בע"ה ט"ז אלול תשע"ט
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

בפעם הרביעית בתוך חודש: חולל בית כנסת בבת ים

הבוקר חולל בית הכנסת "האוהל" בבת ים בפעם הרביעית בתוך חודש, אולם המשטרה אינה פועלת והשר לבטחון פנים אינו נזעק. "שכחו שיש גם יהודים במדינה", אומר לקול היהודי גבאי בית הכנסת. "כואב להגיד את זה אבל זו האמת לצערי"\r\n

  • אלחנן גרונר
  • כ' סיון תשע"ג - 12:55 29/05/2013
גודל: א א א
הבוקר חולל בית הכנסת "האוהל" בבת ים בפעם הרביעית בתוך חודש, אולם המשטרה אינה פועלת והשר לבטחון פנים אינו נזעק. "שכחו שיש גם יהודים במדינה", אומר לקול היהודי גבאי בית הכנסת. "כואב להגיד את זה אבל זו האמת לצערי"
[caption id="attachment_65490" align="aligncenter" width="490" caption="הצלבים על בית הכנסת האוהל בבת ים הבוקר (יח"צ)"]
בפעם הרביעית בתוך חודש חולל הלילה בית הכנסת האוהל בבת ים. מתפללי בית הכנסת נחרדו הבוקר כשהגיעו לתפילה וגילו צלבים שרוססו על הקירות בפתח בית הכנסת. המתפללים הזעיקו את המשטרה ופתחו באמירת קינות בבית הכנסת.
בחודש האחרון, כבר חולל בית הכנסת שלוש פעמים. כתובות נאצה רוססו על הקירות ובאחת הפעמים אף ניפצו המשחיתים את חלונות בבית הכנסת. גם בקריית מלאכי חולל בית כנסת בצורה דומה.
"כל פעם המשטרה באה והשוטרים רושמים ומצלמים אבל לא נתפסו עדיין הטרוריסטים שעושים את זה", סיפר בשיחה עם הקול היהודי מיקי מושקוביץ, גבאי בית הכנסת.
לדבריו, למתפללים אין השערה מי עומד מאחורי ההשחתות. "בית הכנסת מהווה מעין מרכז קהילתי בשכונה ולא ידוע לנו על מישהו שיכול להתנכל לנו", אומר מושקוביץ. "המשטרה עצמה לא יודעת להגיד שום דבר. הדיווח שלהם זה שהם פועלים במישור המודיעיני. מה הם עושים זה הם אמורים לדעת אבל התוצאות לצערנו הם שחודש ימים עבר ושום דבר לא קרה".
מושקוביץ מתייחס גם לצביעות של מפכ"ל המשטרה והשר לבטחון פנים המזדעזעים ומגנים כל פגיעה במבנה דת מוסלמי או נוצרי אך שותקים כשמדובר במקום יהודי.
"זה הכאב שנוסף על הכאב", אומר מושקוביץ. "כשיש תג מחיר באיזה מקום ישר מזדעקים המפכ"ל דנינו והשר לבטחון פנים אהרונוביץ. אבל ראה זה פלא, פה חודש ימים נמשכים האירועים ולא קורה שום דבר. זה לא תג מחיר? הנה אני קורא לזה תג מחיר, וכמו שאהרונוביץ קורא לתג מחיר נגד ערבים פעולות טרור, פה זה בפירוש פעולת טרור נגד בית הכנסת".
בעקבות האירועים החוזרים ונשנים תתקיים מחר עצרת זעקה ברחבת בית הכנסת בהשתתפות רבנים ואישי ציבור. "אנחנו מזמינים את כל מי שרוצה לזעוק את זעקת בית הכנסת ומקווים שהדבר יעורר גם את הרשויות לפעול", אומר מושקוביץ.
"מתי יבינו כל הבכירים שגם היהודים צריכים לקבל את הטיפול של הרשויות במדינת ישראל. שכחו שיש גם יהודים במדינה, כואב להגיד את זה אבל זו האמת לצערי".
 
תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


6 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 37 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד