בע"ה י"ז תמוז תשפ"ד
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

התבוללות מסוכנת: חיילת באמ"ן וערבי מרמאללה

חיילת בתפקיד מסווג באמ"ן ניהלה קשר עם ערבי מרמאללה ונעצרה על ידי הרשות הפלסטינית

  • עמיחי שילה, הקול היהודי
  • י"ג סיון תשפ"ד - 09:49 19/06/2024
גודל: א א א
מתוך תחקיר "מעורבבים". אילוסטרציה (צילום מסך פייסבוק)
מתוך תחקיר "מעורבבים". אילוסטרציה (צילום מסך פייסבוק)

חיילת בתפקיד מסווג באמ"ן ניהלה קשר עם ערבי מרמאללה. בעבר נחשף שהביטחון המסכל של הרש"פ תחת ג'יבריל רג'וב שלח פעילים ליצור קשרים עם חיילות וצעירות לפני גיוס במטרה לשאוב מהן מידע.

על פי פרסום של עמרי מניב מחדשות 12, בשבת האחרונה נעצרי צעירה ישראלית ברמאללה על ידי המשטרה הפלסטינית. היא הועברה למשטרת ישראל, אמרה שהתבלבלה בדרך ושוחררה לביתה. 

לאחר כשעה, הצעירה נעצרה שוב על ידי המשטרה הפלסטינית, ושוב הועברה למשטרה, אך הפעם נחקרה ברצינות יותר. לאחר שתושאלה התגלה שמדובר בחיילת שמשרתת באמ"ן בתפקיד מסווג בלשכת ראש אגף בטחון מידע. 

בעקבות הגילוי נפתחה נגדה חקירה במשטרה הצבאית, להם היא סיפרה שנסעה לקנות סמים. לאחר חקירה התברר שכבר שנה היא מנהלת רומן עם ערבי מרמאללה. בהתחלה הם היו נםגשים בתוך שטחי ישראל, אך לאחר שהתחילה המלחמה ונאסרה עליו הכניסה לישראל, הם התחילו להיפגש בשטחים שבשליטת הרשות הפלסטינית.

החיילת נחקרה בחשד ל"חריגה מסמכות עד כדי בטחון המדינה", ושוחררה לאחר שלושה ימים בתנאים מגבילים. על פי דובר צה"ל "המניע הבטחוני נשלל"

הצטרפו לעדכוני הקול היהודי:
בוואטסאפ >>
בטלגרם >>

תופעת החיילות והערבים

במשך שנים אנחנו בקול היהודי מסקרים וחושפים את התופעה של חיילות בצה"ל שנמצאות בקשרים עם ערבים. 

פרשיה חמורה במיוחד של ניצול נערות ונשים יהודיות, התבוללות ופשיעה חמורה, חשפנו לפני מספר שנים. מידע שהגיע לידי הקול היהודי הצביע על פעילותן של קבוצות ברשת פייסבוק המהוות פלטפורמה ייעודית להתבוללות, זנות וניצול.

תחקירן הקול היהודי הצליח להיכנס לקבוצת "מעורבבים", שהיתה מוגדרת בפייסבוק כ"סודית" – כלומר איש לא רואה את קיומה אלא אם הוזמן אליה על ידי אנשי הקבוצה. בקבוצה השתתפו נערות יהודים ועבריינים ערבים, בקבוצה שכוללת סרסור, נשק וסמים.

ברקע התחקיר עומד תחקיר הקול היהודי על פרשיית שווארמה 15, במסגרתה נחשפו מקרי ניצול חמורים של בנות יהודיות מצד עבריינים ערבים. 

הכניסה לעומק הדברים הביאה להבנה כי קיימת תופעה של ממש בה חבורות של עבריינים ערבים מסרסרות בנערות יהודיות, שמודחות לפשיעה ומגיעות עד לסכנת מוות. המתברר כי בחסות הרשתות החברתיות הפכה התופעה לסוג של רשת קשרים ברמה ארצית.

בעבר חשפנו פשרה בה חיילת המשרתת ביחידת המודיעין המסווגת 504 , סחרה בסמים עם שב"ח ערבי מקלקיליה, וגויסה ליחידה למרות קשריה עם ערבים עוד לפני השירות הצבאי. למרות הסתבכותה החמורה, החיילית השתחררה מהכלא וחזרה לשרת בצבא.

החיילת, שלפי צה"ל אמנם לא שירתה בתפקיד שהיה חשוף למידע מסווג במיוחד אלא כמאבטחת מתקנים, התקבלה ליחידה הסודית למרות ששיטוט קצר בדף הפייסבוק שלה מעלה קשרים רבים עם ערבים, חלקם עבריינים, וכן עם צעירות יהודיות הנמצאות בקשר עם עבריינים ערבים.

החיילת בכפר הערבי

בפרשיה חמורה נוספת, חיילת כבת 22 מאזור המרכז, ששרתה בבסיס הקריה בתל אביב, נעדרה במשך כשבוע מצה"ל, ועל פי המידע שפורסם באתר הקול היהודי, היא שהתה בכפר ערבי ובמשפחתה חששו כי היא נמצאת בהליך התאסלמות.

יש לציין כי חלק מהפרטים בנוגע לחיילת נאסרו בפרסום וצה"ל פעל בניסיון לאתר את החיילת. כמו כן, מדובר צה"ל נמסר לקול היהודי כי "החיילת משרתת בתפקיד מנהלתי שאינו מבצעי ואינו מסווג". בצה"ל ציינו כי המשטרה הצבאית ומפקדיה של החיילת שותפים ופועלים על מנת להחזירה לשירות פעיל.

שעות ספורות לאחר שפורסמה כתבה בנושא בקול היהודי, התקשרה החיילת לבני משפחתה וביקשה כי יבואו לקחת אותה. "היא התקשרה ואמרה שהיא במצוקה, בכתה בטלפון. היא ביקשה שיבואו לחלץ אותה", סיפר לקול היהודי אדם המקורב למשפחתה של החיילת.

 

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 5 מהשבוע האחרון