בע"ה כ' חשון תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

לאחר 25 יום: הקטינה הנעדרת אותרה בדירה עם צעיר ערבי

בת 16 שנעדרה ממוסד של הרווחה אותרה בדירה עם צעיר ערבי המוכר למשטרה. הוא נחקר ושוחרר. להב"ה: "מקווה שהשר לבט"פ יפסיק להתאכזר ליהודים ולרחם על ערבים פורעי חוק".

  • אלחנן גרונר, הקול היהודי
  • י"ז תשרי תשפ"ב - 12:36 23/09/2021
גודל: א א א
זולה נערות בסיכון, ארכיון (צילום: אלחנן גרונר)
זולה נערות בסיכון, ארכיון (צילום: אלחנן גרונר)

קטינה בת 16 בסיכון גבוה נעדרה בתקופה האחרונה ממוסד חסות הנוער של משרד הרווחה בו היתה אמורה לשהות בצו בית משפט.

לקול היהודי נודע כי אמש (ד'), לאחר 25 ימי היעדרות וחרדה של משפחתה, אותרה הקטינה בידי שוטרים בדירה בחיפה כשהיא עם צעיר ערבי המוכר למשטרה. הצעיר עוכב לחקירה ושוחרר מאחר והקטינה לא היתה מעוניינת להתלונן עליו וטענה כי שהתה במקום מרצונה.

לפני כשבוע וחצי פרסמנו כי ח"כ בן גביר פנה למשטרה ולשר לביטחון פנים בעניינה של הקטינה, וזאת לאחר שהמשטרה התעלמה ממשפחת הקטינה. 

לאחר הפניה של ח"כ בן גביר ובקשת התגובה של הקול היהודי מהמשטרה, זומנה אמה של הקטינה לתחנת המשטרה למסור את המידע שברשותה ורק אז, חוקרי משטרה יצרו איתה קשר.

מרגע העברת המידע, החלה המשטרה לפעול ביתר רצינות וביצעה פעולות שונות שהביאו לבסוף, לדירה בה הוסתרה הקטינה בידי אותו צעיר ערבי. מדובר בצעיר הנמצא עמה בקשר בשנים האחרונות ולדברי מקורביה פגע בה ואיים עליה. בית המשפט הוציא בעקבות כך צו הרחקה לצעיר מהקטינה אולם הצו פקע לאחרונה.

הקטינה נעדרה בעבר מספר פעמים והתלוננה על איומים שקיבלה על חייה מצד עבריינים ערבים.

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי

ענת גופשטיין מארגון להב"ה, המלווה את המשפחה, מסרה לקול היהודי: "שמחתי לשמוע שהנערה אותרה. כולי תקווה שהמדינה תעשה את עבודתה ותשמור על הנערה במקום מוגן. כמו כן אני מצפה שימוצו ההליכים מול העבריין שהפר צו הרחקה ממנה".

"אני מודה לחבר הכנסת איתמר בן גביר שפנה לשר לביטחון הפנים בדרישה שהמשטרה תעשה את תפקידה ותאתר את הנערה. אני מקווה שהשר יפסיק להתאכזר ליהודים ולרחם על ערבים פורעי החוק שהוא  מכנה אותם "נורמטיבים" וימגר את הפשיעה במגזר הערבי".

מהמשטרה נמסר בתגובה לפניית הקול היהודי: "משטרת ישראל פעלה בכלל האמצעים העומדים לרשותה לאיתור הנעדרת כבר פעמים רבות בהן נעדרה, ובוצעו חיפושים במקומות בהם שהתה. בתאריך 14.08 אותרה הנעדרת כאשר הגיעה לפגוש מיוזמתה את נשוא פניתכם. הוא נחקר באזהרה ושוחרר".

נזכיר כי במשרד הרווחה ממשיכים לסרב לתת לנו בקול היהודי את הנתונים אודות מספר הקטינות הנעדרות או בורחות ממוסדות חסות הנוער. גם פניות של חברי כנסת בעקבות החשיפה של הקול היהודי טרם נענו.

מדובר בקטינות הנמצאות תחת אחריות המדינה ונמצאות בסיכון גבוה ביותר בבריחות. לקול היהודי נודע כי רק לאחרונה התרחשו שני מקרים של קטינות כבנות 16 שנעדרו ממוסדות חסות הנוער וחזרו למוסד כשהן בהיריון. 

תגובות (8) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 26 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד