בע"ה ט"ו סיון תשפ"ד
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

חשיפת הקול היהודי: פוטר מאגד על הסתה לטרור ועבר להסיע חיילים

נהג אוטובוס פוטר מאגד בגלל סרטון תמיכה בפיגועי התאבדות, אך עבר לחברה אחרת שם הוא מסיע חיילי צה"ל

  • שלום פרידמן, הקול היהודי
  • כ"א תמוז תשפ"ג - 13:24 10/07/2023
גודל: א א א
עבר להסיע חיילים. הנהג המסית בילאל חמאד  (שימוש לפי סעיף 27א לחוק זכויות יוצרים)
עבר להסיע חיילים. הנהג המסית בילאל חמאד (שימוש לפי סעיף 27א לחוק זכויות יוצרים)

מי יסיע את חיילי צה"ל למלחמה הבאה?

חשיפת הקול היהודי: נהג אוטובוס ערבי מחיפה שפוטר בגלל פרסומי הסתה קשים, החל לעבוד בחברה פרטית ולבצע נסיעות שדורשות אישור ממשרד הביטחון, דוגמת הסעת חיילים.

לפני כשנה חשפנו בקול היהודי כי נהג אגד, בילאל חמאד, פרסם בחשבון הפייסבוק שלו פרסומי הסתה חמורים, כשבין השאר, העלה סרטונים המביעים אהדה למחבלים מתאבדים, בהם המחבל שביצע את פיגוע ההתאבדות הרצחני במלון פארק בנתניה. פיגוע שזעזע את המדינה ובעקבותיו החל מבצע "חומת מגן".

בבדיקת הקול היהודי התברר כי לאחר הפיגוע שביצעו שלושה צעירים ערבים בהר הבית בכ' תמוז תשע"ז, פיגוע שבו נרצחו שני שוטרים, פרסם חמאד שורת פוסטים קיצוניים ובהם נאצות כלפי אישים ערבים כדוגמת מנסור עבאס שהביעו בצורה עקיפה צער על מות השוטרים.

מה שכלי התקשורת לא מספרים לכם - הצטרפו עכשיו לעדכונים מהקול היהודי>>

 

הנהג, המשתייך לפלג הצפוני של התנועה האיסלמית, אף איחל לעצמו למות כשאהיד בהר הבית. בין נאצות ואיחולים קשים לשוטרים לבין הפגנות של הפלג הצפוני, פרסם חמאד פוסט שבו העלה תמונה שלו במסגד איסתקלאל בחיפה וכתב "אינני רוצה דבר בעולם הזה כמו את המוות בסגידה, מוות בהשתחוות כשהיד ברחבת מסגד אל-אקצא המבורך".

לאחר שפרסומי ההסתה הקשים של הנהג נחשפו בקול היהודי, החליטה חברת אגד לפטר אותו, ובעקבות תלונה שהגיש ארגון לביא אף נפתחה חקירה במשטרה. אלא שכפי שמתברר כעת, למרות שבחברת "אגד" הבינו שהעסקת הנהג מסכנת את ביטחון הנוסעים, הנהג התקבל לעבוד בחברה פרטית, חברת "טיולי האוקיינוס השקט בע"מ" שבבועיינה נוג'ידאת ואף זכה לקבל אישור ממשרד הביטחון להסיע חיילים.

בשיחה שקיימנו אתמול (ראשון) עם נציג החברה, נמסר לנו כי היום (שני) חמאד היה אמור לבצע "ויזה צבאית" (-הסעת חיילים. ש.פ), ובעקבות פנייתינו נאמר לנו כי שינו את סידור העבודה כך שחמאד לא יבצע את הנסיעה עד לבירור.

פנינו גם לתגובת דובר צה"ל ולתגובת משרד הביטחון אך טרם נמסרה תגובה.

בעל החברה מסר בתגובה לקול היהודי: "הנהג בלאל חמאד עובד אצלי רק  בחודשים האחרונים. לא ידוע לי דבר וחצי דבר על מה שאתם אומרים. מאז שהוא עובד אצלי אני רק מקבל עליו המלצות ומכתבי תודה דווקא מקבוצות של יהודים. אנחנו נברר את העניין לעומק ונגיב בהתאם לאחר הבירור".

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 18 מהשבוע האחרון