בע"ה י"ג תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

שאל את הרב: מריבות וכעס בין בני זוג

על גדלות מוחין בחיי הנישואין וכיצד להתייחס למריבות וכעס בין בני זוג // שאל את הרב

  • מתוך עלון נפלאות
  • כ"ח אלול תש"פ - 15:50 17/09/2020
גודל: א א א

אנחנו נשואים כבר כמה שנים, ויש לנו ב"ה ילדים מקסימים, אבל יש לנו קשיים בשלום בית. אני אדם מאד רגיש, נפגעת מכל דבר וכועסת בהתאם (ולא מצליחה תמיד ליישם "מח שליט על הלב") - במיוחד כשמתנהגים אתי בחוסר צדק ובחוסר הגינות. אני יודע בפנים שבעלי הוא הזיווג האמתי שלי, ואיני רוצה להתגרש, אבל מאוד קשה לי עם המדות הקשות של בעלי שמובילות לתקריות ומריבות רבות.

אשמח לעצת הרב כיצד עלי לנהוג.

 

מענה:

הדבר הראשון הוא להאמין שיש תקוה ולחשוב שיהיה טוב, שהכל יסתדר על צד הטוב ביותר, להיות בטוחה בכך, להפעיל את כח הדמיון באופן חיובי.

כמה עצות טובות: עליך להתיחס לכל 'תקרית' ביניכם כנפילה, שלך או שלו, תוך כדי ידיעה שקטנות מוחין מדבקת, כלומר שאם את היית בגדלות מוחין אז זה היה משפיע עליו בדרך ממילא גם להיות בגדלות מוחין ולהיות בן אדם ובעל טוב.

עוד עליך לחשוב ש"שבע יפול צדיק וקם", והרי "ועמך כלם צדיקים", ובכך לגלות את נקודת הצדיק שיש בבעלך. להתבונן במאמר חז"ל ש"הכל מן האשה" לעשות את הבעל או צדיק או להיפך.

נכון מאוד ללמוד את הספרים שלנו על נישואין, 'ברית הנישואין' וה' חלקי יין משמח, עדיף ללמוד יחד עם בעלך אם אפשר. כדאי שבבית תשמעו ניגונים חסידיים מקוריים. לקרוא עם הילדים סיפורי הבעל שם טוב עם הביאורים שלנו לפי ערך קליטת הילדים. בשורות טובות בכל. ראוי גם ללמוד בספר פלא יועץ על כמה מסירות נפש צריך להיות בין בני זוג לסבול את החסרונות של השני.

 

שאלת המשך:

תודה רבה על התשובה המנחמת. אשמח להסבר מהי גדלות מוחין בפועל - לא להגיב לרגש? לא להיפגע? להיות מח שליט על הלב?

 

מענה:

גדלות מוחין – אף פעם לא לכעוס! כעס הינו עבודה זרה. אחר כך להתבונן מה ה' רוצה ממני בהקשר זה, מה עלי ללמוד מזה, איך ההתנהגות של הזולת משקפת חסרונות שלי שעלי לתקן. כידוע שזהו עיקר דרך הבעל שם טוב.

בשורות טובות!

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


3 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 30 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד