בע"ה כ"ג אלול תשע"ט
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

יד לאחים קיים יום עיון להכשרת מטפלות בהתבוללות

150 נשות מקצוע ומחנכות חרדיות השתתפו ביום עיון של יד לאחים לטיפול בטמיעה עקב עלייה תלולה ברמת ההתבוללות בכלל המגזרים

  • יח"צ
  • כ"א אב תשע"ח - 11:48 02/08/2018
גודל: א א א
(יד לאחים)
(יד לאחים)

נוכח עליה מדאיגה בכמות הפניות שהגיעו ליד לאחים במרוצת השנה החולפת מכל המגזרים, על בנות שנקלעו לקשרים עם בני מיעוטים, הוחלט ביד לאחים לקיים יום עיון עם מחנכות ונשות מקצוע מתחום החינוך והטיפול כדי להציף את התופעה.

"מתחילת שנת תשע"ח אנו רואים עליית מדרגה מדאיגה ביותר של מקרי התבוללות בכל המגזרים. זהו שיא של כל הזמנים" אומרת גב' מירי איצקוביץ יוזמת יום עיון, ואחראית המחלקה למניעת ההתבוללות ביד לאחים.

את יום העיון שנערך באולם מפעל הפיס בבני ברק ושאורגן ע"י הגב' מירי איצקוביץ מיד לאחים,  פתחה הרבנית מרים ליפשיץ תחי', פסיכולוגית קלינית בעלת וותק רב, ורעייתו של מייסד יד לאחים הרב שלום דב ליפשיץ זצ"ל. היא דיברה על ההיסטוריה של יד לאחים ועל ההתמודדות עם תופעת הטמיעה וההתבוללות ושזרה בדבריה רעיונות פסיכולוגים ומסרים יהודיים. אחריה נשאה דברים גב' זהבה דרורי, מנהלת המחלקה להצלה מטמיעה, שדיברה על היקף התופעה שלא פוסחת על שום מגזר, וכן על הגורמים לתופעה הקשה ועל השלכותיה.

בהמשך נערך סימפוזיון שכלל 4 נשות צוות מתחומים שונים שהרחיבו על המעטפת המורחבת שיד לאחים נותן למטופלות, ונתנו מענה לשאלות המשתתפות.

לאחר הפאנל התקיימה ארוחת צהריים ושיחות בין המשתתפות ולאחר מכן נשאה דברים הגב' ברכה טובול, עו"ס ומנחת קבוצות, המדריכה את העובדות הסוציאליות של יד לאחים, בנושא: הקהילה כהיכל של מראות. היא נתנה כלים מעשיים והציגה גישה טיפולית בריאה במסגרת המשפחה והקהילה.

לסיום הוקרן סרט "רגעים שמתחברים לסיפור" תיעוד אותנטי של חילוץ שתי גיסות יהודיות  עם שמונת ילדיהן בעזרת יד לאחים, מכפר ערבי עוין.

תגובות המשתתפות ביום העיון היו מעורבות. מחד, הלם ותדהמה מהיקף התופעה בכל המגזרים שהגיעה גם אלינו הביתה, ומאידך התפעלות רבה מהעבודה האינטנסיבית ומהמענה הרחב שיד לאחים מציע. או כפי שסיכמה זאת אחת ממנהלות בתי הספר שהשתתפה: "גרמתן לנו להרגיש את החורבן אך נטעתם בנו הרבה תקווה".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 24 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד