשם מקומי בצפון ובמרכז הארץ

חדשות היום בהרחבה:

ישוחררו הנערים שנחקרו בשב"כ בתנאים קשים

הנערים שנחקרו בשב"כ בתנאים קשים בשבוע וחצי האחרונים, ישוחררו היום ממעצרם. הנערים, שנחקרו כאמור בתנאים קשים ונטען אף כי הופרו זכויותיהם בצורה קשה, ישהו במעצר בית במשך מספר ימים.

מנכ"ל חוננו לנתניהו: מנע את פגיעת הזכויות של הנערים הנחקרים בשב"כ

לפני ששוחררו, מנכ"ל ארגון חוננו שמואל מידד (זנגי) פנה במכתב בהול לראש הממשלה בנימין נתניהו וביקש ממנו להתערב בחקירת הנערים בשב"כ ולמנוע את המשך הפגיעה בזכויותיהם. "דווקא אתה שלמדת עד כמה מדובר במערכת אלימה - חייב לעצור כעת את העוול הגדול", כתב מידד לנתניהו, במכתב בו פירט את הפגיעה הקשה בזכויותיהם של הנערים הנחקרים בשב"כ.

קצין שב"ס חשוד שהעביר שסייע לארגון טרור ולמחבלים בכלא

קצין שירות בתי הסהר נעצר הבוקר בחשד שהבריח טלפונים סלולריים למחבלים בכלא רמון. מדובר על מפקד משמרת בשב"ס, שכעת נחשד בעבירות של סיוע לארגון טרור, קשר אסור בין סוהר ל אסירים, שוחד, מרמה והפרת אמונים וכן קשירת קשר לביצוע פשע. מספר חשודים נוספים נעצרו בחשד למעורבות בהעברת הטלפונים הסלולרים למחבלים.

בית המשפט פסק: המחבלים יפצו את המשפחה ביותר מ300,000 ₪

ביהמ"ש המחוזי ירושלים פסק כי על שני ערבים שירו זיקוקים בכינון ישיר לעבר בית משפחה יהודייה בעיר העתיקה בירושלים, לפצות את בני המשפחה ביותר מ300,000 ₪ . עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו "נמשיך לגבות מחיר יקר מכל מחבל ומפגע, פגיעה ביהודים לעולם לא תהיה משתלמת".

תל אביב: שישה שב"חים ערבים נתפוס כשברשותם כלי פריצה ורכוש גנוב

שישה שב"חים ערבים, מעקרבא וקבלאן שבשומרון, נתפסו השבוע בדירות שונות בתל אביב, כשברשותם כלי פריצה ורכוש רב החשוד כגנוב. החשודים יובאו בהמשך היום לדיון בהארכת מעצרם.

בג"ץ דחה את העתירה נגד הקמת המסגד בשער הרחמים

אחרי שנה של מאבק משפטי, בג"ץ דחה את עתירת רגבים נגד השתלטות הוואקף על מבנה "שער הרחמים בהר הבית" והפיכתו למסגד. ברגבים אמרו, כי "ממשלת ישראל נכנעה לטרור הוואקף – בג"ץ נתן גושפנקה משפטית"

העבודה-גשר ומרצ החליטו על ריצה משותפת לכנסת ה 23

יו"ר מפלגת העבודה עמיר פרץ ויו"ר מפלגת מרצ ניצן הורוביץ, החליטו על התמודדות משוטפת בבחירת לכנסת ה-23. מדובר על איחוד בין מפלגות העבודה, גשר ומרצ, שירוצו תחת הפתק המשותף 'אמת'. על פי הדיווחים, ח"כ סתיו שפיר אינה חלק מרשימת המתמודדים לכנסת במפלגה זו.

בינתיים, אין איחודים נוספים במפלגות הימין

לאור איחוד המפלגות בשמאל, הועלו היום שוב הקריאות ליצירת איחודים בימין. לעת עתה, האיחוד הלאומי והימין החדש תתמודדנה כל אחת בנפרד, ואילו מפלגות הבית היהודי ועצומה יהודית סגרו על הסכם ריצה משותף. ייתכן שעד מועד סגירת הרשימות בהמשך השבוע, ייווצרו חיבורים נוספים בימין.

השר ארדן מקפיא את הליך מינוי המפכ"ל: בשל סירוב ועדת גולדברג וקשיים משפטיים

השר לבטחון פנים גלעד ארדן הודיע כי עקב הערמת קשיים משפטיים וסירוב ועדת גולדברג לבדוק מספר מועמדים, יש להקפיא את הליך מינוי המפכ"ל ונציב שב"ס עד לאחר הבחירות לכנסת. השר הבהיר כי בהתאם לחוק, נתונות לממלאי המקום הסמכויות הנדרשות וגיבוי בכדי להמשיך ולבצע כל תיקו וכל שינוי הנדרש במשטרה ובשב"ס, כולל ביצוע סבבי מינויים פנימיים. לאחר מכן הודיע ממלא מקום מפכ"ל המשטרה ניצב מוטי כהן, כי הוא הנחה להתחיל באופן מיידי את הליך המינויים בקרב הקצונה הבכירה במשטרה.

האינתיפאדה המושתקת: ערבים השליכו מטענים לעבר ישוב בבנימין

ערבים ניסו לרצוח יהודים אמש בשעות הערב, כשהשליכו שני מטעני צינור ואבנים לעבר הישוב פסגות בבנימין. כשעתיים לאחר מכן, ערבים השליכו בקבוק תבערה לעבר כלי רכב שנסעו בכביש גוש עציון-חברון סמוך לכפר בית אומר.

מזג האוויר: גשם מקומי בצפון ובמרכז הארץ

מזג האוויר היום מעונן חלקית וגשם מקומי ירד בעיקר בצפון הארץ ובמרכזה. הטמפרטורות יעלו מעט ובשעות הלילה יהיה מעונן חלקית. ייתכן טפטוף במישור החוף.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 24 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד