בע"ה ט' סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close
"לעצור את העולם"

הרשת גועשת נגד הפוליטיקאים וכלי התקשורת

בעקבות האונס המחריד: עשרות אלפי מגיבים מציפים את הרשתות החברתיות בתגובות בנושא אונס הילדה בת השבע בעקבות ההתייחסות המינורית בתקשורת לנושא

  • מערכת הקול-היהודי
  • ט"ו סיון תשע"ט - 09:23 18/06/2019
גודל: א א א
דף הפייסבוק של נתניהו
דף הפייסבוק של נתניהו

מחאה נרחבת ברשת בעקבות האונס המזעזע. 

בעקבות ההתייחסות המינורית של כלי התקשורת לנושא אונס הילדה בת השבע יצאו עשרות אלפי אזרחים למחאה שוטפת ברשתות החברתיות. התופעה נראית בכל אתרי החדשות המרכזיים ודפי הפייסבוק והטוויטר של בכירי הפוליטיקאים כאשר לכל פרסום או פוסט בכל נושא מגיבים עשרות אלפים במילים "נאנסה ילדה בת 7" "לעצור את העולם ולטפל רק בזה" ועוד.

כך לדוגמא, פוסט שפרסם אמש ראש הממשלה בנימין נתניהו בנושא מינויים של בצלאל סמוטריץ' והרב רפי פרץ לשרים זכה ללא פחות מ-7,800 תגובות אשר רובן ככולן קשורות לפרשיית האונס. "לא אכפת את מי מינית - אכפת שתתעורר ותוציא להורג את הערבי שאנס", כתב לנתניהו מגיב אחד.  "מתעסק בזה במקום לעצור את המדינה ולהרעיד עולמות???", כתב אחר.

בפוסט שפרסמה חברת החדשות בנושא 'מילים חדשות שאשרה האקדמיה ללשון' גם הוצפו תגובות רבות העוסקות רק בנושא האונס. כך כשעוברים ברחבי הרשת בכל דפי חברות התקשורת ועמודי הפוליטיקאים מוצפים הפוסטים המפורסמים שם בתגובות ללא הרף.

עוד בנושא:

  - "גזר דין מוות לתוקפים ממניע לאומני"

  - אונס לאומני - מקרה או תופעה?

  - "מפטרים היום את האנס של מחר"

אתמול (ב') עשרות פעילי ארגון להב"ה, יחד עם יו"ר הארגון בנצי גופשטיין חסמו למעלה משעה את הכניסה לכפר דיר קדיס במערב בנימין, בו מתגוררים אנס הילדה בת ה-7 וככל הנראה גם שותפיו לאונס, שטרם נעצרו. המפגינים אחזו בשלטים בהם נכתב "מפטרים היום את האנס של מחר".

גופשטיין אמר במהלך ההפגנה "לא רוצים לפגוע ב'מרקם החיים' של תושבי הכפר. אם לילדות שלנו אין מרקם חיים, גם לתושבים פה לא יהיה מרקם חיים". 

בנוסף, תקף גופשטיין בחריפות את התנהלות המשטרה שהחלה לפזר בשלב מסוים את ההפגנה, תוך שהיא מפעילה אלימות רבה: "בתל אביב מאפשרים לחסום כבישים על כל שטות והמשטרה מכילה את האירוע, אבל לחסום את הכניסה לכפר בו גרים חיות האדם שאנסו את אחותנו, את זה המשטרה לא מוכנה לקבל. בושה וחרפה".

 

 

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


3 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 23 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד