בע"ה י"ט אלול תשע"ט
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

יורים לכל הכיוונים – השב"כ בשבוע קדחתני

השב"כ מנסה כל הזמן לגייס אנשים, והשבוע - צבי סוכות, יוסי כרסנטי, שני תלמידים מישיבת בת ים ואיתי זר.

  • אפרים בן שוחט
  • כ"ח שבט תש"ע - 13:18 12/02/2010
גודל: א א א

[caption id="attachment_5613" align="alignleft" width="100%" caption=""אני לא מעוניין לדבר איתכם" - צבי סוכות"]
מסתבר, שאנשי השב"כ לא מרגישים "על הגל" בשבועות האחרונים, והם יורים את חיציהם לכל הכיוונים – ומנסים לגייס את כל מי שרק אפשר. נספר בקצרה על כמה מקרים טריים:
צבי סוכות (שיושב במעצר בית לאחר מעצרו על 'פרשת השטיחון' ביאסוף), הוזמן לחקירת משטרה בנוגע ל'הטרדתה' של שיר לאופר (תובעת מחוז ש"י). מיד אח"כ נכנס מיודענו 'מאיר' מהשב"כ ביחד עם חברו החדש 'עידן'. "הגשת בקשה לצאת לחתונה השבוע" פתח 'מאיר', אבל צבי קטע אותו: "אני לא מעוניין לדבר איתכם" הוציא תיקון הכללי והתחיל באמירתו. 'מאיר' אמר ש'אין לו זמן בשביל סוכות כי זמנו יקר' (בטח, עם כל כך הרבה ניסיונות גיוס השבוע) ולאחר מכן יצא מהחדר.
אגב, צבי ממליץ לכל מי שכיפה גדולה לראשו להתחיל להסתובב עם תיקון הכללי לעת הצורך....
השב"כ גם פונה לחבר'ה חדשים מהגבעות, לדוגמא יוסי כרסנטי מנריה. לאחר אירוע של גביית 'תג מחיר' זימנו אותו לחקירה (שוב, רק במשטרה...). לאחר חקירה קצרה של השוטר התורן, נכנס אליו 'רון' (רכז האזור שלהם).  בהתחלה התגאה בכך שהוא מכיר את אבא של יוסי - מנחם, אבל אופס... פאדיחה, לא קוראים לאבא שלו כך. זו טעות שמופיעה בספר הטלפונים, ממנו שאב מאיר את ידיעותיו, ברצינות.
'רון' המשיך בניסיונותיו לדבר על כל מיני נושאים 'לא קשורים'. לא עבר זמן רב, והוא אמר ליוסי שהוא רואה כי באזור נריה יש הסלמה של ציבור המתיישבים ושעל כך הוא רוצה לדבר. יוסי שאל אותו אם זו חקירה רשמית. תשובתו של 'רון' הייתה "לא" ושל יוסי הייתה "אז כל טוב" והוא פשוט קם והלך.
העיתון בשבע מדווח השבוע בהרחבה, על ניסיונות גיוס של שני תלמידים מישיבת בת ים, ולסיום, מספר לנו איתי זר על ניסיון לשוחח עימו. איתי, מקים חוות גלעד, נמצא כידוע במעצר בית בירושלים – במסגרת התנכלויות המערכת לחוות גלעד.
[caption id="attachment_5614" align="alignleft" width="100%" caption=""לא הגיוני להפליל אנשים ועוד לצפות מהם לפגוש אותך" - איתי זר (צילום: פלאש 90)"]
באחד הבקרים האחרונים, הטלפון מצלצל. "שלום, מדבר 'אמיתי' מהשב"כ, אני רכז האזור שלכם. תשמע, בכיר מהשב"כ רוצה לפגוש אותך. לא, זה לא קשור למעצר שלך. זה בנוגע לחווה. אנחנו רוצים שתגיע לאחת מתחנות המשטרה."
"על אף הצעתו הנדיבה", אומר איתי, "החלטתי לסרב" - "זה לא כל כך פשוט, אני דווקא כועס על המדינה. ואתם חלק מהמערכת. במיוחד אחרי המסמך שהתגלה לפני כחודשיים שבו נראה בבירור שאתם נתתם הוראה להפליל את אנשי החווה. בעצם, בגללכם אני יושב במעצר בית עכשיו. לכן קשה לי להאמין שאני אהיה מעוניין להיפגש".
איתי המשיך וסיפר: "אמיתי לא השתכנע ממני וניסה בכל אופן. אנחנו רוצים לדבר איתך בתור המנהיג של החווה, נסדר לך יום חופשי בכל ירושלים, תוכל לטייל וליהנות". אני עמדתי על שלי והוא אמר שיחזור אלי יותר מאוחר. כמובן, שמיד התקשרתי להתייעץ עם חברים לגבי המצב החדש שנוצר. הם אמרו לי דבר נורא פשוט, "השב"כ רוצה להתחבר אליך. הם מגששים באפלה ולא מכירים את עולמינו. הם מנסים להיעזר בך כדי לקדם את האינטרסים שלהם".
"כנראה ש"אמיתי" מהשב"כ שמע את השיחה שלנו, כי הוא לא חזר אלי באותו יום. אבל מסתבר שהוא לא התייאש, כי למחרת הוא התקשר לאחד מבני משפחתי. "תשמע" הוא אומר לו "אנחנו רוצים שתשכנע את איתי לבוא לפגישה איתנו". אבל זה לא עזר להם כי מהר מאד גם הוא הבהיר לשב"כ שזה לא הגיוני להפליל אנשים ועוד לצפות מהם לפגוש אותך", סיים זר את סיפורו..
 
תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 26 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד