בע"ה ד' אדר תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

פ"ת: מבצע של העירייה לגירוש מסתננים מהעיר

ראש עיריית פ"ת הודיע על גירוש של מסתננים זרים מהעיר ופעילות נגד בתי עסק אותם הם מפעילים. ארגוני שמאל נלחצו ותקפו אותו

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ט שבט תשע"ט - 15:02 04/02/2019
גודל: א א א
מסתננים במרכז. ארכיון (צילום: יהודה פרל)
מסתננים במרכז. ארכיון (צילום: יהודה פרל)

ראש העיר פתח תקווה וראש מחלקת האכיפה בעיר הודיעו על מבצע נרחב נגד מסתננים זרים השוהים בעיר בצורה בלתי חוקית.

באתר MYNET פתח תקווה פורסם כי ראש העירייה רמי גרינברג נפגש בשבוע שעבר עם יוסי אדלשטיין, ראש מנהל אכיפה וזרים ברשות האוכלוסין וההגירה ותיאר לו את בעיית המסתננים.

גרינברג תיאר את בעיית המסתננים במרכז העיר ובאזורי התעשייה, למרות ההגבלה שהוציא משרד הפנים לכניסת עובדים זרים לעיר פתח תקוה.

"אנשים ממש מפחדים להסתובב במרכז העיר, ליבה של העיר הופך בשעות הערב והלילה לשומם בגלל הפחד מפני זרים שיכורים, שחלקם הופכים לאלימים. נוצרה כאן אוכלוסיית זרים שעורכת במתחמים שלהם אירועים המוניים, כמו חתונות, גם בשבתות ובאין מפריע. חלק מהתושבים במרכז העיר עוזבים למקומות אחרים, המצב הזה לא יכול להמשך", אמר גרינברג כפי שצוטט בMYNET.

"חתמתי על צווי סגירה ל –20 עסקים לא חוקיים, אנחנו רושמים דו"חות לכל בעלי העסקים המעסיקים עובדים ללא היתר ובתוכם, מסעדות, מספרות, מכבסות וכו' אבל אני צריך את מעורבותכם בהוצאת זרים שממשיכים להיכנס לעיר למרות ההגבלה שהוציא משרד הפנים.  בעבר נעשתה פעילות עם יחידת עוז, אבל צריך פעילות עקבית, תכנית עבודה של ממש, אני רואה בכך דחיפות עליונה", הוסיף גרינברג.

לדברי יוסי אדלשטיין ראש מערך האכיפה בארץ קיימים 35 אלף מסתננים: "נוצרה סיטואציה לא פשוטה מאז סגירת מתקן חולות, היכולות שלנו כיום מאוד מוגבלות. כשמתקן חולות פעל עד חודש מרץ 2018, היה פשוט יותר לפעול, עם סגירת המתקן, סמכויות האכיפה בוטלו וכך גם אמצעי הסנקציה לעובדים זרים ולכן אין כיום אפשרות להגביל את תנועתם".

השניים סיכמו כי בימים הקרובים תיערך עבודת הכנה לקראת מבצע אכיפה נגד עובדים זרים המצויים בעיר ללא אישור. מהעירייה נמסר: "תושבי העיר מוזמנים לדווח למוקד העירוני 106 על הימצאותם של עובדים בסביבת מגוריהם ולאחר גיבוש תשתית מודיעינית, העירייה ורשות ההגירה יפעלו יחדיו להוצאתם אל מחוץ לעיר". 

   | ראש העיר לא נרתע מהמתקפה  

בארגוני השמאל התומכים במסתננים זעמו על דבריו של גרינברג אולם הוא השיב במתקפה ולא נרתע מדברי השמאל.

בראיון הבוקר ברדיו 103FM אמרה נציגת 'מוקד פליטים ומהגרים' סיגל רוזן "אני פעילת זכויות אדם בעשרים השנים האחרונות והתקוממתי מהקריאה של ראש העיר. פתח תקווה עוד מתקופת ראש העיר הקודם התעמרה במבקשי המקלט שחיים בעיר. ניתקו להם את המים, החשמל וניסו לאלץ אותם להחתים את בעלי הדירות המחולקות בהם הם החיים בתצהיר בניסיון למנוע חלוקת דירות באופן לא חוקי". "הגענו לשיא חדש", אמרה רוזן, "ראש העיר מבקש מהתושבים בעיר להלשין על אנשים בעלי עור שחום שגרים בפתח התקווה ועוד מכנה אותם 'מסתננים'".

ראש עיריית פתח תקווה לא נשאר חייב ואמר לה כי "ההגדרה של המסתננים היא של משרד הפנים, כך הם רשומים. בשום מקום לא ציינתי את צבע עורם וחבל לבצע דמגוגיה זולה. אנחנו ניישם את החוק בנחישות וברגישות למען שגשוג ופריחה של העיר. כעת תושבים מפחדים להסתובב בשעות הערב כי מפעילים באזורים עשרות עסקים לא חוקיים בהם נמכר אלכוהול ואז יוצאים אנשים בשיכרות שמטרידים ומפריעים לציבור. אני רוצה שאותה גברת שתוקפת אותי שתחיה פה עם הילדים שלה ואז תטיף לנו מוסר".

 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 23 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד